Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mr.InF3ction

Гостин
Huston, we have a problem.

Инсталовав вин7 тазе, али си имам и икс пе инсталирано, сеа, предходно коа бев инсталирал виндоус, каков било (прв пут ставам седмица) аутоматски си праеше дуал бут, на почеток ми даваше да бирам кој ОС да го подигнам.
Ама сега не ми дава, а ХР то си го средив убаво и иам доста битни ствари таму шо нејќам да ги праам од ново. Такада, некој туториал фор дамис како да напраам дуал бут без да избришам било кој од оперативниве системи?
EasyBCD e тоа што ти треба.
за повеќе информации тука или тука
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.775
дали има некој програм со кој ќе можам да видам кој процес генерира IT traffic и колку?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
инсталирав BitDefender...арно ама на секое уклучување на компјутерот, треба да стегнам на иконата, за да се логирам во јузерот? некое решение за автоматски да си се појавува десктопот?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ми треба некое програмче за шкртање по слики PDF документии такви работи :) и за видео пример вметнување текст, знаци и слично TNX
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
EasyBCD e тоа што ти треба.
за повеќе информации тука или тука
Као шо го сфатив чудово, вика кога имаш виндоус 7 прво, што да правиш додека го инсталираш икспето. МЕне ми се двете веќе инсталирани, и ми треба начин да се појави глупавиот дуал бут, ме мрзи сеа да бришам еден виндоус па пак да инсталирам од ново.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Како да видам кој драјвер ми треба за мрежната картица ?

Освен 'Ethernet Controller' друго, ништо неможам да најдам во device menager..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Како да видам кој драјвер ми треба за мрежната картица ?

Освен 'Ethernet Controller' друго, ништо неможам да најдам во device menager..
Проба директно преку Update на тоа Ethernet controler?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Проба директно преку Update на тоа Ethernet controler?
Пробав, ама што полза.. чим сум без мрежна картица, автоматски неможам на нет да се поврзам, а це-де немам. Треба само да дознаам "името" на картицата, за да можам од нет да го спуштам драјверот..

 
T

Tetro

Гостин
Пробав, ама што полза.. чим сум без мрежна картица, автоматски неможам на нет да се поврзам, а це-де немам. Треба само да дознаам "името" на картицата, за да можам од нет да го спуштам драјверот..
провери со Everest, таму треба да го даде името
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ми треба некое програмче за шкртање по слики PDF документии такви работи :) и за видео пример вметнување текст, знаци и слично TNX

Има одговор ???

И второ Прегледај го приврзокот 30271

Genuine прозорецот ми се појавува секогаш кога го стартувам компјутерот, не прави проблеми, ѕвездата ја нема во task bar и никако неможам да го избришам.. Чаре ?
П.С. у sistem 32 фајлот wgatray.exe го нема
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Na koj nacin moze da se vkluci safe mode pri restartiranje na PC osven so prtiskanje na F8? se raboti za windows7
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.314
Поени од реакции
15.549
Не знам колку е погодена темава за прашањево али не можам да најдам таква тема, значи дајте некое програмче/страна за конвертирање од пдф во ворд(2007)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom