Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
A mene ke mi pomognit nekoj.:D

Aj pomos.

Instalirav Linux i sega igrive gi instalirav so wine.Cs 1.6 i gta sa.I instalirav drajveri za graficka i se dr i sega ko ke se pustat mn kocat.CARE?
__________________
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Wlcomm.exe Description :

Windows Live Communications Platform. Background task spawned by Windows Live Messenger when you have Windows Live Contacts (also called Windows Live People) enabled. "Windows Live Contacts" is the ability of your Windows Live address book to be updated in realtime when your friends update their own Windows Live information (ie. they've changed their cell phone number, or they've moved home, etc...), and vice versa when you update your own Windows Live profile and you have configured some or all of your friends to automatically receive your updated details.
Абе знам го читав тоа ама сакав подобро да ми објасни некој. значи ова е процесот на контактите. на стариот месинџер имаше вакво нешто?

А да провереше на google? :)
Абе видов:vozbud:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Ne gledas potpis kakva graficka imam so imam.Kako mozit slaba ko gta iv ja igram na windows.
Мислам не сум сигурен дека е поради тоа што оди преку емулатор или така нешто слично. Бидејќи работи на некој начин виртуелно и затоа мислам дека имаш проблеми. Не работам премногу со Линукс, но мислам дека има и други емулатори за подигање на Њин програми под Линукс. Можеби тоа е проблемот.


ATI Radeon X1950 е графичката. Ај ќе пробам сега.



edit: исто. не дава никаков знак.
Го закачив мониторот на друг компјутер, си работи. Значи нешто до куќиштето е проблемот... :S
А пробај приклучи друг монитор на кучиштето. Исто имав и јас АТИ графичка кога имав проблеми. Микажаа дека АТИ имаат конфликти со некои монитори. Доколку немаш слика со друг монитор тогаш најверојатн ое графичката. Ако немаш пак слика пробај (доколку немаш пломба) извадија и пак вратија картичката можеби нема добар контакт.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
Барам програма, всушност незнам дали постои таква, електронски речник Македонско - албански. Нека пише некој ако знае дали има некоја ваква програма или слична. Доколку ја нема програмата тогаш дали постои некој друг начин за да преведам нешто на пример од Македонски на албански или обратно.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Барам програма, всушност незнам дали постои таква, електронски речник Македонско - албански. Нека пише некој ако знае дали има некоја ваква програма или слична. Доколку ја нема програмата тогаш дали постои некој друг начин за да преведам нешто на пример од Македонски на албански или обратно.
Инсталирај го следниот додаток за Firefox!

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2257

има и македонски ако не е наброен...
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
ми треба некое програмче за штампање декларации за производи.
листовите за декларации ми се со по пет декларации во ред а има 13 редови.

ве молам за помош, пошо инспекторите ни дишаат у врат :d.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
ми треба некое програмче за штампање декларации за производи.
листовите за декларации ми се со по пет декларации во ред а има 13 редови.

ве молам за помош, пошо инспекторите ни дишаат у врат :d.
Мислиш за превење декларации? Пробај со Microsoft Publisher има како готово темплети
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Како да напрам на мојот лаптоп да ми се скрола од страна на мауспадот или како и да се вика тоа.
Користев XP и ми работеше ... сега стаив седумка и неам.
ајде хелп :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Како да напрам на мојот лаптоп да ми се скрола од страна на мауспадот или како и да се вика тоа.
Користев XP и ми работеше ... сега стаив седумка и неам.
ајде хелп :)
Па најди си драјвери за твојот мауспад за Windows 7 OS и би требало да е се ок. Провери прво каков тачпад имаш, дали има драјвери за него па после слегни го и инсталирај. А најлесен начин да провериш ти е да си влезеш на страната на производителот на лаптопот. :smir:

Ne gledas potpis kakva graficka imam so imam.Kako mozit slaba ko gta iv ja igram na windows.
Пробај смени резолуција, ако не бива инсталирај други драјвери ( понови или постари ) ако пак не бива можеби твојата графичка не подржува игри по линукс OS.:toe:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Па најди си драјвери за твојот мауспад за Windows 7 OS и би требало да е се ок. Провери прво каков тачпад имаш, дали има драјвери за него па после слегни го и инсталирај. А најлесен начин да провериш ти е да си влезеш на страната на производителот на лаптопот. :smir:



Пробај смени резолуција, ако не бива инсталирај други драјвери ( понови или постари ) ако пак не бива можеби твојата графичка не подржува игри по линукс OS.:toe:
E bas ke probam posle so starata gf8500gt,pa da vidime so ke e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom