Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 јуни 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
161
Поени од реакции
162
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
Settings > Performace > Memory Saver исклучи го и нема да имаш мака. Само мислам дека ти треба повеќе рам да имаш на компјутерот Memory Saver.png
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.897
Поени од реакции
8.183
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.355
Поени од реакции
6.974
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
Слика од тоа што пишува.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.607
Поени од реакции
15.410
АДС блокер
ми го понуди МСН , ама се плашам да го инстлирам, да не ме заебе пошто сум со пиратски Виндовси ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom