Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 јуни 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
Settings > Performace > Memory Saver исклучи го и нема да имаш мака. Само мислам дека ти треба повеќе рам да имаш на компјутерот Memory Saver.png
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.683
Поени од реакции
7.269
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
Слика од тоа што пишува.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
АДС блокер
ми го понуди МСН , ама се плашам да го инстлирам, да не ме заебе пошто сум со пиратски Виндовси ???
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
6
Би замолил некој што се одбира од форматирање на компјутери/лаптопи и сл.нека ми пише во лп .
 
Член од
10 март 2022
Мислења
149
Поени од реакции
185
Знаете некој да враќа податоци од екстерен hard drive?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Некој да препорача добар бесплатен password manager, кој го користи и е задоволен?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Некој да препорача добар бесплатен password manager, кој го користи и е задоволен?
Bitwarden.
Автоматски споено мислење:

Знаете некој да враќа податоци од екстерен hard drive?
Ти треба програмче за тоа, како Reccuva или Stellar Kit Recovery.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom