Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ја снимав оваа програма што е објавена на насловната на Кајгана, но ми го јавува овој проблем.
Која е причината за ова, да не случајно го имам и јас тој вирус па сега да ми праве проблеми ?
Решение. C:\>format c:
Не ти треба бета верзија лоша е, чекај конечна или барем RC1
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ја снимав оваа програма што е објавена на насловната на Кајгана, но ми го јавува овој проблем.
Која е причината за ова, да не случајно го имам и јас тој вирус па сега да ми праве проблеми ?
Ја тргна програмата и пак ти прави проблем или сеуште е инсталирана?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Решение. C:\>format c:
Не ти треба бета верзија лоша е, чекај конечна или барем RC1
Не те разбирам со решението што ми го нудиш. C:\>format c:
Мислиш дека треба да го форматирам дискот C: ?

Ја тргна програмата и пак ти прави проблем или сеуште е инсталирана?
И грешка напишав (снимав) мислев симнав од интернет и од кога ја одзипував пробав да ја снимам и тогаш ми го јави тој проблем... несака да се инсталира воопшто :toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Немам глас на Windows Media Player? На Winamp е ок. Помош!
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Не те разбирам со решението што ми го нудиш. C:\>format c:
Мислиш дека треба да го форматирам дискот C: ?


И грешка напишав (снимав) мислев симнав од интернет и од кога ја одзипував пробав да ја снимам и тогаш ми го јави тој проблем... несака да се инсталира воопшто :toe:
Извини, ама појасни ми - при инсталација ти прави проблем или воопшто при работа на оперативниот систем?

Или пробај со ова:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=74AD4188-3131-429C-8FCB-F7B3B0FD3D86&displaylang=en
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Извини, ама појасни ми - при инсталација ти прави проблем или воопшто при работа на оперативниот систем?

Или пробај со ова:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=74AD4188-3131-429C-8FCB-F7B3B0FD3D86&displaylang=en
Уште еднаш ќе објаснам:
Го симнав од статијата на насловната на Кајгана преку линкот што водеше до страната на програмата и направив download.
Фајлот што го симнав беше во зипувана форма, го одзипував и врз фајлот за инсталирање што е кликнав два пати (за да го инсталирам) и тогаш ми го јави проблемот.
Инаку кажав, програмата не е воопшто инсталирана во All programs
Така стое само на десктоп :) ,а ова што ми го предлагаш, Update for Windows XP (KB935448)

за update на windowsot ли е за да му направам? и ако е потребно да му правам формат на windowsot :toe:

 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Уште еднаш ќе објаснам:
Го симнав од статијата на насловната на Кајгана преку линкот што водеше до страната на програмата и направив download.
Фајлот што го симнав беше во зипувана форма, го одзипував и врз фајлот за инсталирање што е кликнав два пати (за да го инсталирам) и тогаш ми го јави проблемот.
Инаку кажав, програмата не е воопшто инсталирана во All programs
Така стое само на десктоп :) ,а ова што ми го предлагаш, Update for Windows XP (KB935448)

за update на windowsot ли е за да му направам? и ако е потребно да му правам формат на windowsot :toe:

Незнам дали знаеш дека повеќето антивирусни софтвери не се компитабилни со Windows 7, Kaspersky дури веќе направија посебна верзија за Windows 7... може овој програм да не е компитабелен со Windows 7 што занчи дека колку и да се мучиш ќе ти е џабе :jaj:.
Еве ти ја официјалната страна од тој продукт... ако несака ни од тука тогаш... незнам :toe:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Незнам дали знаеш дека повеќето антивирусни софтвери не се компитабилни со Windows 7, Kaspersky дури веќе направија посебна верзија за Windows 7... може овој програм да не е компитабелен со Windows 7 што занчи дека колку и да се мучиш ќе ти е џабе :jaj:.
Еве ти ја официјалната страна од тој продукт... ако несака ни од тука тогаш... незнам :toe:
Пак дојде до забуна :)
Ако според скриншот от заклучи дека го имам Windows 7 си се збунил бидејќи тоа ми е само таква тема :) (имам Windows xp Professional, Version 2002, Servis Pack 3 но слаб сум со конфигурацијата)
Инаку ја симнав програмата пак од страната што ти ми ја даде но пак е исто!!!
Затоа сакам да знам дали имам некои вируси што прават проблеми и дали да правам формат на C: дискот?
Фала :smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Пак дојде до забуна :)
Ако според скриншот от заклучи дека го имам Windows 7 си се збунил бидејќи тоа ми е само таква тема :) (имам Windows xp Professional, Version 2002, Servis Pack 3 но слаб сум со конфигурацијата)
Инаку ја симнав програмата пак од страната што ти ми ја даде но пак е исто!!!
Затоа сакам да знам дали имам некои вируси што прават проблеми и дали да правам формат на C: дискот?
Фала :smir:
За најточен одговор... кликни тука и прашај ги што и како :) Претпоставувам дека знаат до што би можело да биде :/
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Вака, кога инсталирам некоја тема на компјутерот нерото несака да работи...има ли некое решение или?
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
луѓе помагајте неможам да инсталирам мсн незнам што му е.... ми пишува дека програмата веќе постои а јас ја имам избришано :S:S pls pomagajte
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
луѓе помагајте неможам да инсталирам мсн незнам што му е.... ми пишува дека програмата веќе постои а јас ја имам избришано :S:S pls pomagajte
Симни си revo uninstaller, и преку него избриши го мснто, па после пробај да го инсталираш одново.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
nemozi da go najdi i vo nego... :S nema takvo nesto za uninstal nepostoi nikakvo instalaciono od msn to a mi veli deka postoi :nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom