Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
како да сменам default search engine од live search....Претходно ми беше автоматско поврзаување...на пр ќе пиша, фејсбук, и само додаваше .ком, а сега си бара па ми дава линкови
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Што да направам за да не ми излегува оваа порака на Opera - "You must have JavaScript and Cookies enabled to accept this hit" ?:toe:
 
B

Blacks

Гостин
Vaka sega .. Za Vistata imam slusnato deka bila nestabilna .. bla bla bla.
Dali ja preporacuvate da ja stavam ili ne? Inaku zboruvam za Vista SP1.

Kompjuterot mi ima :

Athlon 64 X2
2gb ram
2x8600gt

Pozdrav
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Vaka sega .. Za Vistata imam slusnato deka bila nestabilna .. bla bla bla.
Dali ja preporacuvate da ja stavam ili ne? Inaku zboruvam za Vista SP1.

Kompjuterot mi ima :

Athlon 64 X2
2gb ram
2x8600gt

Pozdrav
Слободно, али сеа стави си Windows 7, најдобро е од сите. И кој те излажал со двете графички? :)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Имам проблем со звукот. Порано беше добар, ама сега што и да пуштам било да е филм или музика има ужасно ехо. Како да го поправам?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
@Blacks

незнам за што ке користиш, Windows 7 ти е за тестирање не е уште за онака за работа или игри не е тоа тоа ако ставаш Vista ти ја препорачувам Ultimate нај добра верзија од останатите ,а и на ваа конф. ти е добро да користиш Vista
 
B

Blacks

Гостин
Слободно, али сеа стави си Windows 7, најдобро е од сите. И кој те излажал со двете графички? :)
Чекај малце ... Windows 7 тоа ти е Виста нешо или .. немам поима лол :)

A за графичките Корун мислам дека го правев тој муабет со тебе порано ... :) . Добри се бе .. ме држат сега засега .. се играм на high графика oсвен за некои игри тоа antialiasing не ми е на high ...
Патем речено ме прелажаа тие од Риверсофт :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Може на на iMac, некој друг оперативен систем? Нели го има на него OS X..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Зотшо КАсперски нејке да ми се апдејтува? Го даунлоадирав, ми напишав сериал/активејшн, и кога стегам на аптедј ништо не се случува... Чекам по 10 мин ама сепак ништо нема, некој да не знае?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Зотшо КАсперски нејке да ми се апдејтува? Го даунлоадирав, ми напишав сериал/активејшн, и кога стегам на аптедј ништо не се случува... Чекам по 10 мин ама сепак ништо нема, некој да не знае?
Прокси портовите да не ти се изместени?
Види дали се наместени на дифолт :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Чекај малце ... Windows 7 тоа ти е Виста нешо или .. немам поима лол :)

A за графичките Корун мислам дека го правев тој муабет со тебе порано ... :) . Добри се бе .. ме држат сега засега .. се играм на high графика oсвен за некои игри тоа antialiasing не ми е на high ...
Патем речено ме прелажаа тие од Риверсофт :)
Windows 7 (BETA) е најновиот ОЅ кој ќе излезе годинава а сеа за сеа го имаш само во BETA верзија а бетата е подобра од сите full верзии на Windows заедно :)

А за графичките, си можел да земеш една, иста цена колку овие 2 заедно а да е појака од нив две заедно и плус ќе си имал слободен слот за уште една графичка за во иднина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom