Помош, софтверски проблеми и совети - II дел

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување
Член од
11 март 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
dali moze nekoj da mi najde drajveri za graficka
NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation) (32 MB)
bidejki jas barav na internet ne mozev da najdam
ako moze pobrzo oti hitno mi trebat unapred BLAGODARAM!:toe:
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
шефе имаш www.nvidia.com барај таму драјвери има за сите графички

Луѓе имам skystar2 како да правам довнлоад со него.прочитав на форумов дека може торенти да се симињаат ама линкот до програмот не работи.не мора да се мачите да барате!! кажете име само.
 
Член од
11 март 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
bas tamu barav ima am ne moze da se simnat neznam za so:toe:
ako znaes kazi kaj da baram na drugo mesto ili prati mi ti
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Прашањето ми е околу word. Имам Microsoft Office 2007 и сите документи што ги снимам во word се зачувуваат како .docx формат.

Проблемот е што овој формат не го чита на постарите верзии од Office и не можам да го отворам на друг компјутер кој има постара верзија зашто подржува само .doc формат.
Сакам да прашам дали некако може да се претвори (конвертира) .docx во .doc за да немам проблеми при отварањето на документот кај компјутери каде што има постара верзија?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
walker_girl напиша:
Прашањето ми е околу word. Имам Microsoft Office 2007 и сите документи што ги снимам во word се зачувуваат како .docx формат.

Проблемот е што овој формат не го чита на постарите верзии од Office и не можам да го отворам на друг компјутер кој има постара верзија зашто подржува само .doc формат.
Сакам да прашам дали некако може да се претвори (конвертира) .docx во .doc за да немам проблеми при отварањето на документот кај компјутери каде што има постара верзија?
Кога го снимаш документот ќе идеш вака File > Save As и таму ќе одбереш во форматот (екстензијата) да биде MS Office 97-2003.:helou:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Имам еден проблем!

Кога работам во Photoshop се е во ред некое време. Но наеднаш ми се рестартира компјутерот. Тоа ми се случва или ненадејно, или кога ќе почнам да работам со „четката“. И кога ќе се стартува Windows-oт, ми го вади она Send, Don't Send, со порака: „Windows has recovered from an error“, и кога одам Send не ми вади решение за проблемот туку само ми пиши „Грешката беше предизвика од некои драјвери...“. Овој проблем го имам подолго време и не можам да најдам шо го предизвиква. HELP PLEASE
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
диме напиша:
Имам еден проблем!

Кога работам во Photoshop се е во ред некое време. Но наеднаш ми се рестартира компјутерот. Тоа ми се случва или ненадејно, или кога ќе почнам да работам со „четката“. И кога ќе се стартува Windows-oт, ми го вади она Send, Don't Send, со порака: „Windows has recovered from an error“, и кога одам Send не ми вади решение за проблемот туку само ми пиши „Грешката беше предизвика од некои драјвери...“. Овој проблем го имам подолго време и не можам да најдам шо го предизвиква. HELP PLEASE
Си пробал да го преинсталираш прво фотошопот, а потоа и Windows-oт? А пробај да не е и од драјверите за графичката (можно е да има понови).
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Dzish напиша:
Си пробал да го преинсталираш прво фотошопот, а потоа и Windows-oт? А пробај да не е и од драјверите за графичката (можно е да има понови).
И Photoshop и Windowsot ми се преинсталирани неколку пати. (проблемот ми се јавува уште за прв пат кога го инсталирав photoshop, пред неколку месеци). А драјверите ми се најнови, ги инсталирав пред неколку дена. Имам GeForce 4 MX 440, 64MB.
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
диме напиша:
И Photoshop и Windowsot ми се преинсталирани неколку пати. (проблемот ми се јавува уште за прв пат кога го инсталирав photoshop, пред неколку месеци). А драјверите ми се најнови, ги инсталирав пред неколку дена. Имам GeForce 4 MX 440, 64MB.
Си пробал да ставиш друга верзија на фотоштоп? Што верзија имаш моментално?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Можно е и фотоштпот да е оштетен. Кога ке ја стартоваш алатката (баш таа што ти треба) прај проблеми. Пред да почни вака да прави проблеми си имал фотоштоп? И истата верзија? И како што вика јахутерминал пробај со некоја друга верзија.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Imam chuden problem, koj saka da mi pomogne neke postira tuka, neka ne prakja privatni poraki.. mi treba: napishana cela makedonska azbuka na makedonski font (kako sto pisuvaat povekjeto) i toa vaka:
1 A
2 B
3 V
4 G
. . . . . . . . .. . i taka do poslednata golema bukva pa posle
1 a
2 b
3 v
4 g
...... do poslednata mala.. VECHNO ke vi bidam blagodaren
 
Член од
23 март 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
CT напиша:
zdravo lugje da ne znae nekoj kako da kopira cela web strana nekako?? ama samo tekstot, bez sliki.. a ako nemoze, togas se:) fala odnapred
Ако сакаш да симииш целосно веб страна прво симни си го програмчево HTTrack Website Copier и ќе ја имаш страната со се слики
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
fala wild rose!! super ste!! uste toj so azbukata ako moze nekoj, itno mi e.. ve molam! fala uste ednas
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
хх

Wild Rose напиша:
Ако сакаш да симииш целосно веб страна прво симни си го програмчево HTTrack Website Copier и ќе ја имаш страната со се слики
Не ти треба никаков програм само ке кликнеш Ctrl+A а после во Notepad ке напраиш Paste
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
IsusHristus напиша:
Не ти треба никаков програм само ке кликнеш Ctrl+A а после во Notepad ке напраиш Paste
Da.. ama koga ke imash 7,335,001 strani, ke te vidam shto ke postignesh so ctrl a:)
Shala na strana, poentata e cela web strana da iskopirash. Nekoj so azbuka? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom