Помош, софтверски проблеми и совети - II дел

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Falaaa jahuterminal :) Ama neznam koj Start up. Ne sum tolku pameten:uvo: hehe
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
aj be ponagajte so gluvcevo
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ама кога ќе го нема тоа сите песни се спуштат а вака со него некои и не се спучшет
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Martin$ напиша:
Ама кога ќе го нема тоа сите песни се спуштат а вака со него некои и не се спучшет
kako prvo ako imas firewall moras da mu dades OFF ili ako nema moze da ti e uklucen toj na xp koj se naodza vo control panel Windows Firewall staj go na off i bi trebalo sve da raboti (a ako sakas da raboti i so firewall treba na firewalot da mu kazis da ja otvori portata so koj raboti programot)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
MSN проблем.

Имам проблем со месинџерот. Значи сред работа се закочува и ништо не реагира и после 10-15 секунди ако ништо не стиснам се одкочува и нормално си продолжува да работи. И вака се закочува многу често и ептен ме нервира. Мислам дека свативте што е проблемот.

Е сега од што е проблемот. Имав ставено една слика како аватар ама никако не се мењаше. Која и да ја ставев пак после рестартирањето се враќаше истата и земав го избришав месинџерот па пак го снимив ама џабе сликата пак си стоеше. Пробав со она Forget Me, ама ни тоа не помогна. И земав бришев во компјутерот се што беше од месинџерот поврзано со мојот јузер, а може успат и нешто друго сум делитнал.

Пробав неколку пати го реинсталирав. Снимив нови верзии од месинџерот. Правев се што ми дојде на памет. Со најразни прогрмами пробував ама ништо не помогна.

Ај ако некој знае нека ми помогне, нека ми каже можна солуција за проблемов. Само ве молам немој одговорот да биде формат или нов windows.
 
P

Princ

Гостин
Моите 2 килобајти трансфер од месечниот лимит: инсталирај верзија 8.0.0812. 8.1... се покажа со многу грешки.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ама најтрагично е тоа што овој проблем го имам веќе 4-5 месеци и сега ми текна да побарам помош. А формат не ми се прави зошто имам многу работи што ми требаа инсталирано и ќе треба фајловите да ги средувам после....... ме мрзи.:)
Некја друга идеја?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Zosto na limeWire imam ZID? :) I zosto nekoi pesni ne se spustaat vika conecting a ne se spustaat. :(
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Ја го поебав цел Windows. Првин не ми се отвараше регистарот, но фала богу со помош на Принц го средив тоа. После тоа следеше губењето на менито Tools во фолдерите, кој уште не е решен, и сега најново е што со процедурата Start->Turn Off Computer-> Turn Off (или и со помош на шорткати, како било и да е) не можам да го исклучам компјутерот. Знае некој за проблемов решение?
 
P

Princ

Гостин
Јас тогаш мислам (сигурен сум) ти кажав дека имаш вирус и ништо не е крајна солуција. Во моменти кога ќе ти работи компјутерот како што треба, скенирај/фиксува/поправај наместо да сурфаш, пријателски предлог. Се што се обидуваме да поправиме е залудно кога ИМАШ ВИРУС.

Шта се тиче проблемов, нешто одговори можеш да најдеш овде http://support.microsoft.com/?kbid=308029
Би се обидел да ти помогнам повише, ама незнаејќи што XP имаш (home или professional) и што се дешава кога ќе стегнеш Turn Off ако воопшто можеш да стигнеш до тоа мени, толку од мене.
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
А добро, досега за сето време што го изгуби да прашуваш по форуми за проблемот, 10 пати ќе го форматираше компјутерот и ќе го преинсталираше виндоусот... и се ќе беше ОК...
И на крајот ќе си ставиш касперски антивирус и webroot spy sweeper и нема да се заебаваш со вируси и спајвер...
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Lugje.. vaka, da receme imam eden fajl.. koj sodrzhi makedonski bukvi.
Kako da gi smenam od kirilica vo latinica?
(so toa shto, "sh", "kj".. i slichni bukvi ke bidat zapishani taka, "sh", "kj".. itn)
Ima nekoj iea? fala
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
CT напиша:
Lugje.. vaka, da receme imam eden fajl.. koj sodrzhi makedonski bukvi.
Kako da gi smenam od kirilica vo latinica?
(so toa shto, "sh", "kj".. i slichni bukvi ke bidat zapishani taka, "sh", "kj".. itn)
Ima nekoj iea? fala
Повели.
Или пак отвараш Word одиш Edit/Replace во "Find what" пишуваш на кирилица "ч" да речеме а во "Replace with" пишуваш "ch".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom