Помош, проблеми, прашања, совети...

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Ве молам да ми помогнете за УСБ-во 16гб, во RAW е не можам да го форматирам во NFTS ??
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ве молам да ми помогнете за УСБ-во 16гб, во RAW е не можам да го форматирам во NFTS ??
Што излегува кога ќе го форматиаш? НА кој оперативен систем си? Ако си на виндовс,
еве нешто што сигурно ќе ти помогне.
http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135


Ова значи дека хардот е при крај или може да се поправи?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Неможе да се поправи, сочувај тоа што треба ако можеш и купи си нов диск.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ова значи дека хардот е при крај или може да се поправи?
Готов е, неможе да се поправи. Ако е под гаранција би требало да ти го заменат со нов.

За кој диск се работи, чисто информативно?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
ај помош ако може.
Имам Benq mp515 проектор, се беше во ред. И сега се појавија вертикални црни линии низ цел екран. Работи како што треба, но на сликата има тенки вертикални линии. Не е до кабли, такви работи, бидејќи откако ќе го пуштам, со ништо поврзано во него, на плавата слика ги дава исто така.
Некој со решение ?

Или некој ако знае овластен сервис за Benq во Македонија ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271


Ова значи дека хардот е при крај или може да се поправи?
мое лично искуство, провери си го напајањето, јас 2 диска во гаранција имав вратено со проблеми, бед сектори и слично, и кога третиот истото го направи (друг модел ми дадоа - демек серијата да не беше фалична) реков да проверам напајање, измерив многу помали вредности - сега не се сеќавам дали на 5 или 12 волти беше али имаше можеби и упола вредност на моменти, и си сменав напајање и си работи муња сега.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Дали кулерот за лап-топ (надворешни, веројатно од cooler master?) ќе ја намали бучавата која што ја прави лап-топот? Да се разбереме, бучавата што ја слушам јас кога работи лап-топот е нормална, ништо страшно, меѓутоа, со оглед на тоа што често користам скајп, соговорниците имаат проблем кога се пушта кулерот па почнува да бучи, не можат ништо да ме чујат од бучавата. Значи дали ако има кулер, таквата бучава би се намалила?
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
Nvidia 9500GT na Win7 kako standard vga raboti dodeka so originalnite drajveri i posledni go zamrznuva kompjuterot. Isto ako napravam disable na grafickata od devicemenager prodolzuva da raboti bez problem. Maticnata e Asus p5kpl am.
Nekoe care? osven da prodolzam da rabotam so standard vga[DOUBLEPOST=1402443119][/DOUBLEPOST]
Дали кулерот за лап-топ (надворешни, веројатно од cooler master?) ќе ја намали бучавата која што ја прави лап-топот? Да се разбереме, бучавата што ја слушам јас кога работи лап-топот е нормална, ништо страшно, меѓутоа, со оглед на тоа што често користам скајп, соговорниците имаат проблем кога се пушта кулерот па почнува да бучи, не можат ништо да ме чујат од бучавата. Значи дали ако има кулер, таквата бучава би се намалила?
1. Vo setinzite za zvicnata za mikrofonot treba da ima filter za bucavata od ventilatorot da go eliminira, najdi go i stikliraj i proveri.
2. Ako stavis nadvoresen cooler teoretski pomalku kje zagreva procesorot i nema da se vklucuva vnatresniot ventilator.
3. Vidi kolku temperatura ti kacuva cpu, dali e za cistenje laptopot od prasina, i ne go stavaj na krevet ili na nozete za da ima dobar protok na vozduh od dole.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Кога ке го поврзам лаптопот со ТВ или кога ке приклучам џојстик или усб на лаптопот,на секој 30секунди се исклучуваат самите и повторно за 3-4 секунди се палат,најверојатно нешто не е во ред со портовите,ама знае некој што точно може да биде и како да го решам тој проблем/??
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
3. Vidi kolku temperatura ti kacuva cpu, dali e za cistenje laptopot od prasina, i ne go stavaj na krevet ili na nozete za da ima dobar protok na vozduh od dole.
Шо програма да искористам за да измерам тоа?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Здраво. Колкава цена се отприлика далечинските управувачи за кварт телевизориве? ОД ништо се расипа далечинското, почна да не фаќа помалце, и после се расипа, сменавме батерии ама ништо. Инаку незнам што модел на телевизорот е(на кутијата пиши лп32, али да гугламе никогаш нема да го најдиме :( ) земен од амц и има гаранција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom