Помош, проблеми, прашања, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Мониторот е тогаш..Провери ги конекторите на самиот монитор.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Здраво. Имам амило д 7830 лаптоп(постар е :D) И сега батеријата не ја полни. ГО остави цела ноќ, но батеријата не ја полни. Шо мже да биде? Може батеријата да е цркната? или нешто до полначот е? Сепак не е оргинален полначот, ама мислам нема везе тоа на 20V е адаптерот и мислам нема проблем полначот. И далу некој може да ми прати оргиналка вин икс пе за него. Сега имам еден преинсалиран пофесионал џп ама ми треба оргиналката.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Нешто чудно ми се дешава со компјутеров во последно. Ко ќе го исклучам од струја па ко ќе го уклучам се уклучува само куќиштето и брчи ама не титнува и мониторот не се уклучва. Па треба да го иcклучам на дугмето од куќиштето па потоа се пушта. И другите пати ко ќе го уклучвам си се уклучва како што треба (ако не е исклучен од струја).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нешто чудно ми се дешава со компјутеров во последно. Ко ќе го исклучам од струја па ко ќе го уклучам се уклучува само куќиштето и брчи ама не титнува и мониторот не се уклучва. Па треба да го иcклучам на дугмето од куќиштето па потоа се пушта. И другите пати ко ќе го уклучвам си се уклучва како што треба (ако не е исклучен од струја).
Пробај со друга меморија. Или со 1 плочка. Ако е пак исто со друга графичка.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Пред една година менав графичка. Можеби е до неа. Знаеш отприлика колку може да тера на ваков начин?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Се додека не пробаш не се знае ништо. Може и матичната да е....значи пробај со друга карта, и трикот со меморијата.
 
B

Beck's

Гостин
Веќе некое време ми се гаси компјутерот односно дисплејот на мониторот при гледање онлајн видеа и пушта чуден звук на звушниците додека си седи така без дисплеј
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
На еден десктоп ме зафркава мониторот односно бранови се прават а престануваат по 3-4 часа работа
Дали е отидено мониторот,напојувањето или графичката.
Кај 70% од lcd/led мониторите проблемите настануваат од електролитите. Провери најпрвин со друг кабел и графичка/компјутер ако не провери ги електролитите на мониторот. Расипаните електролити се надувани на врвовите побарај по youtube имаш доста примери за различни проблеми и солуции за расипани монитоеи

Sent from my OT-995 using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
file is possibly corrupt. The file header checksum does not match input checksum.
помош?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ре-данлоад/ре-инстал.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
18
Поени од реакции
22
Kupiv laptop HP Pavilion 15-g013. Driverite nemozam da gi najdam. Pomos itnooo
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Нешто чудно ми се дешава со компјутеров во последно. Ко ќе го исклучам од струја па ко ќе го уклучам се уклучува само куќиштето и брчи ама не титнува и мониторот не се уклучва. Па треба да го иcклучам на дугмето од куќиштето па потоа се пушта. И другите пати ко ќе го уклучвам си се уклучва како што треба (ако не е исклучен од струја).
Пробај да ја смениш батеријата на матичната што е да не ти е испразнета.

Sent from my C1905 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Core 2 duo процесор може да се стави на I3 или не?

ти треба лекцијата на страна бр. 41

горната слика се клика, ова пак го имаш на 119 страна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom