Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Кулерот од процесорот ти е највероватно зарибан и не врти како треба т.е не лади види со AIDA64 колку е температурата на процесорот па стави слика
Да го симнам ова AIDA64 Extreme edition или? Зошто не гледам на странава нешто како free test.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Еве. Untitled.jpg

П.С Немам торент, не симнувам ништо.Еднаш имав utorrent и нетот ми се трошеше брзо иако ги имав подесено сите работи.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Еве.Прегледај го приврзокот 71624

П.С Немам торент, не симнувам ништо.Еднаш имав utorrent и нетот ми се трошеше брзо иако ги имав подесено сите работи.
Темп е во ред нешто друго ке биде проблемот,кога се гаси дали кога е во мирување ништо да не работиш се исклучува ?
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Темп е во ред нешто друго ке биде проблемот,кога се гаси дали кога е во мирување ништо да не работиш се исклучува ?
Не се гаси кога е во мирување, барем не сум приметила до сега.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не се гаси кога е во мирување, барем не сум приметила до сега.
Епа тоа највероватно ке биде проблемот со кулерот пошто кога процесорот е во мирување температурата му е во нормала 40 степени горе доле, чим малце го оптеретиш со мозила или слична некоја програма се подига температурата и се гаси компјутерот мој совет некој што се разбира нека ти го ичисти компјутерот и нека го подмачка кулерот со WD или машинско уље и нека смени термална паста мислам дека тогаш не би требало да исклучува ако и тогаш исклучува тогаш идат други работи напојување матична и слично
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
@PsychoalieN - Дали го реши проблемот или не?

Чим не ти ја дава графичката у device manager ( не е детектирана уопште ) тогаш џабе пробуваш да инсталираш драјвери. Чим графичката си ја тестирал на друг компјутер и испаднала исправна и чим слотот на плочата е исправен - тогаш најсумљив дел е напајањето. Дали моделот на графичката има 6 pin конектор и дали го поврза ? Какво напајање имаш и дали можеш да пробаш со друго напајање ?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Го уклучувам компјутерот и ми излегува на екран оваа порака
CPU Fan Error!
Press F1 to continue.
Помош некој ??
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Го уклучувам компјутерот и ми излегува на екран оваа порака
CPU Fan Error!
Press F1 to continue.
Помош некој ??
Вентилаторот на процесорот ти испуштил душа. Немаш ладење може да прегрее.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
значи на рандом момент, после рестарт, гасење па палење или после подигање од "спиење" ми се дешава ова, и сеа седи вака неколку секунди и после тоа се си е нормално...додека е мрдната сликата пробував да го мрдам екранот дали ке се опраи но не реагира ништо сакав да видам да не има нешо проблем со флетовите и сл... чаре???
иам гаранција тоа не е проблем, но дали може да е софтверски проблемот или некој искуство со ова?
значи само неколку секунди е вака и после се е нормално, и не се дешава секој пат т.е рандом кога како...
Photo-0001.jpg Photo-0002.jpg
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Ме интересире како да ја исчистам перката за ладање на лаптопот,доколку го одштрафам долниот дел од маската на лаптопот да не се поремети нешто, ако може некој дами помогне или да ме упати на тема каде што нудат такви одговри.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Зависи кој модел на лаптоп имаш, кај некои ладењето е лесно достапно, некои треба да се расклопат скроз за чистење. Кажи кој модел на лаптоп го имаш.
Ако ти е страв сам да отвораш - однеси го на некој специјализиран сервис. Пред да чепкаш било што - извади ја батеријата обавезно.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.554
Поени од реакции
7.314
значи на рандом момент, после рестарт, гасење па палење или после подигање од "спиење" ми се дешава ова, и сеа седи вака неколку секунди и после тоа се си е нормално...додека е мрдната сликата пробував да го мрдам екранот дали ке се опраи но не реагира ништо сакав да видам да не има нешо проблем со флетовите и сл... чаре???
иам гаранција тоа не е проблем, но дали може да е софтверски проблемот или некој искуство со ова?
значи само неколку секунди е вака и после се е нормално, и не се дешава секој пат т.е рандом кога како...
Прегледај го приврзокот 71687Прегледај го приврзокот 71688
Или е мониторот или графичката на лаптопот(доколку имаш таква неинтегрирана od CPU)....спој го на екстерен монитор лаптопов, со обоените типки на тастатурата префрли ја сликата на екстерниот(ако немаш слика на него)....ако таму сликата е добра значи до мониторот е али мислам дека ко што ти дава виножито на првата слика дека е пре мониторот него графичката....еве види овде па спореди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom