Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ај пробај вака види најрпво симни CCleaner http://www.ccleaner.com/download
лоцирај ги драјверите и ќе ги избрише програмата сите остатоци и после инсталирај одново бидејќи од драјвери може да има останато регистри.
Џабе. Исто пак ми се прајт. :(
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
E вака, при секое работење на компјутеров, ми се дешава одеднаш да ми го снема екранот (значи црно на мониторот, да снема се) , али за 1-2 секунди пак се си враќа во нормала, си се појавува екранот со се на него што имало и пред тоа црното снемување да се деси. Што е работата?
Досега тоа не ми било проблем, али да не ќе ми претставува проблем понатака?
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Веројатно е напојувањето (батеријата можеби). Има ли разлика кога е пуштен во струја и кога работиш на батерија?
За разлика има мала али јас строго на струја го работам..

Ти прегрева, а не ти е исчистен никогаш, се кладам :)
Не е чистен а и незнам кај да го очистам веќе го имам година и пол
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
E вака, при секое работење на компјутеров, ми се дешава одеднаш да ми го снема екранот (значи црно на мониторот, да снема се) , али за 1-2 секунди пак се си враќа во нормала, си се појавува екранот со се на него што имало и пред тоа црното снемување да се деси. Што е работата?
Досега тоа не ми било проблем, али да не ќе ми претставува проблем понатака?
кабелот да не е? :smir:
Види позади да не е мрднат кабелот.

Не е чистен а и незнам кај да го очистам веќе го имам година и пол
Година ипол и не е некој голем период но сепак зависи.
Најубаво да го однесеш на сервис и таму да проверат дали е за чистење.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Откако го реинсталирав компјутерот, во таск менаџер ми покажува дека процесорот (кој патем е Intel Core 2 Duo 3.0 ghz) работи со едно јадро

Преку everesthome edition во врска со процесорот ми ја дава оваа информација
Код:
Процесор    [URL="http://www.intel.com/products/browse/processor.htm"]DualCore  Intel Pentium D 930, 3000 MHz (15 x 200)[/URL]
Ја нема и онаа опција за тоа дали некој процес да работи со двата или едниот процесор (Set Afiniti CPU1/CPU0)


Ги (ре)инсталирав драјверите за матичната, на биосот наместив default сетинзи, но пак ништо. Anyone?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Откако го реинсталирав компјутерот, во таск менаџер ми покажува дека процесорот (кој патем е Intel Core 2 Duo 3.0 ghz) работи со едно јадро

Преку everesthome edition во врска со процесорот ми ја дава оваа информација
Код:
Процесор    [URL="http://www.intel.com/products/browse/processor.htm"]DualCore  Intel Pentium D 930, 3000 MHz (15 x 200)[/URL]
Ја нема и онаа опција за тоа дали некој процес да работи со двата или едниот процесор (Set Afiniti CPU1/CPU0)


Ги (ре)инсталирав драјверите за матичната, на биосот наместив default сетинзи, но пак ништо. Anyone?

10000000% си сигурен дека процесорот ти е Core 2 Duo???

Оди провери си во BIOS
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
10000000% си сигурен дека процесорот ти е Core 2 Duo???

Оди провери си во BIOS
100000001% сум сигурен дека е Core 2 Duo. На предниот дел на куќиштето има таква налепница, а сега проверив и во листот со конфигурацијата и таму пишува Core 2 Duo :toe:.
Година и неколку месеци го имам и не е првпат да го форматирам...Што му стана сега којзнае...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
100000001% сум сигурен дека е Core 2 Duo. На предниот дел на куќиштето има таква налепница, а сега проверив и во листот со конфигурацијата и таму пишува Core 2 Duo :toe:.
Година и неколку месеци го имам и не е првпат да го форматирам...Што му стана сега којзнае...
Провери си сепак во биос.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Или сам си се лажел до сеа дека имаш Core2Duo, или те заебале тие од кај што си го купил РС.

Во секој случај, имаш Pentium D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom