Помош, проблеми, прашања, совети...

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ми треба помош. Сакам да го поврзам Пц то со тв то, ама го поврзувам ама не излегува на тв никаква слика. Дали треба да се подеси нешто графичката или како? И каде да подесам ако треба?

Фала:)
Како го поврзуваш, со каков кабел и на каков телевизор?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба помош. Сакам да го поврзам Пц то со тв то, ама го поврзувам ама не излегува на тв никаква слика. Дали треба да се подеси нешто графичката или како? И каде да подесам ако треба?

Фала:)
Оди пропертис на десктоп, таму иди кај што мењаш резолуција, тука под тоа боите кликни на копчето ADVANCED SETTINGS...

Во новиот прозорец треба да имаш еден таб што е различен од сите, влези таму и ќе се снајдеш.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
принтерот цел ми е запушен, па денеска купив некоја си "течност за отпушување" од года ама не знаеа да м икажат како се користи.....па некој што знае да ми каже.
П.С. немаше никаков мануал за како се користи:helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ми треба помош. Сакам да го поврзам Пц то со тв то, ама го поврзувам ама не излегува на тв никаква слика. Дали треба да се подеси нешто графичката или како? И каде да подесам ако треба?

Фала:)
Треба да наместиш сликата да се прикажува во мод CLONE и притоа избери 1 за мониторот, 2 да ти биде телевизорот :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Мене не ми е јасно ова сто ми е Кулерот на Напојувањето позади (кој си е најнормален од 450 ватно напојување) дали тој кулер ,т.е неговите вртежи треба да се константни и исти без разлика на температурата или треба да се намалуваат вртежите во одреден период ?

Пошто некако до сеа све исто вртеше со повеке вртежи но последниов период од кога залади се намалуваа и зголемуваа вртежите така да незнам дали е нормално тоа или нешто почнува да зафркава !?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Некои праат...некои не прават.
Колку скапо си го платил?

Или е екстра па намалува,или пак почнува да рикнува полека,запушен или некоја друга ствар.
На памет,без марка и модел,не можеме да знаеме.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Мене не ми е јасно ова сто ми е Кулерот на Напојувањето позади (кој си е најнормален од 450 ватно напојување) дали тој кулер ,т.е неговите вртежи треба да се константни и исти без разлика на температурата или треба да се намалуваат вртежите во одреден период ?

Пошто некако до сеа све исто вртеше со повеке вртежи но последниов период од кога залади се намалуваа и зголемуваа вртежите така да незнам дали е нормално тоа или нешто почнува да зафркава !?
Па види, не секогаш врте со иста брзина, меѓутоа не би било лошо да го исчистеш... сигурно има прашина, и сега ти го гуши
и провери одзади, каков е воздухот што дува, топол или ладен ?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Го средив излеа нешто каблите не се у ред ,штом ги мрднам работеа па не работи па го фиксирав на положба на коешто врти кулерот така да ОК е сега..
Иначе обично напојување е ,незнам колку пари е..
Ме интересираше дали тие обичните ги намалуваат вртежите.. :)
Ама фала сепак..
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.849
Поени од реакции
5.168
Обичните немаат менаџмент на вртежи.Само ке ти дадам пример,има едно Глациал напојување сајлент и се активира само на одредена температура, а дотогаш не работи кулерот.Ама is expensive as a hell, за неговата класа.Новите напојувања скоро сите се со менаџмент.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Pomagajte!!!:nesvest:
Kompjuterov moj si eba majkata,od zdravo stoenje,naednas se iskluci, i sea mavam na power,ne dava nikakvi znaci na zivot...probav go izvadov napojuvanjeto i pak go kladov pak ne dava znaci na zivot...samo gledam na tastaturata onie numlock,capslock,i scroollock potsvetnuvaat,i monitoro si sveti lambiceto normalno.....da ne znaj nekoj so mozi da mu e???ako e baagi zaeban,barem ce mozi od hard disc nesto da se spasi???
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
па ако не е зафркнат хард дискот,стави го на некој др. компјутер би требало да си ги извадиш фајловите.. :) :helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
незнам дали е за тука моето прашање ама имам еден проблем со сателитска антена Nokia нејното делинско се расипа и купив универзално ама немам кофови со него и неможам да ја укл антената де ако има некој кодови или слицно нека каже Universal Remote RM-101 се вика универзалното далинско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom