Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Зависи за што би ја користел и што очекуваш и дали би сакал 1080 или 1440п

Ќе ти пуштам 2 конфигурации али овие ти се исто буџетни билдови.

Прегледај го приврзокот 381798 Прегледај го приврзокот 381799
За мене планирав мид рејнџ пред некој месец излезе 110000 до 120000.
цсго, фифа, лол, код мв2, гта 5-6, рдр, и по некој сингле плејер стори гејм.
Би зел сони 5 али цсго и лол ќе нема да можем да ги играм
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Дали е добра комбинација процесор i5 12400f со графичка rx 6650 xt?
Рам 16гб (2х8)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
што да појачам за повеќе?
исто сакам 1-2 години да терам па после мозе апдејт
Ако ги играш тие игри ќе ти врши работа за апгрејт после можеш само графичка да појачаш.
 
Член од
29 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам колку трае гаранцијата за матична плоча на лаптоп?
 
Член од
29 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
А тие што нудат со по 90 дена гаранција стара е матичната така?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Zdravo, dali znae nekoj sto otkupuva neispraven dve-tri godini star tv? Se raboti za Samsung 7ma generacija 58 inci. :)
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.540
Сакам да земам втори монитор, претежно за работа. Би го користел за гејминг од PS4 и филмови. Изборот ми спадна на овие два:
Acer Vero V227QBbiv - 60€
Acer Nitro VG220Qhbmiix - 100€

Гуглнете ги за да видите спецификации.
Значи нема голема разлика меѓу двата монитори освен refresh rate (75/100) и (4ms/1ms).

Пресудна за сега ми е цената, првиот го најдов на намаление и не знам колку се исплаќа да додавам +40€.
 
Член од
10 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Hello dechki, se dvoumam za kupuvanje grafichka, megjutoa imam povekje opcii od kade da zemam, pa chisto sakav da prasham za vashe mislenje, grafichkata kartichka koja sho sakam da ja zemam e "AMD Radeon RX 7900 XT", specifichno sum zainteresiran za "Sapphire" verzijata.
Imam povekje opcii, a tie se:
  • Amazon/BestBuy - USA (750EUR)
  • Computeruniverse - Germanija (800EUR)
  • Gjirafa50 (900EUR)
  • Setec (1100EUR)
Dokolku zemam od Amazon/BestBuy da drugarche mi ja donese od tamu megjutoa mi e rizichno da ne napravat problem pri vlez/izlez na granica, me interesirashe dali nekoj prethodno ima iskustvo so ova?
Dokolku zemam od Computeruniverse, da stigne preku DHL - megjutoa ne mi e jasen procesot na vnes na grafichkata vo zemjava, dali ima carina i slichno?
Dali grafichkite od Gjirafa se ispravni, dali imate iskustvo?
Setec vo Makedonija se edinstveni koi ja prodavaat kartichkata vo momentov, pa cenite se mnogu napumpani.

Koja opcija smetate deka e najdobra?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Hello dechki, se dvoumam za kupuvanje grafichka, megjutoa imam povekje opcii od kade da zemam, pa chisto sakav da prasham za vashe mislenje, grafichkata kartichka koja sho sakam da ja zemam e "AMD Radeon RX 7900 XT", specifichno sum zainteresiran za "Sapphire" verzijata.
Imam povekje opcii, a tie se:
  • Amazon/BestBuy - USA (750EUR)
  • Computeruniverse - Germanija (800EUR)
  • Gjirafa50 (900EUR)
  • Setec (1100EUR)
Dokolku zemam od Amazon/BestBuy da drugarche mi ja donese od tamu megjutoa mi e rizichno da ne napravat problem pri vlez/izlez na granica, me interesirashe dali nekoj prethodno ima iskustvo so ova?
Dokolku zemam od Computeruniverse, da stigne preku DHL - megjutoa ne mi e jasen procesot na vnes na grafichkata vo zemjava, dali ima carina i slichno?
Dali grafichkite od Gjirafa se ispravni, dali imate iskustvo?
Setec vo Makedonija se edinstveni koi ja prodavaat kartichkata vo momentov, pa cenite se mnogu napumpani.

Koja opcija smetate deka e najdobra?
Ја си донесов у ранец од Германија , со авион патував немаше никакво провлем. Така да збори со другар ти ако може у ранец со него во кабина да ја понесе.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.125
Купив безжични слушалки и цело време ми дава некој звук сличен на оној што го даваше на времето пред да ти звони телефон.


Со старите жичани слушалки го немам тој проблем. Го немам и со новите кога ќе се поврзам на компјутер жичано, затоа што ја имаат и таа опција да можеш и така и така имаат дупка за џек ако сакаш жичано. Значи проблемот е само кога сум безжично на Блутут поврзан. Чаре? Частам пиво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom