Помош, проблеми, прашања, совети...

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Да даде некој број од добар сервисер за монитори?
Се работи за хај енд монитор 1440п 165хз.
пс.Само Скопје

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Не е баш за тука прашањево ама не најдов тема тонер/принтер. Да не тупам, ми треба спреј кој што би зацрнувал испринтан негатив на транспарентна хартија. Значи да му даде густина на принтот. Има некој најдено во мк валкво нешто или тнка работа?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Имам проблем со поврзување на принтер lexmark E230 со компјутер кој има виндовс 10. Од овој линк ми кажаа да го симнам првиот драјвер ама ништо, не сака да принта.

https://www.lexmark.com/en_nz/printer/2235/Lexmark-E230
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
И второто не сака, ерор
Избриши се што имаш поврзано со принтерот преку control panel/add remove programs.
Рестартирај компјутер.

Кога го инсталираш драјверот, дали пишува во кој момент треба да се стави кабелчето?
Ако не пишува, мислам дека додека се инсталира драјверот треба да ти е исклучено. Па откако ќе заврши, да го ставиш.
Нов е принтерот и не може да се намести?
Да не е нов принтер, а принтерите доаѓаат без усб кабел, па не си купил, па користиш некој стар усб кабел?
Може и кабелот да те дупи.

Отвори тема на ИТ форум таму може ќе се најде некој со повеќе искуство со овие принтери.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
И второто не сака, ерор
Избриши се што имаш поврзано со принтерот преку control panel/add remove programs.
Рестартирај компјутер.

Кога го инсталираш драјверот, дали пишува во кој момент треба да се стави кабелчето?
Ако не пишува, мислам дека додека се инсталира драјверот треба да ти е исклучено. Па откако ќе заврши, да го ставиш.
Нов е принтерот и не може да се намести?
Да не е нов принтер, а принтерите доаѓаат без усб кабел, па не си купил, па користиш некој стар усб кабел?
Може и кабелот да те дупи.

Отвори тема на ИТ форум таму може ќе се најде некој со повеќе искуство со овие принтери.
Нема hdmi кабел, има кабел оној стар приклучок со со навртување. Стар е принтерот, работеше на овој компјутер само што беше на сервис компјутерот и сега не сака. Ок, благодарам за помошта
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Истиов принтер ми правеше и мене проблем, дур беше на usb type B, милион драјвери инсталирав бришев несакаше ништо, отидов и купив Centronics IEEE 1284 Bidirectional Parallel to USB , тоа ти е вториот порт на кој можеш да го поврзеш принтерот. Нарачај го од али експрес мислам 3-4 долари беше.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Истиов принтер ми правеше и мене проблем, дур беше на usb type B, милион драјвери инсталирав бришев несакаше ништо, отидов и купив Centronics IEEE 1284 Bidirectional Parallel to USB , тоа ти е вториот порт на кој можеш да го поврзеш принтерот. Нарачај го од али експрес мислам 3-4 долари беше.
Го решив проблемот, на сервис го дадов и они истото го открија дека кабелот е проблемот. Земав usb од логин електроникс 115 денари, ми требаше подолг. Благодарам за одговорот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.237
Сакаш да го смениш или да го додадеш овој?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Претежно за играње игри и гледање филмови во висока резолуција..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.237
Претежно за играње игри и гледање филмови во висока резолуција..
За гејминг 16 гига ти се доволно како што сум запознаен од 10 гига ретко која игра користи повеќе рам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom