Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
14 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1


Ако ти појави дека е здрав терај си ако не сликај и носи на сревис.
Од каде ти е купен?
Го проверив јавува дека е здрав, според ова програмче. Купен је од агротехна. Веќе го носев на сервис, го тестираа, наводно се било ок. Можно ли е напојувањето да прави клик? ако имаш контакт од некој сервисер што се разбира, да даде некој совет
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.830
Поени од реакции
4.535
Го проверив јавува дека е здрав, според ова програмче. Купен је од агротехна. Веќе го носев на сервис, го тестираа, наводно се било ок. Можно ли е напојувањето да прави клик? ако имаш контакт од некој сервисер што се разбира, да даде некој совет
Чим покажува дека е здрав добар е не се замарај нема да имаш проблем, не сум запознаен со агротехна али ома некои продавници што ставаат стари делови во пребилови а како има недостаток на графички можно е стара да ти е монтирана и нејзиниот кулер да го прави тој звук, или вентилатори на куќиштето.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.038
Поени од реакции
20.763
Појма немам дали е за тука прашево.
Татко ми купил од Ali Express некој X88 Pro 10 Android TV Box и врска немам како да го сетирам, што треба да му правам и како да го поврзам.

Па ако може некој што се разбира, да ми објасни step by step како на дете што треба да направам или па да ми испрати некој туториал како ова да го поврзам.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.380
Поени од реакции
10.607
Појма немам дали е за тука прашево.
Татко ми купил од Ali Express некој X88 Pro 10 Android TV Box и врска немам како да го сетирам, што треба да му правам и како да го поврзам.

Па ако може некој што се разбира, да ми објасни step by step како на дете што треба да направам или па да ми испрати некој туториал како ова да го поврзам.
Youtube/Google наједноставно ќе ти одговорат на прашањево.
До сега не се случило да не најдам туторијал на јутјуб за било кој производ.
Од игла до локомотива што би се рекло :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.645
Поени од реакции
11.692
Зошто звучниците кога ќе ги приклучам со пц во џекот за слушалки работат а кога ќе приклучам во џекот за звучници што е позади не работат т.е. не вадат звук ?
Во контрол панел проверив дека и на двете места кога ќе ги приклучам дава осцилација на тоа скалата дека примаат звук и дека се правилно уклучени.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
357
Поени од реакции
175
Ми треба еден совет, сакам да го надградам пц-то со рам. Имам матична asus prime b360m и имам 2 слота за рам, во едниот слот имам adata 8gb ddr4 2666mhz cl19 и сега сакам на другиот слот да ставам 16gb 2666mhz cl19. Дали ќе работат во dual channel, и дали ќе се користи рамот како што треба..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.830
Поени од реакции
4.535
Ми треба еден совет, сакам да го надградам пц-то со рам. Имам матична asus prime b360m и имам 2 слота за рам, во едниот слот имам adata 8gb ddr4 2666mhz cl19 и сега сакам на другиот слот да ставам 16gb 2666mhz cl19. Дали ќе работат во dual channel, и дали ќе се користи рамот како што треба..
Да!
За гејминг или за работа ти треба рамот.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
357
Поени од реакции
175
Ставај немаш гајле.
Читав нешто по разни сајтови, пребарував на google ама многу конфузно некој викаат може ама нема да работи dual channel и никако зелено светло не видов никаде официјално :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.830
Поени од реакции
4.535
Читав нешто по разни сајтови, пребарував на google ама многу конфузно некој викаат може ама нема да работи dual channel и никако зелено светло не видов никаде официјално :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom