Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Pa na staro da kaueme ama da e skoro nov!E-bike da kazeme!
Па може да пробаш со автобус до Бујановац - Врање да го носиш и после граница да поминеш и да дојдеш до Куманово, е сега не знам дали има некој што ке ти го превезе во автобус и дали ке ти го оштети. МАда ако си од Скопје, до Врање не е далеку и не е тежок патот.
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
Имам е-велосипед и сум презадоволен. Постојат четири нивоа на поддршка, во зависност од тоа дали сакате да возите потешко или полесно. Препорачувам модел со средно монтиран мотор, по можност Бош
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.718
Поени од реакции
6.941
Имам е-велосипед и сум презадоволен. Постојат четири нивоа на поддршка, во зависност од тоа дали сакате да возите потешко или полесно. Препорачувам модел со средно монтиран мотор, по можност Бош
Кој велосипед го имаш?
 
Член од
11 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Еден совет, какви велосипеди се Меилда, ги има кај Вучко и со карактеристиките кои велосипеди се слични со нив
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Еден совет, какви велосипеди се Меилда, ги има кај Вучко и со карактеристиките кои велосипеди се слични со нив
Како и кај сите други марки (Скот, Giant, Трек...), по цена поскапи за тоа што го нудат од опрема.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Како и кај сите други марки (Скот, Giant, Трек...), по цена поскапи за тоа што го нудат од опрема.
Овие се околу 19.500 а неможам на интернет да најдам што спецификации има
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
Еден совет, какви велосипеди се Меилда, ги има кај Вучко и со карактеристиките кои велосипеди се слични со нив
Веројатно cе работи за копија од MERIDA, непроверена работа, подобро не ризикувај. Исто како што GIANT има копија GINAT
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Веројатно cе работи за копија од MERIDA, непроверена работа, подобро не ризикувај. Исто како што GIANT има копија GINAT
Помислив дека typo направил, а уствари ваква марка постоела :D
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Па може да пробаш со автобус до Бујановац - Врање да го носиш и после граница да поминеш и да дојдеш до Куманово, е сега не знам дали има некој што ке ти го превезе во автобус и дали ке ти го оштети. МАда ако си од Скопје, до Врање не е далеку и не е тежок патот.
Pa ne mi bese prasanjeto okolu prevozot.Ke odam so avtobus, a ke se vratam so tocakot, ne mi e problem.Prasanjeto mu bese dali ke pravat problem na granica (carinenje i takvi raboti)koga ke se vrakam nazad ili nema da znaat so sto sum otisol vo Srbija?
Автоматски споено мислење:

So pari e i od kade go zede?Kako ide baterijata, na kolku vreme se menuva?I kolku cini?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.385
Поени од реакции
5.144
Pa ne mi bese prasanjeto okolu prevozot.Ke odam so avtobus, a ke se vratam so tocakot, ne mi e problem.Prasanjeto mu bese dali ke pravat problem na granica (carinenje i takvi raboti)koga ke se vrakam nazad ili nema da znaat so sto sum otisol vo Srbija?
Автоматски споено мислење:


So pari e i od kade go zede?Kako ide baterijata, na kolku vreme se menuva?I kolku cini?
Јас со години одам со точак во Врање и од тие тури 3 пати имам одено од кај Пелинце граничниот премин а сум се враќал преку Табановце и никој не ме прашал како сум отишол до Врање и преку кој премин.
 
Член од
10 февруари 2020
Мислења
47
Поени од реакции
33
Pocituvani, ima li nekoj dobar velosiped do kaj 200 evra, MTB???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom