Помош околу Counter-Strike (општо)

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
epa vaka
na primer ja vlagam na kajgana i celo vreme toa vika head shoot head shot ( samo taka tepam ja ):vozbud: epa za toa ako znae nekoj koj model/sound od cs folderot da go izbrisham neka kaze zs mn zamara toa

me razbirash ??
Финтава е многу знам да играм кантер:pos2:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
еве моја помош...
смали го цел глас на играта и пушти во позадина музика
хаха
 
Член од
21 август 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
momci ako mozete da mi kazate sho da izbrisham od models za da ne mi pee celo vreme headshat ....
edno vreme imam napraveno ali reinstalirav cs i sea me dupi :D me nerivra toa mnogu
aj poz
epa vaka odi vo kanter kaj sto ti e istalirana vlezi vo cstrike potoa odi vo sound pa misc (\cstrike\sound\misc) tuka vo misc najdi go headshot i izbrisigo:violent1:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
epa vaka odi vo kanter kaj sto ti e istalirana vlezi vo cstrike potoa odi vo sound pa misc (\cstrike\sound\misc) tuka vo misc najdi go headshot i izbrisigo:violent1:
.... и кога ќе влезеш нареден пат на серверите на кајгана, самото пак ќе ти се симне и пак ќе слушаш HEADSHOT :vozbud:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
HELP sakam da smetnam botovi ama neznam od ko ce se smetna kade da gi stavam HELP .......... tnx odnapred
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
zs mi e Kanter nova ko imam sea edna ... pred da go preinstaliram kom. imaF botovi gi smetnaF ama zaborajF kade treba da se stavat zatoa help
Оваа е сигурно понова и подобра од таа што ја имаш моментално, а за ботовите, од кај што си ги симнал, таму види си што и како се прави...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
zs mi e Kanter nova ko imam sea edna ... pred da go preinstaliram kom. imaF botovi gi smetnaF ama zaborajF kade treba da se stavat zatoa help
Адни ме на мсн, ке ти пратам zbots.zip. Ке ги отпакуваш во Валве или цстрике немам појма точно кај беше и ке можеш да ги пушташ.
Вејт фор ју он мсн..
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
zosto ko ke go uklucam cheating death, kanterov mi se isklucuva selosno i ne raboti?????????????------me nervira salam
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да чепкам некоја мапа, да и допраам нешто, да и изменам нешто...??

Имам Valve Hammer Editor 3.5 за правење мапи
Имам BSP Viewer за да отварам BSP фајлови

Проблемот е во тоа што, кога ќе отворам мапа и кога ќе ја напраам од BSP во MAP за да ја едитирам во Hammer Editor, кога ќе влезам во програмот се е испомешано, има кровови по улиците, кутии кај што не треба, ѕидови без врска.....

Помош некоја?

Значи, сакам да отворам некоја мапа и да си ја допраам по мој вкус.
Anyone???
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Имаш тема за правење цс мапи.. неколку од членовите направија дури кајгана рамстор мапа или така нешто. .. се е таму мислам објаснато.. побарај низ темите. .. гуд лак, и чекаме твое дело : )
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Веќе два дена ваков ми е лагот само на кајгана серверите. Не иде под 600. Не знам стварно што е работава, треба ли да подесам нешто или? Имам кабелски интернет.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom