Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Moze li da mi objasni nekoj zaso nemozam ja da kreiram da igrame u mreza so druzinata na dedicated server a imam dobar internet ADSL ... ?
Ej momci se snajdev so toa ... Mozam da igram ... Sea problem laggot ... Ima li nekakva opcija za da nema tolko golem lagg ... Koga igrame 1 vs 1 vo red e koga ke vlezat uste 2 i secka .. ima lagg ima li nacin nekakva opcija za da nema lagg ili ?
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Ej momci se snajdev so toa ... Mozam da igram ... Sea problem laggot ... Ima li nekakva opcija za da nema tolko golem lagg ... Koga igrame 1 vs 1 vo red e koga ke vlezat uste 2 i secka .. ima lagg ima li nacin nekakva opcija za da nema lagg ili ?
vidi imas tema vo vrska so lagot za cs, imas opcii koi treba da gi namestis vo konzola, ako toa ne pomogne onda stvarno neznam, igrate preku hamaci ? ili ?
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
vaka.. imam server napraeno.. staviv amx mod x i koga igram u konzola pisam da menam mapa amx_map mi veli you have no access????.. treba da odam preku decicadet server da napisam amx_map ili amx_votemap i drugite komandi so se pa taka mi funkcionira

Ej momci se snajdev so toa ... Mozam da igram ... Sea problem laggot ... Ima li nekakva opcija za da nema tolko golem lagg ... Koga igrame 1 vs 1 vo red e koga ke vlezat uste 2 i secka .. ima lagg ima li nacin nekakva opcija za da nema lagg ili ?

kako be jas na mojot server pred malko igra 4v4 lag imase najmnogu do 70-80
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
vidi imas tema vo vrska so lagot za cs, imas opcii koi treba da gi namestis vo konzola, ako toa ne pomogne onda stvarno neznam, igrate preku hamaci ? ili ?
Igram preku dedicated ... Ima top internet MAX ADSL ... koga igrame 1 v 1 super e koga ke vleza 3 - 4 i poveke i po4nuva da laguva i secka ... Ima li nesto pomos .. I uste nesto .. U konzola pisuvam rcon_password primer sparrow i posle sakam mapa da smenam i pisuvam rcon_changelevel i mapata ne moze da se smeni mi pisue nesto zaso ( inaku mozam da ja menuvam obi4no changlevel i mapata ali ja preku toa probav i ne biva zaso ? Najvise mi treba pomos za lagot ...ajt pozz ...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Igram preku dedicated ... Ima top internet MAX ADSL ... koga igrame 1 v 1 super e koga ke vleza 3 - 4 i poveke i po4nuva da laguva i secka ... Ima li nesto pomos .. I uste nesto .. U konzola pisuvam rcon_password primer sparrow i posle sakam mapa da smenam i pisuvam rcon_changelevel i mapata ne moze da se smeni mi pisue nesto zaso ( inaku mozam da ja menuvam obi4no changlevel i mapata ali ja preku toa probav i ne biva zaso ? Najvise mi treba pomos za lagot ...ajt pozz ...
Билдаш постове да ти е*ам Френ ... Сто пати ти кажах шо как преко мсн , толко да беше мутав ке сфанаше да му е*ам . Првин ке се логираш РКОН_Пасворд незнам каако беше и си го пишуваш пасвордот . Одкога ке го направиш тоа имаш команди и мапите мора да се менат . и Јас имам дедиктед сервер и се менува мапа а и лагот не рипа иЧ .
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
MeToNo1[MkD];731665 напиша:
Билдаш постове да ти е*ам Френ ... Сто пати ти кажах шо как преко мсн , толко да беше мутав ке сфанаше да му е*ам . Првин ке се логираш РКОН_Пасворд незнам каако беше и си го пишуваш пасвордот . Одкога ке го направиш тоа имаш команди и мапите мора да се менат . и Јас имам дедиктед сервер и се менува мапа а и лагот не рипа иЧ .
Nejkam da se inatam so teba ... Ela kaj mene probi ... Ako ne biva ke te frlam niz dzamo ... A lagg ima u ku*ac ko ke flezat poveke od 3 4 dusi ...
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Еј а зошто другите на Серверот читат јас шо пишум , а јас нив не ги читам ? :)
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Mislam deka ti e do patchot ... Eve slegni so go patchot od kajgana ... www.cs.kajgana.com registriraj se prvo i snajdi se ..
:pos2:Тоа ако е 303 мб јас на 32 декември ќе го слимнум :) :pos2::pos2::uvo:

Заборавив да ве питам како може да ставам админи на DediCate Server :D
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
:pos2:Тоа ако е 303 мб јас на 32 декември ќе го слимнум :) :pos2::pos2::uvo:

Заборавив да ве питам како може да ставам админи на DediCate Server :D
ne e 303mb, toa ti e igrata + patchot, stisni uste ednas na toa, i ke ti gi dade posebno, i simni go samo pachot, mislam deka e 19mb, a za DediCate ne mozes da stavis .
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
od kaj da go smetnam patcho v23 nekoj znaj za na CS ... :DGoon Night Jonny ™
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
ako znaj nekoj od kaj da ja smetnam cs 1.6 probav od cs.kajgana ama ne mozese :s Good Night Jonny ™
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
ako znaj nekoj od kaj da ja smetnam cs 1.6 probav od cs.kajgana ama ne mozese :s Good Night Jonny ™
Zacleni se na cs.kajgana i ke ja simnes bez problem, ne bidete mrzi, citajte malce poubavo po forumov, lesno e i ednostavno, idi zacleni se , simni ja, instaliraj i :violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom