Помош момци !

Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Дечки почнав со теретана пред 1 месец и одкога почнав не се чувстувам како што треба, блед сум повеќе од 12 неможам да издржам да седам ми се спие страшно.. Денеска ми се појавија како гребнатинки на грбот ама внатрешно тоа, изгледа е поврзано со теретаната .
10613913_10201467141119377_1587849993_n.jpg
На сликата не се гледаат добро затоа што неможев да користам блиц заради слаба батерија...
Иначе се познаваат мн да беа вака како на сликата немаше ни да барам помош :D
Секое мислење ми е добредојдено .. Благодарам
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ќе искоментирам за спиењево само, мислам дека е нормално тоа, ако добро го искористиш времето во теретана и извежбаш како што треба (или вршиш било каква друга физичка активност) сокапан ќе си после и ќе бидеш бајаги поуморен, знам по себе.
Пред да почнеш со теретана имаш вежбано редовно, или бавено со некој спорт?
А и плус ноќно спиење е многу поздраво него да легнуваш у рани зори, на тоа треба да гледаш како добредојдена промена.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Дечки почнав со теретана пред 1 месец и одкога почнав не се чувстувам како што треба, блед сум повеќе од 12 неможам да издржам да седам ми се спие страшно.. Денеска ми се појавија како гребнатинки на грбот ама внатрешно тоа, изгледа е поврзано со теретаната .
Прегледај го приврзокот 99821
На сликата не се гледаат добро затоа што неможев да користам блиц заради слаба батерија...
Иначе се познаваат мн да беа вака како на сликата немаше ни да барам помош :D
Секое мислење ми е добредојдено .. Благодарам
истите гребнатинки ги имав и јас од вежбање нозе, поточно на оваа справа, Leg press.

Само во пределот на рамото и грбот немаше гума за апсорпција на притисокот, имаше изедена гума од многу користење и наредното утро ми излегуваа. Провери да не ти е од тоа.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
истите гребнатинки ги имав и јас од вежбање нозе, поточно на оваа справа, Leg press.

Само во пределот на рамото и грбот немаше гума за апсорпција на притисокот, имаше изедена гума од многу користење и наредното утро ми излегуваа. Провери да не ти е од тоа.
Брат во теретаната каде што одам нема ваква справа а грбот го потпирам само на бенч и рамо али не ми се верува да е од тоа пошо ја сум прв што му се појавило вакво нешто а во теретана вежбаат стотици.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Брат во теретаната каде што одам нема ваква справа а грбот го потпирам само на бенч и рамо али не ми се верува да е од тоа пошо ја сум прв што му се појавило вакво нешто а во теретана вежбаат стотици.
Прво, брат не мора да е иста справата на изглед него да е leg press.
Второ, и јас бев прв што ми излегуваа такви работи.
 

001

Член од
30 јули 2014
Мислења
52
Поени од реакции
2
Овие се од премор или преголемо оптеретување,најчесто излегуваат на рацете од кај што ти земаат крв,јас така имам слушано...а тоа што си блед не знам
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Човек не се преморувај и преоптеретувај...., ради тоа се појавуваат и заради тоа се чувствуваш омалаксано............ ти неможеш и не треба за еден месеци душа да извадиш во теретана....., така само ќе си наштетиш.................., полека по полека, ем ништо нема да ти биде, ем ќе имаш ефект за подобро тело:)
 

001

Член од
30 јули 2014
Мислења
52
Поени од реакции
2
Имам еден другар на подлактицата кога ке ја свитка му излегува едно ко мускулче-мевце ко точе мало од што може да е тоа?
 
Член од
11 април 2014
Мислења
92
Поени од реакции
179
А да отидеш на лекар?
Не дека сакам да те плашам,но лезии ранички модринки на грбот уморот и се како што опиша се симптоми на ХИВ/Сида и обично тие се првите видливи и приметливи симптоми.
Младо дете си и ти пожелуем се најбоље,али иди си на лекар.
 
Последно уредено:

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Абе еден стап за сите... Златни цигли, вреќи цемент, не бицепс, не трицепс, не четирицепс, не кременадли... се има да стегниш. Ем ќе спечалиш нешто, ем нема да мора пред сите да офкаш и да собираш погледи...
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Прво, брат не мора да е иста справата на изглед него да е leg press.
Второ, и јас бев прв што ми излегуваа такви работи.
Leg press нема во теретаната :D[DOUBLEPOST=1408053848][/DOUBLEPOST]
Абе еден стап за сите... Златни цигли, вреќи цемент, не бицепс, не трицепс, не четирицепс, не кременадли... се има да стегниш. Ем ќе спечалиш нешто, ем нема да мора пред сите да офкаш и да собираш погледи...
Брат не ми е срам мене што го објавив ова. Знам дека меѓу вас има некој што одат со години и знаат што е ова.. Подобро да ве прашам вас одколку да слушам лекари којшто појма немаат од тоа што го работат.
Секако не ме знаете кој сум и што сум не се срамам со тоа што објавив ваква работа.[DOUBLEPOST=1408053906][/DOUBLEPOST]
А да отидеш на лекар?
Не дека сакам да те плашам,но лезии ранички модринки на грбот уморот и се како што опиша се симптоми на ХИВ/Сида и обично тие се првите видливи и приметливи симптоми.
Младо дете си и ти пожелуем се најбоље,али иди си на лекар.
Фала ти друже уште утре ќе посетам лекар.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
посети си лекар,ние вака од око можеме само да нагаѓаме.Посети лекар со време,не дај боже да е нешто лошо.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Дечки почнав со теретана пред 1 месец и одкога почнав не се чувстувам како што треба, блед сум повеќе од 12 неможам да издржам да седам ми се спие страшно.. Денеска ми се појавија како гребнатинки на грбот ама внатрешно тоа, изгледа е поврзано со теретаната .
Прегледај го приврзокот 99821
На сликата не се гледаат добро затоа што неможев да користам блиц заради слаба батерија...
Иначе се познаваат мн да беа вака како на сликата немаше ни да барам помош :D
Секое мислење ми е добредојдено .. Благодарам
Комарци те имаат искасано бе,што се секираш,каков ХИВ какви кондоми какви миничи,какви кременадли..
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Neka ti objasni profesionalec kako se toa raboti.... se kladam ne se ni zagrevash pred da vezhbash.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Абе еден стап за сите... Златни цигли, вреќи цемент, не бицепс, не трицепс, не четирицепс, не кременадли... се има да стегниш. Ем ќе спечалиш нешто, ем нема да мора пред сите да офкаш и да собираш погледи...
Се слагам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom