Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Дечки треба да правам проектна по Мир и толеранција на тема "техничко технолошки несреќи - Сообраќајни несреќи". До сега немам ништо најдено а се утепав барајќи на интернет ако имате нешто било што во врска со тоа дај напишете плсссс
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Домашни работи!!!

Епа темава ја отворив ако некој има проблеми со наоѓање на потребните материјали за домашно да ги побара тука и ако некој може-да му помогне!На пр. мене сега хитно ми треба за ориентална индиска литература,така да,ако некој има нешто...PLS HELP!!!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
M@wEcK0 напиша:
Епа темава ја отворив ако некој има проблеми со наоѓање на потребните материјали за домашно да ги побара тука и ако некој може-да му помогне!На пр. мене сега хитно ми треба за ориентална индиска литература,така да,ако некој има нешто...PLS HELP!!!
temata sigurno e taa? da ne ti e nesto zgreseno? sea do sea barav ama za orientalna indiska literature nema nisto. aj kazi mi za koja godina e pa da vidam vo nekoj star ucebnik!!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.742
Поени од реакции
7.996
Помош!!!

Ова тема незнам каде да ја ставам па оти ми треба за школото ја ставив во Образование и наука :toe:ако треба да се префрли нека ја префрлат ако не треба нека стои :icon_lol:...Е сеа одиме на главното...ова тема ја отворив бидејќи за школото ми треба проект по наслов Хуманитарни Организации...па затоа кој знае нека остави линк или нека напише...Однапред Благодарам:smir:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Барам нешто за Односот на човекот кон природата .... нешто во врска со екологијата....некој да помага...:toe:

И уште поважното барам БРЗОЗБОРКИ :vozbud: ... они нели ги знаете Петре плети плет Петроица....како беше таму.....ми требат за разврзување на јазикот пред усен превод многу ми се потребни...Ве молам помагајте.....да се на МАКЕДОНСКИ да подцртам со 4 црти!!!!!!!!
Зошто знам на француски неколку (на пример ако ви помага како пример за македонски :Le roi Didon dine du dos d'un dodu dindon - без акценти е залам)Но ми требат на македонски....ПОМОШ!!!!
Благодарам!!!!!!!!!:helou:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.742
Поени од реакции
7.996
На мене ми треба проект за школото под наслов Хуманитарни Организации ајде кој има нека даде линк или нека напише :smir:
Благодарам Однапред...:zlo:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
^^GoriLLaZ^^ напиша:
На мене ми треба проект за школото под наслов Хуманитарни Организации ајде кој има нека даде линк или нека напише :smir:
Благодарам Однапред...:zlo:
Baraj vo Google KARITAS ili sega ne znam kako se pi6uva na germaski no se 4ita kirhen in not ...vo prevod bi trebalo da e Crkvata vo potreba....druga humanitarna organizacija ti e OON....no se zavisi kakva Humanitarna organizacija bara6...odi vo wikipedia.com ima dosta raboti koi mozebi ke ti pomognat!!!!
Pozdrav!!!:helou:
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Помош - Примена на ласери!

Примена на ласери

ова е насловот за мојот проект по физика ве молам имам фора до понеделник се надевам ќе се најде некој фин и добар кајганаџија па ке ме снабди со информации.благодарам однапред
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Де бе луѓе никој не знае брзозборки?
Ај помагајте ќе ве молам!!!!!
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
pomos

NIKA напиша:
Де бе луѓе никој не знае брзозборки?
Ај помагајте ќе ве молам!!!!!
SEKOJ PETOK URDA JADAM,KAMOLAPUD KAMILA,RAJNA RIPNA PREKU REKA,ITN.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
[SIZE=-1]mk.wikipedia.org/wiki/Охридска_архиепископија

[/SIZE]
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Mene mi treba nesto za biznis kulturata vo zemjite,vo bilo koja zemja.
Barav ,no ne najdov nisto.Ako ima nekoj nesto neka postira tuka.Fala
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
aj ako nekoj znae kade mozam da kupam gotova seminarska, znam deka ima vo skopje nekoi sto prodavaat ama neznam tocno ni koj ni kade, a seminarskava mi e za institucii i politiki na EU, ali nesto konkretna tema a ne opsirna???
ako nekoj znae neka pise pa ce se dogovorime, ama pobrzo :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ipak fala :) sega ja napisav i mi e top :) uste da i se svigja i na profesorkata i ke bide se ok :) a ako na nekoj mu treba slobodno neka pise ce mu ja pratam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom