Помош! - ми треба одредено дело/проект....

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од mUv@ ThE DoGg, 29 јануари 2006.

 1. kozmo

  kozmo

  Член од:
  18 февруари 2007
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  1
  Рубрикава се вика помош.Така и изгледа, само барање помош но не гледам да има и пружање помош или многу слабо:toe:
   
 2. SkyWalker

  SkyWalker HorrificMind

  Член од:
  12 октомври 2007
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  1
  Или случајно ако има некој есеј за делото, ако може да ми прати, ќе бидам многу благодарен :helou:
   
 3. Tashevsky

  Tashevsky мадафака

  Член од:
  20 јуни 2009
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Помош !!
  Ми треба есеј за Басни од Крилов:tapp: ... ако имате нешто давајте
  тенкс :vozbud::smir:
   
 4. ITK

  ITK

  Член од:
  10 октомври 2008
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  51
  Neshto za referendumot od 1991?(se izvinuvam za latinicata imam nekoi problemi)
   
 5. Ada?

  Ada? мјаууууу

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  54
  Eсеи за Човековата алчност или пак за човечкото око на кое секогаш му е малку ..ќе ми послужат дури и некој интересни наслови во врска со оваа тема зш не верувам дека некој ке понуди било каков есеј ;)
   
 6. COMPTON

  COMPTON REAL MOTHERFUCKING G

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Moже ли некој да ми помогне у врска со Тристан и Изолда ... да напишат нешо за за нивните карактерни особини ... ??? ФАЛА ОДНАПРЕД :)
   
 7. Windows XP

  Windows XP

  Член од:
  25 декември 2008
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ако имате ве молам да ми дадете состав или кратка содржина за Крпен Живот од Стале Попов ми треба хитно. фала од напред и однапред сум ви благодарен
   
 8. Windows XP

  Windows XP

  Член од:
  25 декември 2008
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  ЕДИТ : dadi фала многу не можев да ти вратам по пп зашто немам 20 мислења :D .Чекам уште некој ако има
  п.с извинете за пост под пост
   
 9. Miss Right

  Miss Right happiness machine

  Член од:
  2 јануари 2009
  Мислења:
  1.308
  Допаѓања:
  142
  Ми треба името на еден роман. Се работи за жена која проучува таму некоја супстанција, и кога е под дејство на супстанцијата (халуциногена) го гледа нејзиниот маж кој е умрен, и со него зборува како можи да го оживее со помош на супстанцијата. Па имаше еден момент кога таа "умира" од предозираност, пе не памтам што се случи после тоа, ама на крај излегува дека ни таа, ни нејзиниот маж не се мртви.
  Незнам колку добро објаснав, ама на толку се сеќавам.
   
 10. smeXsa

  smeXsa

  Член од:
  6 септември 2008
  Мислења:
  1.046
  Допаѓања:
  357
  Луѓее ми треба БИЗНИС ПЛАН помагајте за 10 дена треба да го предадам :vozbud:
   
 11. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.079
  Допаѓања:
  16.494
  Некој да знае точна дефиниција, т.е. значење на зборот парафилија (paraphilia)?
   
 12. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.392
  Допаѓања:
  2.785
  Од она што го најдов, парафилија е термин кој значи сексуална изопаченост и се применува за се` она што може да се окарактеризира како таква појава.

  http://hr.wikipedia.org/wiki/Parafilija

  http://en.wikipedia.org/wiki/Paraphilia
   
 13. Ani4ka-kicevo

  Ani4ka-kicevo

  Член од:
  16 јуни 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  помогнете ми понабрзина

  :nesvest:За во понеделник ми е некоја си лектира Скржавец, по библиотекиве во Кичево ја немаше и немав од кај да земам ако може да ми ја раскажете во пократки црти ве молааааааааааам
   
 14. Neporazen

  Neporazen Time Lord

  Член од:
  25 јануари 2009
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  22

  http://www.cesarica.net/mk/t2245/plaut-skrtac-lektire/

  Еве ти кратка содржина на лектирата....:smir:
   
 15. ma4ence92

  ma4ence92

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  0
  Есеј за Парите се отепувачка и Недоразбирање
   

Сподели преку: