Помош и совети

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
gta san andreas tuning mod...mi treba samo mod.....:helou::vozbud:
Како мислиш tuning mod? Она SAMI(San Andreas Mod Installer), или? Ако мислиш на car mods, тогаш симни си скинови за кои коли сакаш да ги замениш и со помош на gta3 img tool замени ги оригиналните .txd и уште едни беа, мислам .tfd, али не сум сигурен, не ме фаќај за збор, со спуштените.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
зошто неможам да ја играм батлфилд на Windows 7???
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Како мислиш tuning mod? Она SAMI(San Andreas Mod Installer), или? Ако мислиш на car mods, тогаш симни си скинови за кои коли сакаш да ги замениш и со помош на gta3 img tool замени ги оригиналните .txd и уште едни беа, мислам .tfd, али не сум сигурен, не ме фаќај за збор, со спуштените.
Ne samo kolite da gi pravam u "transferder".......da gi pravam sportski..
sakam samo mod da go downloadiram....link baram:toe:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Bidejki sum pocetnik vo vrska so PES Bi bil mnogu blagodaren dokolku nekoj moze da mi objasni kako moze da vmetnuvam vo igricata novi topki, rakavici i sl (novi kopacki vmetnav ama ova drugovo neznam kako treba probav ko kopackite no ne mi gi prepoznava)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Bidejki sum pocetnik vo vrska so PES Bi bil mnogu blagodaren dokolku nekoj moze da mi objasni kako moze da vmetnuvam vo igricata novi topki, rakavici i sl (novi kopacki vmetnav ama ova drugovo neznam kako treba probav ko kopackite no ne mi gi prepoznava)
Ќе си спуштиш DKZ Studio (мислам така се викаше), и после ќе си бараш на интернет модови/пачови итн. и преку таа програма ќе ги вметнуваш во играта.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
druze fala mnogu za odgovorot ama aj ako ne ti tesko nekako da mi objasnis koja e postapkata pri upotreba na DKZ Studioto - i voedno mi treba sovet kako mozam da ja vmetnam bundes ligata momentalno igram pre mkd patchot

pozdrav
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
druze fala mnogu za odgovorot ama aj ako ne ti tesko nekako da mi objasnis koja e postapkata pri upotreba na DKZ Studioto - i voedno mi treba sovet kako mozam da ja vmetnam bundes ligata momentalno igram pre mkd patchot

pozdrav
Еве еден туториал како се ставаат пачови. Дури и немора да го следиш тоа еве накратко.
Го отвараш пачот со DKZ Studio (со двоен клик на пачот или преку File>Open)
Одиш на Patch>Apply Patch in folder и ја бараш PES папката.

После, или го бришиш option file, или отвори го PES, па оди таму во менито каде рачно се прават трансфери и направи се по default.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Зашто кога ја пуштам Dirt2 се пушта,а после одма се појавува Dont send и кога ке стиснам на тоа се гаси играта
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Проба ли со друг крак?? Дали ги исполнуваш хардверските побарувања?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Проба ли со друг крак?? Дали ги исполнуваш хардверските побарувања?
Не сум пробал со друг крак,сеа ке пробам да симнам крак од интернет па ке пробам,а може и да е друго како што викаш,зашто имам рам ddr2 1 gb,а графичка Geforce 7300le 256mb
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
moze li nekoj da mi kaze Command & Conquer Yuri's Revenge kako da instaliram za mrezno igranje na windows 7 na xp znam ama na 7 nezz
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Не сум пробал со друг крак,сеа ке пробам да симнам крак од интернет па ке пробам,а може и да е друго како што викаш,зашто имам рам ddr2 1 gb,а графичка Geforce 7300le 256mb
ај оди на странава http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx
одбери ја Дирт2, после пиши што ке ти каже
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
45GM/45CM/45CM-S (Foxconn)
CPU:Intel pentium D 925 3ghz (Presler)
RAM:2gb ddr2 800 (KINGSTON)
HDD:320gb.250 + 80GB (ExcelStore)
GPU:ATI4650 PCI-E 1GB ddr3
500w Deluxe Power Supply

Дали ке се игра ДИРТ2??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom