Помош и совети

Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Simcity2013 знаете нешто како да се отворат другите градови освен овој на мене овој само ми го дава! кај вас како е?
SimCity 2013-07-21 17-06-51-34.jpg SimCity 2013-07-21 17-06-59-93.jpg
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. знае некој да ми помогне да ја играм Battlefield 3ката online?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ја имам лефт фор дед 2 и не сака да ми се уклучи, после интрото самата си се гаси и ништо не излегува како порака.
Имам windows 7 64 bit
4 gb ram
intel celeron g540 2.5 Ghz
Друго незнам што да наведам
едит: и графичка geforce 210
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Ја имам лефт фор дед 2 и не сака да ми се уклучи, после интрото самата си се гаси и ништо не излегува како порака.
Имам windows 7 64 bit
4 gb ram
intel celeron g540 2.5 Ghz
Друго незнам што да наведам
едит: и графичка geforce 210

Пробај упдејтувај ги драјверите на графичката или симни друг крак.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ја имам гта вајс сити и неко извуци не ги слушам. Разговорите (филмчињата ги слушам како ехо) а звукот за колата кога возам не го слушам. Чаре? Истото е на гта сан андреас.
А на гта 4 Само разговорите ми се како ехо, а се друго ми е добро Чаре?
 
M

Mamba.

Гостин
А симнав World of Tanks почнав да а играм 10-15 минути и се рестартира пц то, се појави Windows has recovered from an unexpected shut down и под него имаше Problem Event Name - Blue Screen .. ?
 
M

Mamba.

Гостин
А симнав World of Tanks почнав да а играм 10-15 минути и се рестартира пц то, се појави Windows has recovered from an unexpected shut down и под него имаше Problem Event Name - Blue Screen .. ?

Инсталирав Prototype играм 10-15 минути и се рестартира пц..кој кур му е
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Па вака на празно - провери ги температурите - можно е да ти прегрева некој дел.
Ако бараш попрецизен одговор кажи каков PC имаш ( хардверски спецификации, кој оперативен систем, верзија на драјвери за графичка и слично ), точно која грешка ти ја дава кога ти излага BSOD ( можеш да провериш со BlueScreenViewer, можеш да разгледаш преку event viewer и слични алатки ), дали си направил некоја хардверска/софтверска измена ( смена на некој дел и/или драјвери ) непосредно пред да ти се појави проблемот и кажи како си пробал да го поправиш проблемот ( ако си пробал ) до сега .
 
M

Mamba.

Гостин
Па вака на празно - провери ги температурите - можно е да ти прегрева некој дел.
Ако бараш попрецизен одговор кажи каков PC имаш ( хардверски спецификации, кој оперативен систем, верзија на драјвери за графичка и слично ), точно која грешка ти ја дава кога ти излага BSOD ( можеш да провериш со BlueScreenViewer, можеш да разгледаш преку event viewer и слични алатки ), дали си направил некоја хардверска/софтверска измена ( смена на некој дел и/или драјвери ) непосредно пред да ти се појави проблемот и кажи како си пробал да го поправиш проблемот ( ако си пробал ) до сега .

AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2.30 GHz

Ram 2 GB

nvidia geforce 210

win 7 имам, вчера направив апдејт на драјверите..
 
M

Mamba.

Гостин
AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2.30 GHz

Ram 2 GB

nvidia geforce 210

win 7 имам, вчера направив апдејт на драјверите..

Едит - одма друг проблем...дисплејот е црн 2-3 секунди и пак че се управе..пише display driver has stopped working и нешто recovery направил
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
А да си го преинсталираш компјутерот и да си ги апдејтуваш драјверите? И јас ја имам таа графичка и неам проблеми
Sent from my ZTE Kis Lite using Tapatalk 2
 
M

Mamba.

Гостин
Нема ебани шанси формат да направам...ако има некое друго чаре кажујте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom