Помош и совети

Член од
11 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Go simnav crakot ama ne e do nego. nesto drugo e! i so noviot krak se koci. da ne e nekoj drajver? ili..?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Go simnav crakot ama ne e do nego. nesto drugo e! i so noviot krak se koci. da ne e nekoj drajver? ili..?
Можно е да е и до графичката карта. Симни го најновиот драјвер за графичката карта, инсталирај го, и пробај. Ако пак нејќе, тогаш... Реинсталација на играта. =)
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
8
Поени од реакции
2
Grafickata mi e Geforce 2 mx/mx 400, dali e mozno da se igra so toa ili da ne se nadevam? fala
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Код:
==========================================================
1. Minimum System Requirements 
==========================================================

  1.3 GHz
  256 Megabytes of RAM (512 MB recommended)
[B]  DirectX 9.0c Compatible 3D accelerated 64 MB video card or equivalent [/B](see supported chipsets in section 11)
  1 GB free hard disk space (approx)
  DirectX 9.0c Compatible Sound Card
  MS compatible mouse
  Keyboard
  Please note that 16 bit colour is not supported

Required Operating Systems:
  Windows XP SP2, Windows 2000 SP4 or Windows Vista
  Note that Windows 95, Windows 98, Windows ME and Windows NT 4.0 are not supported.

Required Software:
  DirectX 9.0c
Код:
Recommended Chipsets:
NVIDIA GeForce3
NVIDIA GeForce3 Ti200/500
NVIDIA GeForce4 Ti4200/4400/4600/4800
NVIDIA GeForce FX series
NVIDIA GeForce 6xxx series
NVIDIA GeForce 7xxx series
NVIDIA GeForce 8xxx series
ATI Radeon 8500
ATI Radeon 9xxx series
ATI Radeon Xpress 200
ATI Radeon X300
ATI Radeon X550
ATI Radeon X600
ATI Radeon X700
ATI Radeon X800/850
ATI Radeon X1300
ATI Radeon X1600
ATI Radeon X1800
ATI Radeon X1900
ATI Radeon X1950
ATI HD 2900 XT
Intel 915
Intel 945/950
Intel GMA 3000
S3 Graphics DeltaChrome S4
S3 Graphics Chrome S27
 
E

Elipsis

Гостин
Flight Simulator X Problem!!!!

Dali moze nekoj da mi pomogne na eden drugar nemoze da mu se snimi izbrisa sve i imase 14.5 giga slobodno i pak nejce da se snimi vika deka nemalo mesto a me potece so nemoela da mi se snimi HELP POBRZO!!!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Dali moze nekoj da mi pomogne na eden drugar nemoze da mu se snimi izbrisa sve i imase 14.5 giga slobodno i pak nejce da se snimi vika deka nemalo mesto a me potece so nemoela da mi se snimi HELP POBRZO!!!
Биди малце појасен...
Што се обидува да инсталира твојот другар?
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
TonInter напиша:
Биди малце појасен...
Што се обидува да инсталира твојот другар?
Се работи за Flight Simulator X (горе му пишува во насловот).

Dali moze nekoj da mi pomogne na eden drugar nemoze da mu se snimi izbrisa sve i imase 14.5 giga slobodno i pak nejce da se snimi vika deka nemalo mesto a me potece so nemoela da mi se snimi HELP POBRZO!!!
Flight Simulator X бара минимум 15GB празен простор. Ова е за Deluxe верзијата, а за обичната - 14GB. Значи сигурно ја има Deluxe. Јас ја имам инсталирано и се е OK.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Се работи за Flight Simulator X (горе му пишува во насловот).


Flight Simulator X бара минимум 15GB празен простор. Ова е за Deluxe верзијата, а за обичната - 14GB. Значи сигурно ја има Deluxe. Јас ја имам инсталирано и се е OK.
Уште да ги читав јас насловите....
Мада нема врска, M. Flight Simulator бара пеколно добра машина за играње... Ако немаш таква на располагање, не губи нерви за џабе.
 
E

Elipsis

Гостин
Ne bara tolku dobra masina nema da ti rabota bas najdobro ama ce ide a toj vika deka imal 14.5 giga slobodno a ne e deluxe
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
aj ve molam kazete mi kako da se pustam na Football Manager so eden drugar da igrame zaedno on so eden tim jas so drug aj ve molam fala
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
Ne bara tolku dobra masina nema da ti rabota bas najdobro ama ce ide a toj vika deka imal 14.5 giga slobodno a ne e deluxe
На виндовсот му требаат едно 4-5 слободни за да оперира, така да другарти има 10 гига слободен простор а не 14.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.422
Поени од реакции
12.642
Сакам да ја играм Need For Speed Underground 1 ONLINE ...
За тоа е потребно :
1. да направиш акаунт на easports.com(направив)
2.да ја имаш играта во компјутерот(ја имам)
3.да имаш соодветен пач(имам)
4. ДА НАПИШИШ РЕГ БРОЈ !!! ( FUCKING НЕМАМ :) )

Помош околу 4 точка кој има нека ми прати по пп ... бидејќи барав на нет не најдов ...

Фала однапред .
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Obcure 2 PS2(Za toj so igrat )

Nemozam da pominam na edno mesto sea ak mojt nekoj da pomozit super!!!

Trebit da gi pominis turbinite i sea ko ke gi pominis niv nigde nisto nemat a vikat YOU MUST FIND WELDING ITMES ama nigde nemat nisto nekoj ak znajt NEK KAZIT
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
aj malce pomos okolu NFS underground 2 .. neli imat onakvi na mapana sini zeleni tocki stignav do negde 60 i nesto posto i se pominav i na kraj se se izbrisa na mapana a do 60 i nesto posto sum stignat .. so trebit sea da pram ..pls malce pomos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom