Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Да не има некој веке готова проектна задача на тема: Микробранови печки - Микробранови и се околу тоа, или може знае нешто... Благодарам однапред.
 
Член од
28 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Да не му треба на некој Проектна или Семинарска за Историскиот развој на Intel микропроцесори ? Имам готова + Powerpoint презентација за истата тема
Mene mi treba vcera bash mi ja dadoa ovaa tema. Aj te molam prati neso na tastaturka93@gmail.com
 
Член од
5 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Доколку некој има стар Бизнис план за ИПАРД, нека ми пише ПП. :)
 
Член од
8 април 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки.Да не има некој материјал за PLC управувачи да ми даде? Ви благодарам. :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Па општо нешто барам за PLC што би ми помогнало за проектна задача.
Ако проектната ти е да направиш само скалест дијаграм (како алгоритам) тогаш е небитно со што ПЛЦ работиш. Ама ако го работиш и хардверскиот дел тогаш ти мораш да специфираш со која фирма на ПЛЦ ќе работиш. Се разликуваат јазиците од ПЛЦ до ПЛЦ. На пример Сименс има многу готови функции во својот софтвер степ7 што другите плц ги немаат.
Ако бараш книга тогаш би ти ја препорачал:
Programmable Controllers Theory and Implementation [L.A. Bryan & E.A. Bryan]
Programmable Logic Controllers: Programming Methods and Applications by John R. Hackworth and Frederick D. Hackworth, Jr.
на англиски
овие ти се општи за програмирање на ПЛЦа
за специфични ПЛЦ како тие на сименс, мицобуши, ален бренди че си побараш на нивните страни сигурно ги има
 
2

~2A

Гостин
Да не му се наоѓа на некој проект/семинарска за Флуор (хемиски елемент) ?
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Ај нека пише некој што прави проект АОК, цена и за колку дена.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Некој да не има проектна за Емил Зола и неговата дејност? Благодарам однапред. :)
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ако на некој му треба помош за изработка на проектите по предметите: Бази на податоци и Интернет технологии нека ме контактира во ПП.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Доколку некој има потреба од приватни часови по АОК (архитектура и организација на компјутери0 или Компјутерски архитектури, може да се обрати на https://www.facebook.com/pages/Приватни-часови/218174448379995?fref=ts или на https://www.facebook.com/profesionalprofil?fref=ts. Се работи во групи, цените ќе бидат меѓу 100 и 250 ден. за час (зависно колку души ќе има, колку повеќе - толку поефтино). Се работи на средување и на вторите проекти :)
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Доколку има некој што дава приватни часови по Дискретна Математика 2 нека ме контактира во инбокс :)
 
Член од
11 август 2014
Мислења
21
Поени од реакции
1
Дали има некој семинарски труд или есеј, истражување во однос на било кој облигационен договор?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Ми требаат материјали за волци, по можност на македонски. За англиски знам, википедиа, но ако некој случајно има нешто за волкот во Македонија, или нешто слично на македонски би му бил многу благодарен ако ми слика/скенира/прати линк! Уште еднаш, благодарам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom