Помош: Кратки програмки

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Во темата за c++ доби решение со циклус, тука ти покажаа како програмата да се исклучи кога ке се внеси -1 како број.
Спој ги решенијата во едно, лесно е, you can do it, кајгана верува во тебе ;)
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
22
Ми треба помош со 4 програми. 2 треба да се искуцаат во .net/ asp.net --- предметов ми се вика софтверски развој а другите 2 програми треба да бидат веб сервис т.е. на тој предмет учам basic Web Services platform is XML + HTTP.
Спремен сум да платам за четириве програми, ако некој е заинтересиран ќе му пуштам линк од дропбокс за повеќе инфо.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Ми помош со 4 програми. 2 треба да се искуцаат во .net/ asp.net --- предметов ми се вика софтверски развој а другите 2 програми треба да бидат веб сервис т.е. на тој предмет учам basic Web Services platform is XML + HTTP.
Спремен сум да платам за четириве програми, ако некој е заинтересиран ќе му пуштам линк од дропбокс за повеќе инфо.
Пиши ми во ПП, ќе гледаме да го средеме[DOUBLEPOST=1465484590][/DOUBLEPOST]
Ми помош со 4 програми. 2 треба да се искуцаат во .net/ asp.net --- предметов ми се вика софтверски развој а другите 2 програми треба да бидат веб сервис т.е. на тој предмет учам basic Web Services platform is XML + HTTP.
Спремен сум да платам за четириве програми, ако некој е заинтересиран ќе му пуштам линк од дропбокс за повеќе инфо.
Пиши ми во ПП, ќе гледаме да го средеме
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Ако може еден алгоритам за работа на кафемат..фала однапред[DOUBLEPOST=1465543861][/DOUBLEPOST]Ако може еден алгоритам за работа на кафемат..фала однапред
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
ако пари - дај кафе
Ако пари поголемо од цена кафе =тру и тип_кафе е еднакво на вариабла а тогаш кафе = ок, пари = пари - цена_кафе или печсти грешка.

Sent from my ZTE Kis II Max using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom