Помош: Вируси, црви и разни штетници

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
U slucaj da ne si isformatiral do sega probaj ovie izbrisigi so Hijack, ke gi selektiras, klikas na FixChecked i restartiraj da vidis dali ke ti se javi pak toa.
O2 - BHO: Nothing - {b0398eca-0bcd-4645-8261-5e9dc70248d0} - C:\WINDOWS\system32\hpE8D.tmp
O4 - HKCU\..\Run: [Rsda] "C:\WINDOWS\system32\DOBE~1\iexplore.exe" -vt yax
O3 - Toolbar: (no name) - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - (no file)
O20 - Winlogon Notify: winemx32 - winemx32.dll (file missing)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Фала ви брака ама нисто не помогна од сето ова вирусот се стити со рестартирање а плус имаше и црви на крај успеав да го избришам ама има некој скриен депозит и црвот си стои.

Затоа format и чао сеа нема. Сеа ке му напраам beckup и ако иам проблем полесно ке пројдам.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Abe luge zasto celo vreme koa skeniram so spybot mi naoga spyware vo cookies na mozilla ?:star:
Kazete go lekot ako go znae nekoj.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Драган напиша:
Abe luge zasto celo vreme koa skeniram so spybot mi naoga spyware vo cookies na mozilla ?:star:
Kazete go lekot ako go znae nekoj.
Исчисти колачи. Пробај посетувај ги една по една сајтовите кои мислиш дека се сомнителни и проверувај кога ќе се појават.
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Драган напиша:
Abe luge zasto celo vreme koa skeniram so spybot mi naoga spyware vo cookies na mozilla ?:star:
Kazete go lekot ako go znae nekoj.
абе и да не вклучам Mozilla пак наоѓа не знам зашо
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Spybot понекогаш откачува не е за вервење многу!

Ако немаш проблеми не чепкај нишо!

Каков мод користиш на Spybot-от?
 
Член од
26 мај 2005
Мислења
288
Поени од реакции
4
Dobar den

i ja stignav do ovoj topik.
Mi javuva "malicious software" od nekoj sajt na microsoft. iam piratski xp profesional, prethodno bese legalen home edition, od IBM r40 laptop, so nego mi doe. ima neso izgleda ama niso ne naogja.
nekoj patalec ili gatalec.
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Lajce напиша:
Spybot понекогаш откачува не е за вервење многу!

Ако немаш проблеми не чепкај нишо!

Каков мод користиш на Spybot-от?
Go koristam Spybot - Search & Destroy 1.4.0.3 i plus mu praam redovno update.:kajg:
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
A sea otkako ja izbrisav mozilla-ta vise ne mi prai problemi so cookies, a na istite strani odam i sega.
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
32
Поени од реакции
2
Драган напиша:
Go koristam Spybot - Search & Destroy 1.4.0.3 i plus mu praam redovno update.:kajg:
Пробајте да го даунлоудирате AD-aware SE personal бесплатен е за симнување се апдејтира преку интернет на секои 14 денови и е многу ефикасен
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
desertfox напиша:
i ja stignav do ovoj topik.
Mi javuva "malicious software" od nekoj sajt na microsoft. iam piratski xp profesional, prethodno bese legalen home edition, od IBM r40 laptop, so nego mi doe. ima neso izgleda ama niso ne naogja.
nekoj patalec ili gatalec.
изгледа patchot или некој фалј со твојот софтвер пиратски бил со вирус. Инсталирај си го home edition легален ако можеш.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дечки, помош! Имам антивирус АВГ и го абдејтувам на два три дена и го скенирам компјутеров од вируси, ама не ми наоѓа, а компјутеров е бавен ко ке го уклучам. Шо да прам?
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Fantom_oh напиша:
Дечки, помош! Имам антивирус АВГ и го абдејтувам на два три дена и го скенирам компјутеров од вируси, ама не ми наоѓа, а компјутеров е бавен ко ке го уклучам. Шо да прам?
Ако немаш вируси, провери дали имаш spyware. Ако ни тоа немаш, погледни ТУКА, има лек!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Топка напиша:
Ако немаш вируси, провери дали имаш spyware. Ако ни тоа немаш, погледни ТУКА, има лек!
со кој програм да проверам дал имам спајвер?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ај ако можит побрзо да ми одговориш, ак не ти е мака... Сакам да го средам проблемов и да сум раат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom