Помош: Вируси, црви и разни штетници

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Lajce напиша:
Не ја најдов тука!
мора да ја има...само името не и е исто со името на програмата....опули се поубо...се што оди во позадина на системот е тука ;)
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Топка напиша:
Епа деинсталирај ја! Што сакаш друго? Или ако не можеш да ја деинсталираш (пошто си чепкал кај што не треба - во регистарот), реинсталирај ја (исталирај ја повторно) и пак деинсталирај ја.
Се цитирам пошто одговорот е на претходната страна (може нема да го видиш). Ова би требало да ти помогне.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Сега го напрајв то и пак таа икона и алерт стои!

Вика комплутерот ти е ифициран кликни овде да ја земеш програмата и да ја инсталираш.

Пробав и ја задов и ја инсталирав и пак ја одинсталирав ова не се мрдат од тука.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
deXterche напиша:
мора да ја има...само името не и е исто со името на програмата....опули се поубо...се што оди во позадина на системот е тука ;)
Ај сега пак ке ја побарам па можит ке ја видам
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Lajce напиша:
Сега го напрајв то и пак таа икона и алерт стои!

Вика комплутерот ти е ифициран кликни овде да ја земеш програмата и да ја инсталираш.

Пробав и ја задов и ја инсталирав и пак ја одинсталирав ова не се мрдат од тука.
Е, стварно незнам! Дај скриншотови - може така ќе ти помогнеме некако. Превзе ми го Ad-Aware SE или побарај туторијал на интернет.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
deXterche напиша:
мора да ја има...само името не и е исто со името на програмата....опули се поубо...се што оди во позадина на системот е тука ;)
Може ли да исклучвам едно по едно па да видам ко ке го снемат ова дека е то да го остам така или нема вракање чим го сменам?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Lajce напиша:
Може ли да исклучвам едно по едно па да видам ко ке го снемат ова дека е то да го остам така или нема вракање чим го сменам?
Абе во comand колоната ти ја пиши локацијата кај со се наоѓа процесот. и од кога ќе го исклучиш мора да го рестартираш компјутерот. Пробај ехпериментирај, после можеш да ги вратиш :)
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Lajce напиша:
Може ли да исклучвам едно по едно па да видам ко ке го снемат ова дека е то да го остам така или нема вракање чим го сменам?
Има враќање, ама јас тука не го гледам чарето. И плус тоа е за програми кои се стартуваат заедно со оперативниот систем, така да ќе треба да ја реинсталираш машината при секоја промена.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
deXterche напиша:
Абе во comand колоната ти ја пиши локацијата кај со се наоѓа процесот. и од кога ќе го исклучиш мора да го рестартираш компјутерот. Пробај ехпериментирај, после можеш да ги вратиш :)
Ај ке прам сеа така па ке видам со ке испаднит.Сега прпбвам и со Ад Адваре се
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Топка напиша:
Има враќање, ама јас тука не го гледам чарето. И плус тоа е за програми кои се стартуваат заедно со оперативниот систем, така да ќе треба да ја реинсталираш машината при секоја промена.
Бате па тоа ти е програма што работи во позадина и досаѓа...
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Топка напиша:
Има враќање, ама јас тука не го гледам чарето. И плус тоа е за програми кои се стартуваат заедно со оперативниот систем, така да ќе треба да ја реинсталираш машината при секоја промена.
Па заедно со стартување ми се уклучуват уште од почеток.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Lajce напиша:
Па заедно со стартување ми се уклучуват уште од почеток.
Сигурен ли си дека не е вирус? Ако не е, можеш да симнеш некоја програма за блокирање на стартап-програмите (пр. System Mechanic или TuneUp Utilities) , иако јас во ова не го гледам решението.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Абе душа ми извај го најде и со ад адваре го избришав и пак не се мрда.


Сеа пробвам со стартапот.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Lajce напиша:
Абе душа ми извај го најде и со ад адваре го избришав и пак не се мрда.
Сеа пробвам со стартапот.
Превземи ги најновите дефиниции и пробај да го исчистиш во Safe Mode.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
deXterche напиша:
Бате па тоа ти е програма што работи во позадина и досаѓа...
Брате и така не бива неможе и не се исклучува никако!


Утре задутре ќе мора Format.

Ако пред тоа некој знае помош нека кажи?

На сите кои ми помагаат големо фала!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom