Помош: Вируси, црви и разни штетници

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
teneke напиша:
Абе Нортон без проблем го чисти не е тоа работата туку зошто воопшто се појавува, дали користи некој пропуст тоа ме интересира. Инаку сега подзапре, ама во неделата на секој пола сат се појавуваше.
Мавни еден скен со Norton.. имаш firewall? Ако немаш, одма земај.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
teneke напиша:
Абе Нортон без проблем го чисти не е тоа работата туку зошто воопшто се појавува, дали користи некој пропуст тоа ме интересира. Инаку сега подзапре, ама во неделата на секој пола сат се појавуваше.
Vaka ima nekoi virusi sto otkako ce go izbrises i ce se konektiras na intenet pak si se downloadira jas ti kazav na rabota se borev 2 nedeli i ne te spasava
nortonot tocno e toa sto go kaza i P overdrive za firewall ama jas ti kazav deka ni norton ni kaspersky ne mi pomognaa so avg vise nemam problemi go simnav go izbrisav i nikad ne mi se pojavi pa sea ti kako sakas ako si zaljuben u norton ....toa ti e:toe:
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
Korıstete NOD32 najdobar e!
Dve godını go korıstam ı nema problemı nı so POPUP nı so REGISTRI ....
A ıma ı krakce za UPDATE
Ako ıma zaınteresıranı mozam da go kacam nekade :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Koj ima nacin kako da sjebam tugj kompjuter so nekoe virusce ili na nekoj drug nacin da mu kao gjoa rikne kopljuktorot za da mozam samo ja da go otvoram ili slichno.

Ovie glupacive tuka veruvaat na se, pa da na toj nacin im sjebam kopmljuktor za da im go kupam kako rasipan za bespari, i posle da si go sredam i imam.

Najubavo po PP!
Tnx
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.164
Поени од реакции
891
Garfield напиша:
Koj ima nacin kako da sjebam tugj kompjuter so nekoe virusce ili na nekoj drug nacin da mu kao gjoa rikne kopljuktorot za da mozam samo ja da go otvoram ili slichno.

Ovie glupacive tuka veruvaat na se, pa da na toj nacin im sjebam kopmljuktor za da im go kupam kako rasipan za bespari, i posle da si go sredam i imam.

Najubavo po PP!
Tnx
Зошто така да ги плашиш луѓето, нема смисла. Таму фрлиле 800 евра за компјутер и ти сега да им расипеш. Ако те нервира особата, пресметај се со неа лично, што ти е крив компјутерот?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не ме нерива особата (личноста), аман, занам, ми треба нешто такво бидејќи на тој начин место да се заебавам, ќе ќарувам комљуктори за ич пари.
Не ми продавај морал во consumer society каде за заебан кабел се шитка 2.2 пентиум 4 со 1 гига рам и 80 гига хард и 17 инча флет скрин монитор за 30 долари, а само треба да смени кабел, ама глупо општество. Инаку, за 30 долари го зема пријател, смнеифме кабел и рабои турбо.
И така натака.
Значи:
Koj ima nacin kako da sjebam tugj kompjuter so nekoe virusce ili na nekoj drug nacin da mu kao gjoa rikne kopljuktorot za da mozam samo ja da go otvoram ili slichno.

Ovie glupacive tuka veruvaat na se, pa da na toj nacin im sjebam kopmljuktor za da im go kupam kako rasipan za bespari, i posle da si go sredam i imam.

Najubavo po PP!
Tnx
_______
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
0
Garfield напиша:
Koj ima nacin kako da sjebam tugj kompjuter so nekoe virusce ili na nekoj drug nacin da mu kao gjoa rikne kopljuktorot za da mozam samo ja da go otvoram ili slichno.

Ovie glupacive tuka veruvaat na se, pa da na toj nacin im sjebam kopmljuktor za da im go kupam kako rasipan za bespari, i posle da si go sredam i imam.

Najubavo po PP!
Tnx
Garfield, де ни си метнал мерак на мојот компјутер? Морам да ти кажам што Мувла е прав - NOD 32 e врв. Во комбина со Zone alarm не ме е страв од никој. Кој сака - да опита....
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не фала, од татарски компјутери..читај..абакуси нема аир.
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Garfield напиша:
Не фала, од татарски компјутери..читај..абакуси нема аир.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
0
Garfield напиша:
Не фала, од татарски компјутери..читај..абакуси нема аир.
А бе компјуторот ми че е жолт, жолт е - сглобен е од тајвански или кинејски чаркови. Ама не е баш татарски. Мониторот е американски Сompaq P900 - втора рака (ама тој не е интересен).
Виж - не ме е страв от хакване или друго нешто...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ај бе бегај од тема.

И/ Има ли некој таква направија или не?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
abe imam eden virus se instalira vo komp i posle go sjebva (citaj puka chipsetot) ama togas ne bi imal i ti korist od toj kompjuter
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
a da mu go otkacis kabelo od napojvanje v maticna so odi
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Ке знаат така "муштериите" на Гарфилд дека нешто не е во ред ако им го чепне хардверот предвреме :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
3
Голем проблем

Здраво.Имам Еден Голем Проблем кога ке сурфам повеќе време компијутерот ми се блокира и не можам да се дисконектирам од интернет.Дали е некој вирус или addware иначе јас користам АВАСТ антивирус Ако Некој Знае нека ми помогне.Чао:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom