Половно возило до 3000 евра

Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Не бе со пет ама 2001, тој си купил 2011.
Искрено ефтино си ја земал, ја исто носам астри од германија ама за таа цена не ја давам бе брат, ми останаа уште три најефтина ми е 3500 без клима, 2010год продадов сигурно 25 астри, поздрав
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Искрено ефтино си ја земал, ја исто носам астри од германија ама за таа цена не ја давам бе брат, ми останаа уште три најефтина ми е 3500 без клима, 2010год продадов сигурно 25 астри, поздрав
Па ја зедов 3700 комплет опрема и работи се на нејзе, ама ја даде поради братучед ми кој што е автомеханичар кој што му средува некои ситници на колите кога ќе ги донеси тука, таа цена за него и за мене :icon_lol:.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Што година има тоа твое ауди, но штом има црвено И сигурно е б5 а4 и 81 KW-110кс.

тие три црвени на 1,9тди се 150кс, ако е 2,5 тди со три црвени мора да биде кватро и е 180кс, обично 2,5тди се 150кс
Е така, моето Ауди е `97 произведено со 110 кс. И сега тргнувајќи од ова, сум сигурен дека истото важи и за Голф.

Кој ќе претпостави дека пасат има со 2 црвени мотор од 90 кс...

едит: видов дека маткаш со коли, да не имаш Опел Корса Ц ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Е така, моето Ауди е `97 произведено со 110 кс. И сега тргнувајќи од ова, сум сигурен дека истото важи и за Голф.
Комшија мој купи Ауди 1.9 TDI 98 година, сега за ребрастиот му бараат 1500 денари, а за работна рака 5000 :D. Kога со брачката ја гледавме шемата на Autodata ми вика гледаш што треба да се извади за да се намести ребрастиот, гледам јас така како теле во шарена врата и климам со главата. Вчера кога ми спомна се сетив на ова со шемата на Autodata од Audi 1.9 TDI :D.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ne e nisto komplicirano ako imas fikseri mene iskrajno potesko mi e jugo da uzabam odkolku audi :cool:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Комшија мој купи Ауди 1.9 TDI 98 година, сега за ребрастиот му бараат 1500 денари, а за работна рака 5000 :D. Kога со брачката ја гледавме шемата на Autodata ми вика гледаш што треба да се извади за да се намести ребрастиот, гледам јас така како теле во шарена врата и климам со главата. Вчера кога ми спомна се сетив на ова со шемата на Autodata од Audi 1.9 TDI :D.
Ај бе...мајсторот нашол офци, па ќе стрижи :)

Ела кај мојот мајстор ќе те однесам (во Битола) за 2000 денари менува се комплет...Филтери, масло, каиши, се по пропис. 5000 денари не иди во предвид да се наплатат како работна рака за менување ребраст каиш. Единствено толку можат да ти наплатат во овластен Ауди сервис.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714
И се уште нема бест бај до 3000 евра (+/- 200-300) за темава.Нешто се загледувам да земам Астра Класик II (сликата е од гугл) само незнам дизел или бензин...и општо како поминуваат овие количиња кај нас ?

 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Прашање.
КОЛА 1
VS
КОЛА 2
(во контекст на муабетот околу колата од 5-та страна на темава)

Дали давачките до регистрација за кола 1 ќе ја качат цената приближно до цената на кола 2 или цена кола 1 плус давачки = цена на колата од страна 5?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Прашање.
КОЛА 1
VS
КОЛА 2
(во контекст на муабетот околу колата од 5-та страна на темава)

Дали давачките до регистрација за кола 1 ќе ја качат цената приближно до цената на кола 2 или цена кола 1 плус давачки = цена на колата од страна 5?
Не би рекол дека ќе те чини 1800 евра префрлањето на Кола 1 (јас би рекол пола од тоа), посебно кога е донесена во Македонија. Сепак прашај го продавачот да ти понуди цена до регистриција со тоа што тој би направил трансферот на колата на наши документи, тогаш ќе имаш некаква подобра слика што е подобро.
 

V64

Член од
9 февруари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
do 3000 evra,najeftino za odrzuvanje ti e VW...iako ni astrite ne se losi,ama sepak polska e edna drzava germanija e druga...jas imam VW polo classic 1.4 benzin so 115.000km prezadovolen sum..sega sum vo plan da go prodavam pa ke zemam nesto ponovo od istata marka
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
извинете за офф сакам да добијам совет. Не се разбирам мн од коли ама ме зачудиа цените на колите посебно за астрата , дали се толку паднати сега или мене ме закрпија незнам...зедов астра лани јули средината значи година и нешто ... астрата е топ каросериски гребнатинка нема колата е донесена од германија со возење има 101 коњ 1.6 има клима команди на волан бандаши бла бла.....километража ја зедов со 155 000 и за една година му напрајв 164 000 до сега никаков проблем ми нема јавено наводно била возена од пензионер иако ништо до сеа не забележав да ме демантира стварно е како од салон извадена е сега најбитното поради и кое пишав ја платив 4500е дали тогаш беа поскапи па ова година му паднале цените или мене ме закрпија ?? поззз
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
извинете за офф сакам да добијам совет. Не се разбирам мн од коли ама ме зачудиа цените на колите посебно за астрата , дали се толку паднати сега или мене ме закрпија незнам...зедов астра лани јули средината значи година и нешто ... астрата е топ каросериски гребнатинка нема колата е донесена од германија со возење има 101 коњ 1.6 има клима команди на волан бандаши бла бла.....километража ја зедов со 155 000 и за една година му напрајв 164 000 до сега никаков проблем ми нема јавено наводно била возена од пензионер иако ништо до сеа не забележав да ме демантира стварно е како од салон извадена е сега најбитното поради и кое пишав ја платив 4500е дали тогаш беа поскапи па ова година му паднале цените или мене ме закрпија ?? поззз
Точно, паднаа поради законот за увоз на постари коли
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Најисплатливо за добра кола до 3.000 евра ти е да купиш од Бугарија. Има BMW, VW, до таа цена топ кола добиваш. До 3.000 евра строго германско според мене. Најисплатливо е за одржување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom