Половно возило до 3000 евра

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Е сеа на оваа цената и е 3000, секоја цена при пазарување се спушта со по 200 па и 300 евра зависи од колата!
Оваа ке испадне дека има цена 2800 евра што ми е малку нелогично!
ОК, ајде јас ќе ја купам за 2800 и ќе ти ја продаам 4800 и ќе ти речам втор газда сум. И што? Ќе веруваш дека е навистина со 80 000км? :)

Не е мерило цената. Се гледа зачувана кола или незачувана кола.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ОК, ајде јас ќе ја купам за 2800 и ќе ти ја продаам 4800 и ќе ти речам втор газда сум. И што? Ќе веруваш дека е навистина со 80 000км? :)

Не е мерило цената. Се гледа зачувана кола или незачувана кола.

Да се гледа али тоа се гледа на лице место а не преку слики!

Преку слики првото нешто кое се забележува надворешниот изгледа а потоа следи Километражата!
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Да се гледа али тоа се гледа на лице место а не преку слики!

Преку слики првото нешто кое се забележува надворешниот изгледа а потоа следи Километражата!
Епа тогаш не ја гледај цената...види ја колата
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Епа тогаш не ја гледај цената...види ја колата

хахахаха.... и пак на истото!

Ја видов добро изгледа.... но сепак Километрите се проблемот исто и Цената!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
хахахаха.... и пак на истото!

Ја видов добро изгледа.... но сепак Километрите се проблемот исто и Цената!
Јас незнам шо е маката... одиш ја гледаш. Ако изгледа каросериски топ како што е на сликите, ич нека не те занимаат километрите. Со тие 1000 евра екстра што ќе ти останат (кога би купил некоја друга) имаш да си ја средиш од потрошни матерјали до ремонт на моторот. И толку. Бар ќе знајш дека возиш со се ново сменато.

Цената ич не е проблем, можеби некој толку си ја цени. Можи и 500 евра ќе ти намали. Негова работа е тоа. Сите гледаме да купиме шо поефтино, а ти гледаш шо поскапо или?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Цената ич не е проблем, можеби некој толку си ја цени. Можи и 500 евра ќе ти намали. Негова работа е тоа. Сите гледаме да купиме шо поефтино, а ти гледаш шо поскапо или?
И кога ќе видиш 90% од луѓето размислуваат вака. Неможиш кола да продајш поевтино оти ќе си речат „А, чим ја дава толку евтино нешто му фали“. Ако ја продаваш скапо „Абе ти си ненормален, многу пари бараш“. Ако ја продаваш по „пазарна цена“ ќе ти дојди и ќе ти понуди цена како да си сакал да ја продајш ако му фали нешто :pos2:


хахахаха.... и пак на истото!

Ја видов добро изгледа.... но сепак Километрите се проблемот исто и Цената!
Супер си бил ти за бизнис. Дај контакт, телефонче нешто. Ќе си наоѓам коли кои се зачувани, ќе ти ја напраам километражата на фамозните 150 000 км и ќе ја кренам цената (во случајов) од 2800 на 4500 и ти дојди купи ја.

Затоа овие (прекупците) направија куќи и станови, за луѓе кои гледаат цена и километража, а не општата сосотјба на колата.

Употребете го скапото (читај: паметот).


 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Целиот муабет беше да се процени колата од Слика!

Значи од сликата кога ке ја видиш километражата ке се размислиш за....а колата лична!

Кога би отишол да ја гледам, друга ке биде политиката!

ПС: Грешка ме свативте изглеа!
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Се размислувам помеѓу следниве возила : Nissan Almera 2.2 Di 2001 год. ; Fiat Marea 1.9 JTD 2000 год. ; Опел Астра 2.0 di 1999 год. сите се околу 3000 евра .
Некоја препорака или искуство .
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ништо чудно да било возено такси(додуша и типувам дека било) ваква боја се такси возилата во германија а исто така таму такси мора да има и кожа
 
S

Shellshock nam67

Гостин
моеже да подобро 10 пати да се мери еднаш да се сечи ти држи муабетот може била таксирана
 
П

Пепси_

Гостин

со 200 илјади и кој знае каде и колку траќана бара 6 илјади евра бреееј..... а за 11 илјади евра имаш НОВА кола. Ај сеа ти сам процени ја
 
S

Shellshock nam67

Гостин
со 200 илјади и кој знае каде и колку траќана бара 6 илјади евра бреееј..... а за 11 илјади евра имаш НОВА кола. Ај сеа ти сам процени ја
така е за 6000 имаш нова кола дачија сандеро за 11 000 имаш хјундаи и 30, киа , линеа тоа е нереални се цените на половните звтомобили во македонија
 
П

Пепси_

Гостин
така е за 6000 имаш нова кола дачија сандеро за 11 000 имаш хјундаи и 30, киа , линеа тоа е нереални се цените на половните звтомобили во македонија
Тоа ми е и мене муабетот....за кола стара 12 години ми бара 3-4 илјади евра брееј....шотизнам колата МАРКА била,домаќински чувана, па триста срања....
 
S

Shellshock nam67

Гостин
реално би требало да биде најмногу 2500 евра и ништо повеќе сега баш видов реклама за хјундаи и 30 тошно 10 500 евра колку цитроен ц 4 добар кредитен избор има и шкода со учество од 2000 евра и плаќање на рати на останатиот износ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom