Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
Ти бе Неџате навистина си забеган . Ќути не коментирај жив баксуз си ( ако сакаш Камила да победи )
А бе стеф грев не тригерирај толку, гледам малку опседнат си со мене, па ај еднаш ќе ти се смилувам, иако си спор малку уште еднаш да ти подобјаснам, не сум ти ја твојот Неџат и не ја знам вашата историја за да ми биде забавно. Посакувам да си го најдеш и да си се кошкате така се гледа дека ти недостига :love:
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.585
Поени од реакции
1.678
Трчајлаж Камала ќе си добие тужба за лажење и за загрозување на живот.


Само вака за овие педофилско копиљачки створења.
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
Two RT Employees Indicted for Covertly Funding and Directing U.S. Company that Published Thousands of Videos in Furtherance of Russian Interests


We allege that as part of that effort, RT and its employees, including the defendants, implemented a nearly 10 million scheme to fund and direct a Tennessee based company to publish and disseminate content deemed favorable to the Russian government.

To implement this scheme, the defendants directed the company to contract with US-based social media influencers to share this content on their platforms. The subject matter and content of many of the videos published by the company are often consistent with Russia's interest in amplifying US domestic divisions in order to weaken US opposition to core Russian interests, particularly its ongoing war in Ukraine.

20240904_215528.jpg
20240904_220300.png

20240904_221409.jpg
20240904_221542.jpg
20240904_221539.jpg

Што наведува дека... right-wing commentators like Dave Rubin, Benny Johnson, Tim Pool, and Lauren Southern — as part of the "Tenet Media" YouTube channel — have been unwittingly or not working for a Russian influence operation.

Упс!

Затоа имаме:
20240904_220051.jpg

Колку лесно се перат десничарски мозоци ко @YuZe и колку малку треба да ги наведат да се почуствуваат бесни за нешто. Овие двајцата се глупи ко кур и пак им го перат мозокот на милиони други, колку се па тие глупи.. Затоа сите грифтери "станаа" десничари.

Ова значи дека Тим Пул е буквално предавник кој работел за туѓи интереси. Ама тој ќе тужел нешто за лажење :pos:
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
90
Поени од реакции
57
За магачињата сите се педофили освен другарот на Епстин. И чувствата им се побитни од фактите. И им треба SAFE SPACE каде што нема да читаат работи што не им се допаѓаат и ќе може удобно да бидат жртви, засекогаш. Само лајкања и меѓусебни реафирмации каде секој ќе се осеќа посебен. Нежни, мали, пресни кршливи снегулки :angel:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.185
Поени од реакции
41.544
За магачињата сите се педофили освен другарот на Епстин. И чувствата им се побитни од фактите. И им треба SAFE SPACE каде што нема да читаат работи што не им се допаѓаат и ќе може удобно да бидат жртви, засекогаш. Само лајкања и меѓусебни реафирмации каде секој ќе се осеќа посебен. Нежни, мали, пресни кршливи снегулки :angel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom