Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.133
Прегледај го приврзокот 426393

Еден обичен пример зошто треба да ги мразите сите медиуми и новинари.
Ова не е повеќе медиум и не се повеќе новинари. Овие се пропагандисти на Америчката олигархија. Ламперија полу свиткана има повеќе достоинство од овие лембети.
 
Член од
30 јули 2024
Мислења
24
Поени од реакции
32
Ти си скрос изгубен. Де не се мешај во Америчка политика кога не разбираш ништо.
Ти си скрос изгубен. Де не се мешај во Америчка политика кога не разбираш ништо.
Автоматски споено мислење:

Не сум јас против Камала, ја сум баш за неа. Ја сум против идеологијата која ја подржуваат тие кругови на Западот.
Камала ако победи, ќе блеска со својата интелигенција и ќе го забрза пропаѓањето на САД и намалувањето на нејзиното влијание. Така и тука ќе биде, па без американски ветер в грб ќе престанат албанските соништа, или ќе можеме да ги изгаснеме без Америка да не тепа. Мислам на нас другите народи на Балканот.
Другата (поверојатна) опција при победа на Камала е да почне Војна и тоа пак ќе значи пропаст на САД, односно пропаст на Голема Албанија, а и на целиот свет. Но, во тој случај ние кои немаме држава нема да изгубиме ништо, а Албанците ќе изгубат три, Америка и Западот ќе бидат казнети за се што ни напрвија нам, а и на светот, кој исто така ќе го пие. Ама ако немаш ништо, а сите губат све, тогаш си изгубил многу помалку од другите.

Победила или изгубила, во секој случај Камала е ретко глупа личност. Бајден во сенилни години за неа е Ајнштајн. Оноа, ако има избор за најглуп политичар у историја она би била у борба за медаља.
Ова е само wishful thinking и како мали Ѓокица ги замислува политичките текови. Ете Камала ако победи пропадна Америка. Муабет за со пиво и посебна пред кооперација
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.133
Ова е само wishful thinking и како мали Ѓокица ги замислува политичките текови. Ете Камала ако победи пропадна Америка. Муабет за со пиво и посебна пред кооперација
Освен пушење кур, Камала не ја бива за ништо друго.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271
Ова ви е @ovs кој се изрезили со наративот дека сам се пресекол Трамп дур го пукаа. Па после му требаше време дур да проголта дека го јадеше стапот Бајден, за да сега свршува на Камала :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom