Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Не им се сите овци на број и не може никој да ме убеди дека одлуките на Запад ги носат ликови како Харис, Бајден, Кортез, Џонсон, а не некои сиви еминенции.
тие ги носат него кој. По одлуките се гледа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993
Тогаш нека донесат сега, една одлука на Кина да и се признае малецка победа и таа будалата Пелоси да не иде на Тајван.
Поинаку, сметам дека би било лошо за САД во контекст на моменталната геополитичка состојба.
Знам дека сега републиканците ќе ги обвинуваат овие дека и се плашат на Кина. Ама за сите е најдобро САД да си го свитка опавчето и да се праи како да никогаш не ни била планирана посетата.

Патем, редефинирањето на значењето на зборот рецесија, на Википедија, отвара нови можности околу решавање на потребата војната во Украина да кажеме дека е добиена.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Ja навијам да иде Ненси во Тајван.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Флорида, Аризона и Тексас започнаа илегалните мигранти да им ги возат и истовараат во ДиСи. Одма е вклучен црвениот аларм и крената е тревога. Повикана е националната гарда.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.513
Поени од реакции
11.579
Флорида, Аризона и Тексас започнаа илегалните мигранти да им ги возат и истовараат во ДиСи. Одма е вклучен црвениот аларм и крената е тревога. Повикана е националната гарда.
Веројатно ќе ги вдомуваат нелегалните имигранти во домовите на припадниците на Националната гарда.

Нема причина зошто либералите и левичарите не би ги пречекале нелегалните имигранти со раширени раце, до денешен ден не ми е јасно зошто Ненси Пелоси сеуште не ги сместила во некоја од нејзините палати во Сан ФранСИКо или Флорида.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Флорида, Аризона и Тексас започнаа илегалните мигранти да им ги возат и истовараат во ДиСи. Одма е вклучен црвениот аларм и крената е тревога. Повикана е националната гарда.
Најсмешни ми се оние левичарние што протестираат за подршка на мигрантите дека требало да се примат бла бла, и на прашањето колку сте спремни вие да земете во вашиот дом, одма мењаат фаца, им се суши грлото, ааа не можам јас да примам никого страв ми е со непознати. Дволичноста им тече од уши во тие моменти.

Rules for thee, and not for me.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Најсмешни ми се оние левичарние што протестираат за подршка на мигрантите дека требало да се примат бла бла, и на прашањето колку сте спремни вие да земете во вашиот дом, одма мењаат фаца, им се суши грлото, ааа не можам јас да примам никого страв ми е со непознати. Дволичноста им тече од уши во тие моменти.

Rules for thee, and not for me.
Уште посмешно е тоa што продолжија да го градат граничниот ѕид со Мексико во Аризона. :X3:
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Најсмешни ми се оние левичарние што протестираат за подршка на мигрантите дека требало да се примат бла бла, и на прашањето колку сте спремни вие да земете во вашиот дом, одма мењаат фаца, им се суши грлото, ааа не можам јас да примам никого страв ми е со непознати. Дволичноста им тече од уши во тие моменти.

Rules for thee, and not for me.
Што има врска мигранти со дали сакаш некој неопзнат да ти живее кај тебе дома? Па јас не мигранти, не сакам ни домоседци што не ги знам да ми се дома. Тоа не значи дека не сакам бегалци да примиме и самите да се сместат со финансиска помош или во кампови.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Што има врска мигранти со дали сакаш некој неопзнат да ти живее кај тебе дома? Па јас не мигранти, не сакам ни домоседци што не ги знам да ми се дома. Тоа не значи дека не сакам бегалци да примиме и самите да се сместат со финансиска помош или во кампови.
Па ете биди ти пример и земи некој афганистанец, пакистанец или некој друг таков со тен како на гомно и обезбеди му дом, плаќај му јадење сметки, нека ти спие до жена ти, сестра ти, мајка ти. Зашто јас да плаќам од моите даноци некаков камп за твои хирови?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Па ете биди ти пример и земи некој афганистанец, пакистанец или некој друг таков со тен како на гомно и обезбеди му дом, плаќај му јадење сметки, нека ти спие до жена ти, сестра ти, мајка ти. Зашто јас да плаќам од моите даноци некаков камп за твои хирови?
Зошто да бидам таков пример? Никој не ти бара ти дома да донесеш некого.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Зошто да бидам таков пример? Никој не ти бара ти дома да донесеш некого.
Па јас не ни сакам да дојде некој таков од различна култура, вера и нација во моја држава и притоа јас да му плаќам за неговиот живот, додека ти го сакаш тоа. Ти сакаш да доаѓаат мигранти. Зборам општо за цел свет, дали тоа биле Мексиканци во Сад или говнокожци и терористи во Европа. Штом толку многу ги сакаш, можеш да бидеш пример за сите и да си земеш неколку дома.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Па јас не ни сакам да дојде некој таков од различна култура, вера и нација во моја држава и притоа јас да му плаќам за неговиот живот, додека ти го сакаш тоа. Ти сакаш да доаѓаат мигранти. Зборам општо за цел свет, дали тоа биле Мексиканци во Сад или говнокожци и терористи во Европа. Штом толку многу ги сакаш, можеш да бидеш пример за сите и да си земеш неколку дома.
Да, сакам да доаѓаат. Не значи дека јас лично сакам да се грижам за нив.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Да, сакам да доаѓаат. Не значи дека јас лично сакам да се грижам за нив.
А зашто па државата да се грижи и да троши пари собрани од народот? За да лечи нечии левичарски хирови?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
За да им помогне на луѓето кои им треба помош.
А што е должна Германија или Шведска да помага на некои затуцани нации кои уште дупат кози и се убиваат меѓу себе? Плус таму си ги имаат Саудиска Арабија, Катар, Иран големи држави богати со ресурси и плус ист вид на култура и вера. Нека идат таму нека си помагаат меѓу себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom