Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
806
Поени од реакции
275
Комплетно е нелегално да ти бараат да си член или да не си член на некоја партија.. Али далеку поважно е како воопшто ќе докаже дали си или не си член на партија? посебно на помалите кои бараат луѓе за потпишување. Со прекинување на членство ама апсолутно никој немал никогаш проблем, може да имаш проблем да те избркаат па да не те сметаат за член повеќе. Али член прекинуваш да си во моментот кога ќе ти текне на истото.

Ако морам да погодам што се случува, гарант иде рокот за пререгистрирање на партиите па пробуваат со ботови сега вакви некој глупи фори "Може во иднина да те проверат дали си член" за да не се пререгистрираат некој од помалите партии. Нивната глупавост ме навредува највеќе, да бевме владеени од генијални социјопати и психопати немаше да ми биде криво али кога ќе ја видам глупавоста на овие ме навредува дека се дозволи до овдека да стигнат.
Не е официјално побарано ама така се збори нешто од колегиве дека во иднина е можно.
Се работи за мала партија, нема да ја именувам.
Не е битно тоа, прашањето ми беше како да излезам од истата бидејќи и онака не ме интересира партија никогаш не сум ни бил во нејзиното седиште, станав член пред неколку години само колку на другаров да му завршам работа.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Седејќи на кафе една мамурна сабота пред 5-6 години не собира другар му требале минимум 20 души на нотар да однесе за да се потпишеме за основање на партија. За пуста 6ка му барале професори дали нивен брат/сестра/братучед/тие основале партија нешто таков беше муабетот. Ден денес незнам на која партија сум во основачи и сум член, тогаш видов само дека потпишувам за основање на партија и заборавив . :pos: :pos:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
806
Поени од реакции
275
Седејќи на кафе една мамурна сабота пред 5-6 години не собира другар му требале минимум 20 души на нотар да однесе за да се потпишеме за основање на партија. За пуста 6ка му барале професори дали нивен брат/сестра/братучед/тие основале партија нешто таков беше муабетот. Ден денес незнам на која партија сум во основачи и сум член, тогаш видов само дека потпишувам за основање на партија и заборавив . :pos: :pos:
Е слично вака беше и кај мене :tapp:
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
77
Поени од реакции
67
Македонската политика ја прогласувам за :popce: :popce: :popce: :popce: :popce: :popce: :popce: :popce: Скопјаничишта Поп Поп Поп Music!
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.909
Поени од реакции
84.121
Овие како Никола пред 100 години ќе биле со Османлиите, а во WW2 би биле момоци на Германците. Најмизерно и највалкано нешто во државава се е овие ваквите како Никола, не албанците, бугарите, грците...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.609
Поени од реакции
21.504
Со северните кучиња нема разбирачка, нема убедување, нема дебати, дојдено е нож до коска, или они или ние и тоа е тоа.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.477
Поени од реакции
2.539
Сега сме на иста страна точно, и тие се за Голема Албанија и ние. Барем ако се гледа политичкиот тек на државава, и нашите политички елити.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
99
Поени од реакции
85
 
Член од
6 април 2018
Мислења
99
Поени од реакции
85
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Прво се согласувам дека ова не е држава штом не можела(или подобро речено не сакала) да наплати од една привилегирана каста..!
Ама препрочитај си пред да постнеш, дека 15 години не плаќале сметки!
Оти Курир вестите се за дпСмнеОфци секако..

Едит: а на тие ич не им оди математика :rolleyes:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.091
Поени од реакции
35.585
Прво се согласувам дека ова не е држава штом не можела(или подобро речено не сакала) да наплати од една привилегирана каста..!
Ама препрочитај си пред да постнеш, дека 15 години не плаќале сметки!
Оти Курир вестите се за дпСмнеОфци секако..

Едит: а на тие ич не им оди математика :rolleyes:
...читам јас убаво, не само 15 години, ама ни пред тоа, времепловот ти е расипан не ти оди поназад, оти нит во 2001 год не плаќале, нит пред тоа! :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom