Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.913
Поени од реакции
8.404
Ќуранизам:

Па иако наплатата на сметките во ова село е едвај 20 проценти, премиерот Ковачевски истакна дека „станувало збор за луѓе домаќини, а дека само поединци биле неплаќачи“.

 
Ф

Флеш

Гостин
Знаеш колку е далеку Гевгелија?
Да си платеа некое станче под кирија за 3000 евра . Поефтино ќе дојдеше . Ама не . +5000евра чист профит е прашање .

Ова е исто ко на работа кај мене . Правиш дубари со прекувремени саати дека си +30 саата прекувремено . Чисти 5000 денари :oops: :LOL:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.232
Поени од реакции
16.202
Да си платеа некое станче под кирија за 3000 евра . Поефтино ќе дојдеше . Ама не . +5000евра чист профит е прашање .

Ова е исто ко на работа кај мене . Правиш дубари со прекувремени саати дека си +30 саата прекувремено . Чисти 5000 денари :oops: :LOL:
Кј работиш ти?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.741
Поени од реакции
8.169
Знаеш колку е далеку Гевгелија?
  1. Ако извадиме снимки од патарини за секоја потврда што ја приложиле во собрание и ги има на 50% од снимките јас ќе им дадам лично уште толку. 90% немаат од Скопје мрднато цел мандат.
  2. Земаат 2000 евра плата + комисии и дневници за шетање по странство, ако платата не му е доволна да си покрие трошоци за пат тогаш нека си даде отставка.
  3. Имаат комплетно бесплатен јавен и автобуски превоз или опција за бесплатен стан во Скопје.
 
Ф

Флеш

Гостин
  1. Ако извадиме снимки од патарини за секоја потврда што ја приложиле во собрание и ги има на 50% од снимките јас ќе им дадам лично уште толку. 90% немаат од Скопје мрднато цел мандат.
  2. Земаат 2000 евра плата + комисии и дневници за шетање по странство, ако платата не му е доволна да си покрие трошоци за пат тогаш нека си даде отставка.
  3. Имаат комплетно бесплатен јавен и автобуски превоз или опција за бесплатен стан во Скопје.
Да им се направи варијанта


Барам пица-мајстор за Сплит-Хрватска

Плата 2.000евра+превоз и сместување и јадење .


Entry level позиција .
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
806
Поени од реакции
275
Лани еден другар собираше потписи за пререгистрација на партија. И јас нели како добар другар му се потпишав и заверивме на нотар како што иде постапката.
Арно ама сега од фирмава кај што работам наводно ќе барале изјави дека не сме членови на партија.
Како да излезам од таа партија, ја знае некој постапката?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Лани еден другар собираше потписи за пререгистрација на партија. И јас нели како добар другар му се потпишав и заверивме на нотар како што иде постапката.
Арно ама сега од фирмава кај што работам наводно ќе барале изјави дека не сме членови на партија.
Како да излезам од таа партија, ја знае некој постапката?
Каква фирма е таа што бара изјави дека не сте членови на некоја партија?
 
Ф

Флеш

Гостин
Каква фирма е таа што бара изјави дека не сте членови на некоја партија?
Сигурно некоја од јавните фирми . Пикнати така,сега ајде независни . Ми иде логично не знам друго. Приватна фирма тешко дека бара ова . Само јавна некоја и ако е партијата моментална на власт и пикнати така
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.741
Поени од реакции
8.169
Сигурно некоја од јавните фирми . Пикнати така,сега ајде независни . Ми иде логично не знам друго. Приватна фирма тешко дека бара ова . Само јавна некоја и ако е партијата моментална на власт и пикнати така
Комплетно е нелегално да ти бараат да си член или да не си член на некоја партија.. Али далеку поважно е како воопшто ќе докаже дали си или не си член на партија? посебно на помалите кои бараат луѓе за потпишување. Со прекинување на членство ама апсолутно никој немал никогаш проблем, може да имаш проблем да те избркаат па да не те сметаат за член повеќе. Али член прекинуваш да си во моментот кога ќе ти текне на истото.

Ако морам да погодам што се случува, гарант иде рокот за пререгистрирање на партиите па пробуваат со ботови сега вакви некој глупи фори "Може во иднина да те проверат дали си член" за да не се пререгистрираат некој од помалите партии. Нивната глупавост ме навредува највеќе, да бевме владеени од генијални социјопати и психопати немаше да ми биде криво али кога ќе ја видам глупавоста на овие ме навредува дека се дозволи до овдека да стигнат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom