Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.291
Поени од реакции
6.744
Abe vo pravenje budala si bil navistina Talent!
Dali kapirash deka vo prespanskior dogovor pishuva
Deka vazhi odkako dvete strani ce go ratifikuvaat!!!!
I dotogas vela EU I Pederakija i Severdjani mozhat samo da dudlaat.
Автоматски споено мислење:

...штом ги потпишала документите при заклетва, а таму пишува Северна Македонија, значи се почитува Уставот, а усно таа може и ИМА ПРАВО да си ја каже Македонија како сака и ја доживува, а коректно ќе беше да ти пречеше и другите личности на јавни функции кои воопшто ниту ги спроведуваат членовите од Уставот, да те потсетам на циркусијадата и колку ВИСТИНСКИ прекршоци на Уставот има тука!


...ама знам дека ти пречи и знам дека провоцираш тука да ги ископаш туѓите мислења, ама правиш контра ефект!
Tochno taka. Od togash pa se do izborite se e ilegalno i ne treba da se pochituva.
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Сеа сите силни против северна а на референдум само 30тина илјади не имаше што гласавме НЕ. Секако дека беше само консултативен а тоа што немаше доволно излезност не дава за право да се користи како аргумент дека не сме сакале северна бидејќи резултатот беше 20 према 1 за. Наместо да слушате партиски директиви и куртон порталчиња, ако излезевте и гласавте против можеби сеуште ќе си бевме Македонија.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.106
Поени од реакции
8.379
Сеа сите силни против северна а на референдум само 30тина илјади не имаше што гласавме НЕ. Секако дека беше само консултативен а тоа што немаше доволно излезност не дава за право да се користи како аргумент дека не сме сакале северна бидејќи резултатот беше 20 према 1 за. Наместо да слушате партиски директиви и куртон порталчиња, ако излезевте и гласавте против можеби сеуште ќе си бевме Македонија.
дај бе не се глупирај, срамота е
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.989
Поени од реакции
8.536
„Претседателката Силјановска ни обезбеди уште едно вето од земја членка на ЕУ?“

.. за вакви наслови „дека обезбедила“, а во понатамошен текст да се напише ,,дали“ или ,,можеби“, со вакво паушално набедување на највисока фукција на државата треба да се одговара кривично, ова не е слободно новинарство, ова е јавно тенденциозно лажење и злоупотреба на новинарската професија манипулација која не носи ништо добро на Македонија!

Прегледај го приврзокот 416787

...дали авторот Ј. Ѓорѓиоски (Јане Ѓорѓиоски) е новинар по професија и го има тој ексклузивитет да предвидува и пишува вакви наслови?

Прегледај го приврзокот 416795

кој си бе ти што така пишуваш јавно кој екслузивитет го имаш?
...стопанственик во транзиција, кој живее и работи во Прилеп, ама се преселил во Скопје, македонскиот блогер Рибаро од Прилеп, член на фондации (Метаморфозис), работи на порталот frontline.mk!

Прегледај го приврзокот 416791

аааааа сега работите ми се појасни, уште можеби го исплатуваат да тенденцизоно и' штети на Македонија во овие тешки моменти, па со такви лажни наслови ќе го промовираш порталот ли?!
Криво им е што не стигнале да поцицаат од Џафери, кој во 2020 се заколна вака:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Сеа сите силни против северна а на референдум само 30тина илјади не имаше што гласавме НЕ. Секако дека беше само консултативен а тоа што немаше доволно излезност не дава за право да се користи како аргумент дека не сме сакале северна бидејќи резултатот беше 20 према 1 за. Наместо да слушате партиски директиви и куртон порталчиња, ако излезевте и гласавте против можеби сеуште ќе си бевме Македонија.
*30ина илјади политички неписмени.
 
Член од
21 мај 2023
Мислења
32
Поени од реакции
122
Абе доста со тие Македонија треба да влезе у ЕУ ,ЕУ треба да влезе у Македонија.
Еве седнам у автобус за тетово и има 4 французи шо доаѓат од франција да шетат и да работат низ Македонија. Доста веке
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
*30ина илјади политички неписмени.
Ти вака како политчки писмен штом си решил да бојкотираш, како придонесе за да се зачува името?
Јебала те северна што денес викате дека е реалност што мора да се почитува :yid:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.003
Ти вака како политчки писмен штом си решил да бојкотираш, како придонесе за да се зачува името?
Јебала те северна што денес викате дека е реалност што мора да се почитува :yid:
Ете не ја почитуваме и што сега ќе биде, ќе не искара ли лошиот чичко Шулц од Германија?
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Ете не ја почитуваме и што сега ќе биде, ќе не искара ли лошиот чичко Шулц од Германија?
Погледни што ти пишува у лични документи, у владини документи, на табли по автопат и дојди да ми кажеш дали ја почитувате или не.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.003
Погледни што ти пишува у лични документи, у владини документи, на табли по автопат и дојди да ми кажеш дали ја почитувате или не.
Не те слушам ништо многу длабоко си влезен во шупакот на лошиот чичко Шулц
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Не те слушам ништо многу длабоко си влезен во шупакот на лошиот чичко Шулц
Вака завршува секоја дискусија тука коа ќе снема аргументи. Биди барем доблесен како Златко и признај си, ме искористија, ме заебаа и мене дека ако не гласам нема да бидам северџан. Во суштина, и не си северџан, неосеверџан си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom