Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.983
Поени од реакции
4.522
@Björn еве од каде ми е аналогијата за минариња, позната песна на Сага иако е про нацистичка но е песна која е анти Сталин, се спомнуваат минарињата на кои гледал ѕверот(сталин)
црвениот дворец е дворец од крв
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:


Во меѓувреме, во Франција:

Господине Макрон, Северномакедонците имаат нов претседател.
-И?
Па... овај... култура, да им честитате треба?
-Ма не ме зезај, главата не знам кај ми е, домашни проблеми, ЕУ проблеми, светска политика, Зеленски ми ѕвони, Путин ми ѕвони, гледаш ли ова у Газа шо се дешава, ПСЖ изгубија од Дортмунд, МБапе ќе оди во Реал, хаос бе брат, ни на крај памет не ми е да им честитам
Ама господине Макрон, новиот претседател им е 70 годишна жена која шт..
-N'en dis pas plus




 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.273
Поени од реакции
11.821
Аааааааа....„бабето„ уш‘е не седнато у прецедничката фотелја, а веќе праќа „ишарети„ кон западните ни „партнери„...
И за подршка е. Што поскоро се испратат искусни герилци во битка за Европските идеали.
Чоекот најави милијарда евра (1.000.000.000 €) и одма комуњарскиве Порталчиња му се навртеа, Зашо биле на кредит, од Кина ќе биле, ќе не задужеле и ќе барале после рудници за да се исплатиме .. толку проклет народ бе, на ништо да не се израдува, само маани да наоѓа :(
Та нели викнале трибина и опасноста од Кинеското влијание во Мк на правен вчера :toe:
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.995
Поени од реакции
4.173
Лошо се изразив, не е аминувано туку проект од амбасадата е.
Секако дека е проект, затоа што „нашиот стратешки партнер„ е загрижен за состојбата со патната мрежа во „нашата земјата„ а зоти Грубими си купи милост од САД преку невидливиот автопат, подарувајќи го „на тацна„ токму на фирма од САД...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
фаќам сеир . Не го сакам Мицко . Давкова е ок
Господине Мац, и јас не го сакам нешто посебно Мицкоски (ништо лично, само преопортун беше за мој вкус, сега ќе го видиме од позиција на сила дали ќе продолжи да биде ист).

Ама Вие имате многу чудна дефиниција за фаќање сеир. Може ли да појасните на што му се сеирите? Апсолутната власт, победата со најголема разлика во историјата на партијата или фактот што без проблем може да формира 2/3 мнозинство, нешто што досега не успеало на никого?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.244
Поени од реакции
16.698
Господине Мац, и јас не го сакам нешто посебно Мицкоски (ништо лично, само преопортун беше за мој вкус, сега ќе го видиме од позиција на сила дали ќе продолжи да биде ист).

Ама Вие имате многу чудна дефиниција за фаќање сеир. Може ли да појасните на што му се сеирите? Апсолутната власт, победата со најголема разлика во историјата на партијата или фактот што без проблем може да формира 2/3 мнозинство, нешто што досега не успеало на никого?
Ме изнервира денес не знам на која ТВ даваше интервју, уште не почнат на функција почна - СДСМ направи многу штета, треба прво да видиме како и што можеме. Не очекувајте ново поместување на тежиштето, прво да пробаме да го вратиме на почеток па после ново тежиштето и промени.

Во превод уште непочнат почнавме со барање алиби и префрлање топка. Се надевам нема да е така но пуста наша МК плодна е само со вакви политичарчиња.
 
Член од
9 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
78
Макрон и честита на Македонски на Давкова, боже боже, зарем има поголем докажан душман од Франција за нашиот народ.
Макрон е душман на Франција.
И, францускиот народ го есапи како и македонскиот што го есапи Стево.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.378
Поени од реакции
5.172
За почеток:

1. Да се искоси тревата пред Влада

2. Да се соберат гомната од Национална Универзитетска Библиотека

СДСМ/ДУИ ни за толку не беа способни....
 
Член од
9 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
78
Франција секогаш ќе го штити српскиот интерес, а тој интерес кон македонија е и интерес на бугарија.
Од сите страни Ѓорѓи сардисан.
Србите баш не се среќни колку многу Франција ги штитеше последниве 120 години.
 
Член од
21 мај 2023
Мислења
32
Поени од реакции
122
Дали ке иде на затвор тој директор на Државна Лотарија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom