Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.144
Поени од реакции
34.997
До 3 околу 91 000 гласачи ги бојкотирале претседателските избори.

Се познава дека не си од тие краишта.
Во Берово се гласа до ручек. После 16 часот се спремаат за пиење и гозба во вечерните часови.
@STEALTH , дај те молам жити се и ти немој. Се обидов само да и доловам поента. Знам каде кога се гласа. Друго ми беше прашањето, не за Берово, туку за некои други општини од источна Македонија каде излезноста е слаба.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.380
Поени од реакции
36.311
И мене ова ми е ептен чудно.Проверив моето изборно место и има околу 20% помалку гласано до 15 часот во споредба со прв круг претседателски
Колку е разликата помеѓу претседателски и парламентарни? Или исто е?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.190
Поени од реакции
8.391
Чудна работа овие повмровскиве општини во Скопје, Илинден, Сопиште, Петровец, Гази Баба, Зелениково до 15:00 немаа преминат цензус...
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.382
Чудна работа овие повмровскиве општини во Скопје, Сопиште, Петровец, Гази Баба, Зелениково до 15:00 немаа преминат цензус...
Голем дел од населението е денес на работа, многу што не работеа на 24ти денес работат. Овие општини што ги наброја лесно ќе преминат 40%+. Еве моментално ми кажуваат во Драчево конкретно имало ненормално гужва за да се гласа.Многу од Луѓето до 15-16 часот се на работа
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
Нашиот претседател води во изборни единици каде гласачите не гласаат
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
106
jas za gordana i levica si glasav
mene licno ona sto najmnogu napagate mi se dopaga za sekularna drzava, dosta e crkvi i dzamii da se mesaat vo politika, religijata treba da e odvoena od politikata i da si plakaat danoci
realno najubava programa imaat ukinuvanje patarini, miimalna penzija 2/3 od prosecna plata, besplatno i javno zdravstvo, besplatno obrazovanie, obrazovanieto i zdravstvoto se najbitni za edna drzava, ovie 3-4 gi izdvoiv ko nesto sto navistina moze i da se ostvari,mene mi e dosta i odsdsmi vmro i siptarskite partii site se isto sranje drugo pakovanje , vreme e da i makedonecot vo svojata drzava se oseti ko makeonec a ne graganin od 5-ti red, no samo sme si krivi sto ne davame sansa na nekoj tret, poloso ne moze da napravi,
za gordana glasav samo od sto nekako potajno se nadevam deka nema da e partiski poslusnik i mozebi i napusti vmro
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.997
...пих, уште еден неуспешен фотошоп, на прикачување на главата на НГ на туѓо тело, а тоа се гледа во соодносот на лицето спрема рамењата.

Screenshot 05-08-2024 16.56.39.png Screenshot 05-08-2024 17.00.35.png

...еве, малку да му ја намалам главата спрема трупот што медицински не е можно да му е толкава како каца, толкаво лице без врат на толку тесни рамења, фотошоп на најако!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.666
Поени од реакции
11.887
Залудни се сите твои критики ако мнозинството гласачи кои не гласаа на вонредните парламентарни избори во 2020 и на првиот круг од редовните претседателски избори на 24 април 2024 не излезат масовно да гласаат на 8 мај 2024.

Еве запиши си го ова за да не заборавиш:

Доколку излезеноста на парламентарните избори на 8 мај 2024 не изнесува над 60%, велешкиот даскал ќе освои максимум 5 (ПЕТ) пратенички места, а најсигурно ќе освои многу помалку.
Со ваква излезеност и ваквата претпоставка е премногу оптимистичка за велешкиот даскал.

Ќе биде чудо ако воопшто успее да ги задржи досегашните 2 (ДВЕ) пратенички места.

Има уште време за зголемена излезеност на гласачите, но не би се кладел на тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom