Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 април 2024
Мислења
53
Поени од реакции
89
12te komunjari se uglavno vraboteni u ambasadata. ostatokot e obid za eliminacija na penderovski. u vtor krug razlicno ke se glasa. falat glasovite od melburn....

mada uglavno ocigleden bojkot na severnistan...
Колку гласачи имаше од Австралија пред промена на името знаеш?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771
Се согласувам дека не треба да им се кажа на гласачите на Левица но сметам дека ќе излезат и ќе гласаат и вториот круг на претседателските.


Втор круг претседателски е заедно со парламентарни, многу нормално дека ќе излезат да гласаат.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.411
Поени од реакции
3.272
И на денот на изборите за Москополе се прави муабет

Ненормален народ
Белград го заменија со Тирана, вечни робови, никогаш Македонци.
Ми се приповраќа.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.404
Поени од реакции
7.351
Најмала излезност до 11 часот.


Untitled.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
Ако се смене власта, прво нешто мој предлог е да се дигнат патарините на 500+ денара секоа или пак ако а напуште државата таа ден да му се одзима правото на глас или да следува казна, само така за таквите лебари.
тоа би значело по 500 денари на секоја патарина повеќе пари давање за Македонците и по 500 на секоја патарина помалку за алкаида/учк
 
Член од
15 април 2019
Мислења
7
Поени од реакции
56
Нема изговор на овие избори да не се излезе на гласање, без разлика дали живееш во државата или надовр од неа, посебно тоа важи за парламентарните избори, дури да живееш во странство , може да земеш три неплатени денови, па дури ако е потребно да дојдеш само до избирачко место да гласаш и пак да се вратиш назад, ако ја сакаш Македонија, ако сакаш да останеш Македонец, бидејќи со неизлегување на избори можеме да станеме прва нација која се избришала самата себе во сопствена држава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162

Ненормален народ
ако женава живее у зграда со Албанци и у такво маало, она практично нема избор, бидејќи иституциите на Илиридава нема сигурно да ја заштитат
зарем ќе нема да му отвори или нема да се сложи да ја снимаат?
 
Член од
23 април 2024
Мислења
53
Поени од реакции
89
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.246
Поени од реакции
5.289
ако женава живее у зграда со Албанци и у такво маало, она практично нема избор, бидејќи иституциите на Илиридава нема сигурно да ја заштитат
зарем ќе нема да му отвори или нема да се сложи да ја снимаат?
И што решението лежи во стравопочитско однесување со примеси на поданички менталитет?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
Дека на народов му се повраќа од оваа влада приметно е денес по излезеноста на избориве...но ме плаши она племе во Чаир, пак прават немири...имало димни бомби и расфрлен гласачки материјал по колите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Сега, кај и да е ќе одам да гласам. За кого да гласам?
Почетна цена е 5000 евра.
Дали гледам некаде таму 5500?
5500 некој?

Шќиптари стоп!
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
437
Поени од реакции
1.548
Abe pizda im materina!
Pa tolku li se bolni i ne go gledaat EMG.
Posle Glasachite in se krivi oti koristat bugarski Software i nemaat Љ
Автоматски споено мислење:


Ne beri galje i bez toa ce imast 155% izlezenost
На мое избирачко место или основното имаше проблем со електронискиот систем со прстот ,неколку пати падна . Мораше да прават консултации и да идат по бараме на имиња и споредба само на матичен број така што идентификација со прст воошто тој филтер го немаа . Вмро строго бараше за воведување на овој систем и очигледно е дека проблеми со погрешни записи и оптеретување на системот . Прскање на прстот немавме воопшто .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom