Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас имам поминато подолг стаж во ВМРО-ДПМНЕ како партија од повеќето овде вас на форумов и многу добро знам какви луѓе виреат таму, така да тие прикаски за патриотизам кажувајте ги на некое друго место и на некои други луѓе. ДПНЕ е само едно дувло на луѓе кои се желни за власт, пари, моќ, функции и фотељи и ништо друго и ништо повеќе од тоа !
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Jaс не сум член, официјален член со книшка партиска/штабска, нит па сум симпатизер или гласач (100% сигурен) кон ниту една партија и кон ниту еден политички субјект, движење, идеологија... и сум горд на тоа...
Јас имам поминато подолг стаж во ВМРО-ДПМНЕ како партија
... јеби га, поминаа само 5 мин и смени мислење, никој не е совршен, ама одмаздата е страшна работа, те заслепува, те хипнотизира, сега веќе стана појасно! (y)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Некој кандидат да му го искриви и она едно здраво око што му остана...?

IMG_20230328_121440.jpg

П.С. Под овој пост на неговиот фб ќе ги прочитате сите urbani facicki со кои го делиме воздухот
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.867
Некој кандидат да му го искриви и она едно здраво око што му остана...?

Прегледај го приврзокот 373428

П.С. Под овој пост на неговиот фб ќе ги прочитате сите urbani facicki со кои го делиме воздухот

Слика и прилика на модерен комуњар-заевист.

Тажно, промашено полу-човече, сестра му партиска судијка што ја шинаа триста шипци од ебење, додека оно кутрото си живурка во дебело црево на СДС и граби кон Европа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993


Koгa Али го пушта Ковачевски надвор, увек му става свој човек со него да биде, да пази што збори, да не пипка у струја со прсти и сл.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.657
Поени од реакции
3.770


Koгa Али го пушта Ковачевски надвор, увек му става свој човек со него да биде, да пази што збори, да не пипка у струја со прсти и сл.
...и сиот овој „ПР„ чини бедни 26 000 Евриќи...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
Јас имам поминато подолг стаж во ВМРО-ДПМНЕ како партија од повеќето овде вас на форумов и многу добро знам какви луѓе виреат таму, така да тие прикаски за патриотизам кажувајте ги на некое друго место и на некои други луѓе. ДПНЕ е само едно дувло на луѓе кои се желни за власт, пари, моќ, функции и фотељи и ништо друго и ништо повеќе од тоа !
Ја откри Америка, како да не е така во сите други партии ever. До душа не ги обвинувам оние кои мислат обратно, ако си израснат у стаклено ѕвоно не е чудо да живееш у некои делузии.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993
Наводно, албанските барања за промена на устав нема сега да ги убацат.
За полесно да се пишманат тие што треба.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Не е добро спороведено ова, правилото е прво на шиптaрски после на македонски натписот, кој бил во автохтоните околини знае на што мислам.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.943
Кога нема со што друго да се пофалиш, бидејќи ништо не си сработил (освен китењето со туѓи перја), ќе мора да се шеташ по маркети со камери и новинари, и да се фалиш дека макароните се поефтини за два денари, а јајцата за три. Притоа, правејќи некои селски финти за проста маса народ као демек спонтано му кажуваш на министерот дека никој не прави подобри палачинки од тебе. Ептен кул, браво. :facepalm:

Видете го само насловов на мејлот што го пратиле до новинарите, колку дебилно звучи, како наслов на епизода од Монти Пајтон. Добро, не ги фаќа ли малку срам дебиливе неспособни!?




 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865

Kajgana Shop

На врв Bottom