Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Го видовте видеото од обој Масларовски, член на Левица, зборува за пушење марихуана итн. Мислам дека треба да се оградат од него
Да се оградат пошто не го свртел кругот или... ?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Алоо скопјани кренетего наклоци тој со болшевичкото име шо ве блокират а си ги штитит паричките шо ги ЗИМАЛ по 5 илјади Е по возило.,...а глумит голем патриот.....штама овде од дпмнеовците.....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Алоо скопјани кренетего наклоци тој со болшевичкото име шо ве блокират а си ги штитит паричките шо ги ЗИМАЛ по 5 илјади Е по возило.,...а глумит голем патриот.....штама овде од дпмнеовците.....
Треба да земат пример од вас охриѓани кои ги дигнавте на клоци тие шо изградија џамија у сред чаршија и главниот пица мајстор.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Треба да земат пример од вас охриѓани кои ги дигнавте на клоци тие шо изградија џамија у сред чаршија и главниот пица мајстор.
барај одговор кај ДПМНЕОВЦИТЕ тие му дозволија....тие праеја АЛАШ ВЕРАШ,од 1999г.....со тој шо градеше
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
И најава кај Васко Ефтов за новата епизода: Големиот играч повторно ја спасува Македонија :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom