Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
gordana-jankuloska-01e02a66-2b67-4aa7-98cc-309a25437fd-resize-750.jpg goca-1.jpg

...пред, Министерка на МВР со малку поизразени влакнеца кај мустаќите!

gordana-jankulovska-photo-by-ministry-of-internal-affairs-3.jpg jankulovska-960x702.jpg

jankuloska-620x330.jpg 20181031123904.jpg

jankulovska-sudenne.jpg saso-mijalkov-nikola-gruevski-i-gordana-jankulovska-4.jpg

но барем се трудеше да изгледа „службено“ коректно, според нејзината става и соодветна облека!
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Не релативизирај со маката на луѓето кои зеле пасош за да имаат пристоен живот. Воедно тие си зеле пасош за себе и не го малтретираат цело население да се пишат бугари за да му биди нив убаво.

Има разлика...
taman rabota da relativizira, toa mu e rabota
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
Аирлија, убав пар. Заслужи Грујче љубов, а и госпожава сигурно заслужила да слуша бескрајни беседи за странски инвестиции и нови работни места.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ние немаме ама тие се во списокот на Бугарија како Бугари и тој список е на масата на еу а нив ич стапот не ги боли дали земале пасоши за да си олеснат некои процедрури, за нив е битно дека доброволно се потпишале дека се бугари.
Бугарските пасоши никој ги нема спомнато а најмалку ЕУ. Впрочем немаат никаква врска со договорот и срањава што ни се случуваат.

Ама гледам тој мизерен муабет се форсира и на други места во недостаток на аргументи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
...таа костур слаба не знам баш дали беше, ама барем се научи да ги депилира мустаките и да се облечи во костум како личи на министер, ова гицава ем Министер за одбрана, ем невкусно дебело женче и што е потрагично што не внимава ни како се носи таа облека дебилна скроена и ја прави уште погломазна, а бе ни ја вреѓа интелегенцијата со изгледот, ва како некој намерно и е стилист да ја прави уште потужна и поружна :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339345

...пред, за време на Шарената револуција пред Владата, кога го доби првото искуство како Миниситер за одбрана и заслужно си ја доби титулата! :D

Прегледај го приврзокот 339346

...после, како македонски Министер за одбрана! :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339347 Прегледај го приврзокот 339349

и колку да сакаш да ја покажеш како „пуничка“, самата се покажува, ако има сопствен моден стилист очигледно се зеза со нејзината површина!

Прегледај го приврзокот 339351 Прегледај го приврзокот 339350

...како да секој момент ќе експлодира!

Прегледај го приврзокот 339353 Прегледај го приврзокот 339352

дајте и на министеркава предлог за прслук со цврста корпа!

Прегледај го приврзокот 339354 Прегледај го приврзокот 339355

:facepalm:

Прегледај го приврзокот 339357 Прегледај го приврзокот 339359

:confused:

Прегледај го приврзокот 339360 Прегледај го приврзокот 339361

вакви врзани машни не се сеќавам дури кога се носеа! :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339363 Прегледај го приврзокот 339362 Прегледај го приврзокот 339358

:facepalm:

Прегледај го приврзокот 339365 Прегледај го приврзокот 339364

километарски марами!

Прегледај го приврзокот 339366
 
Член од
25 мај 2021
Мислења
36
Поени од реакции
47
Една МАААААААААЛА корекција. Не ја создал Аспарух ова што се вика денеска Бугарија, туку Рускиот цар т.е. Русија ...
Јас, пак, не знаев дека Македонија постои без прекин уште од времето на Александар ;)
Но, ова не е за овој подфорум.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
...колку што памтам ти така ме замислуваше во таа тема таму „како амислувате член“, секое тело има по некоја мана, нема идеално, дури идеалното не е природно на втор поглед, но да се потенцира вака дебилно облекување нема оправдување, тоа веќе не' вреѓа како женски пол, па ни ја доведува интелегенцијата во пршање!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Не бе, од штаб ни е забрането да се мешаме со вас.
Мене природно ми доаѓа да кажам/напишам МАКЕДОНИЈА. До ден денес дури и во службена комуникација не ми направиле проблем затоа што го користам името Република Македонија.
А ти стануваш од сабајле и мора да повторуваш во себе „северна, северна, северна“ инаку ќе те караат во штаб, па дури и на форум имаш потреба да користиш северна.

И ДА, бањатото прогресивно граЏанство е со плава крв, баш такви чекаат во Европа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
...колку што памтам ти така ме замислуваше во таа тема таму „како амислувате член“, секое тело има по некоја мана, нема идеално, дури идеалното не е природно на втор поглед, но да се потенцира вака дебилно облекување нема оправдување, тоа веќе не' вреѓа како женски пол, па ни ја доведува интелегенцијата во пршање!
не те разбирам ништо
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Ме чуди Грујо да ти шарал маџарки по Будимпешта, мада денес во ништо не си сигурен, модерно било жената да имала патлак.

Јас инаку вака некако го замислував во туѓина

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
Бугарските пасоши никој ги нема спомнато а најмалку ЕУ. Впрочем немаат никаква врска со договорот и срањава што ни се случуваат.

Ама гледам тој мизерен муабет се форсира и на други места во недостаток на аргументи.
Не се аргументи, внатрешна борба во главите им е ова, внатрешна борба во која наспроти здравиот разум, секогаш на крајот СДС победува. Интересно беше да се посматра едно време до каде иде таа шизофренија нивна, сега веќе е плач за помош.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.945
И ДА, бањатото прогресивно граЏанство е со плава крв, баш такви чекаат во Европа.
Значи мекотели. Тоа најубаво го објаснува нивното однесување. Може и плавата да не им е доволно егзотична, па да одберат виолетова како кај penis worms.

1658510336511.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom