Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
@SharpShooter
Минаха години,
без да те забравја аз,
чакам те да дојдеш,
чакам те с'с бујна страст.
Спомен'т по тебе
никога не ште угасне,
много дни ште минат -
м'ката ми ште порасне.
Вечно ште те чакам,
мили мој, ела при мен,
с песен на с'рцето
ште те чакам всеки ден.
 

Честити Царе

₳̶̺͚̞̅̎₱̸̞̯̽͑͑̏Ø̴͍̻͒͒̚͝₵̸͕̩̔͐̀̑₳̴̯̬͑͗̓Ⱡ̵̣̿̓̈Ɏ̵̛͊͂͋
Член од
22 февруари 2024
Мислења
777
Поени од реакции
2.453
@SharpShooter
Минаха години,
без да те забравја аз,
чакам те да дојдеш,
чакам те с'с бујна страст.
Спомен'т по тебе
никога не ште угасне,
много дни ште минат -
м'ката ми ште порасне.
Вечно ште те чакам,
мили мој, ела при мен,
с песен на с'рцето
ште те чакам всеки ден.
Браво, добар пост :LOL::LOL::LOL::LOL:

последен пост му е на


 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418

Честити Царе

₳̶̺͚̞̅̎₱̸̞̯̽͑͑̏Ø̴͍̻͒͒̚͝₵̸͕̩̔͐̀̑₳̴̯̬͑͗̓Ⱡ̵̣̿̓̈Ɏ̵̛͊͂͋
Член од
22 февруари 2024
Мислења
777
Поени од реакции
2.453
Го нема тука да прави бугари од револуционерите, баш ми е жал затоа што е забавно.
батали го , само плус нервози носеше и време губење .
Главна грижа ми е моментално ВМРО што шлајфува и заглави заради своите политички изборни наративи и лични интереси .
Автоматски споено мислење:

Дали е ова укор кон Митко Јанчев оти е можеби најдобар 'вмровски' градоначалник ?
Прво,оти беше сдс про, после смени страна и сега е можеби најдобар помеѓу градоначалниците ?

Јанчев кој беше потпредседател во ВМРО ДПМНЕ беше разрешен од таа функција откако влезе во кавга со Мицковски,му бараше оставка и изјавуваше дека тој ќе биде лидер на ВМРО ДПМНЕ.
Во кампањата за последните локални избори сепак се појавија заедно Јанчев како сигурен кандидт за уште еден мандат ја доби подршката од Мицковски иако тој и без подршката ке победеше..


 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2021
Мислења
138
Поени од реакции
190
Зошто мислиш така за новите министри? За Филков поточно.
Poradi prerhoden raboten angazman i iskustvo, prethodno veke nekade pishav, ushte Cigo i tolku, analfabeta vo politika, znaes kako vikaat vo Srbija, koga ne znaes na kogo, udri na Bugari, nema da pogreshis, vo Ku-vo, ako nwkade smrdi na korupcija, tamu e sigurno Cigo, stom se dobri so nego, turi im sol.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.595
Поени од реакции
69.938
Август 2023:
FB_IMG_1718490508441.jpg


Јуни 2024:
Screenshot_20240616_003328_Chrome.jpg

Ги среди Ор(х)ан МЕПСО и Железници, а сега ќе биде задолжен за евроинтеграциите.
Да видиме дали уште еднаш патриотите ќе си ги прегазат зборовите и ќе го продолжат орото на предавницитс од сдс.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.389
Поени од реакции
5.156
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
Август 2023:
Прегледај го приврзокот 420358


Јуни 2024:
Прегледај го приврзокот 420359

Ги среди Ор(х)ан МЕПСО и Железници, а сега ќе биде задолжен за евроинтеграциите.
Да видиме дали уште еднаш патриотите ќе си ги прегазат зборовите и ќе го продолжат орото на предавницитс од сдс.
Богдан е убедливо нај кринџ лик, толку е антипатичен дури и комуњарите делуваат нормални, знам не е он темата туку предавнички дпне но како овој има емисија на телевизија е еднакво на чудо, еден љупче златев, лазаров, ландов, ордановски, делуваат интелектуалци ако се споредат, единствен лик од левицата што може да му биде пандан е неџат но и тој носи наочари па некој ќе насамари.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.981
Поени од реакции
84.519
Август 2023:
Прегледај го приврзокот 420358


Јуни 2024:
Прегледај го приврзокот 420359

Ги среди Ор(х)ан МЕПСО и Железници, а сега ќе биде задолжен за евроинтеграциите.
Да видиме дали уште еднаш патриотите ќе си ги прегазат зборовите и ќе го продолжат орото на предавницитс од сдс.
Овој Бетмен Серит е едно од најголемите гомна што влегле у таа партија
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
Овој Бетмен Серит е едно од најголемите гомна што влегле у таа партија
Нека тераат по свое, па кога ќе се изроди крајна десница ќе се рика и плаче, не разбираат дека не поминува пропагандата, особено коленичењето и молчењето и врзаните јазици кон соседните народи/нации.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
669
Поени од реакции
1.889
Овој Бетмен Серит е едно од најголемите гомна што влегле у таа партија
Кога беше под истрага за настаните од 27-ми траеше како пиче некое го немаше со месеци да зуцне збор. Ја прифати амнестијата од Иванов, еден Дурловски испадна поголем маж од него и ја бараше правдата преку суд ( си го ослободија од вина). Сега јаде гомна на велико.
Тоа се тие патриоти од кои не можеш да кажеш дека си ја сакаш државата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom