Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213
Те оставивме тебе сам да крвариш за Македонија...:unsure:
Значи, убав е косоварскиот к*р а?

Овој бугаров брм и другиве барем по малку се свесни за ситуацијата у која не доведовте, ти си се адаптираш на новата реалност. Не е толку лошо нели?
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
322
Поени од реакции
560
Од ова вмроидите ми се сере еј. Па добро бе дај еднаш у животот бидете реални и кажете дека сте прелажани и дека цела држава не направија мајмуни пак. Доста више со муабетите од типот ама Заев смени име, подобро ли ти беше тогаш, Апасиев шарал, овој не чини итн... Не бе само Мицето ви чини вас. Проклет народ еј.
Остај минатото што било и не се фаќајте за тоа, ебана е работата максимално, ајде сега нека гледа оваа власт да поправи нешто, а не да ја дозаебе уште толку.
'' Македонија повтпрно твоја'' - овој слоган изгледа бил наменет за албанците, само немаше кој да ни каже пред избори.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.427
Од ова вмроидите ми се сере еј. Па добро бе дај еднаш у животот бидете реални и кажете дека сте прелажани и дека цела држава не направија мајмуни пак. Доста више со муабетите од типот ама Заев смени име, подобро ли ти беше тогаш, Апасиев шарал, овој не чини итн... Не бе само Мицето ви чини вас. Проклет народ еј.
Остај минатото што било и не се фаќајте за тоа, ебана е работата максимално, ајде сега нека гледа оваа власт да поправи нешто, а не да ја дозаебе уште толку.
'' Македонија повтпрно твоја'' - овој слоган изгледа бил наменет за албанците, само немаше кој да ни каже пред избори.
jas vi kazuvav, imam nekolku postovi kaj shto kazuvam deka treba da si retardiran da veruvash na takva faca kako glupakot kvisko, plus imavte celi 7 god da go analizirate kakov e i kolku e so svitkana kichma.
shto bi rekol vlade_levica kasno e posle klecanje.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Значи, убав е косоварскиот к*р а?

Овој бугаров брм и другиве барем по малку се свесни за ситуацијата у која не доведовте, ти си се адаптираш на новата реалност. Не е толку лошо нели?
Уште те боли што ти си бугарин а не јас, ако, продолжи да ме спомнуваш и со здравје да си ги носиш бугарските корења.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.252
Поени од реакции
37.020

Oooo urime zoti Micko. :icon_lol:
... џабе пишува Левица кога злоупотребува фотографија на некоја рандом средба на АА и ХМ што нема веза со текстот, а поставено наменски да боде очи, со такви фејк ниски удари Левица може да добие само негативен ефект и да потврди дека е шарен куртон кое се дува по потреба и испаѓа од него бљувотини по социјални мрежи.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
30.264
Бранко и Грујо беа врв на политиката у мк, после тоа сите од мочка правени.
Секој неписмен може држава да води, а многу е лошо кога знаеш дека државата ти ја водат луѓе по глупи од тебе.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Бранко и Грујо беа врв на политиката у мк, после тоа сите од мочка правени.
Секој неписмен може држава да води, а многу е лошо кога знаеш дека државата ти ја водат луѓе по глупи од тебе.
Не можам да ја најдам таа историска слика кога беше пред Собрание . Една цела улица слика и двете страни на улицата толпа народ . Едни беа собрани Сдс а другите беа Вмро . Бранко еден ги водеше,а другите Грујо.
На Утрински Весник беше мислам објавата
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
396
Поени од реакции
283
Не можам да ја најдам таа историска слика кога беше пред Собрание . Една цела улица слика и двете страни на улицата толпа народ . Едни беа собрани Сдс а другите беа Вмро . Бранко еден ги водеше,а другите Грујо.
На Утрински Весник беше мислам објавата
Бранко сега да излезе сам на избори ќе има повеќе гласови од Сдсм, едноставно беше број 1.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
944
Поени од реакции
1.213
Бранко и Грујо беа врв на политиката у мк, после тоа сите од мочка правени.
Секој неписмен може држава да води, а многу е лошо кога знаеш дека државата ти ја водат луѓе по глупи од тебе.
Тие двајца се најголемите гробари на државава, секоја позиција што Македонија ја имаше на меѓународен план директно поради нив беше изгубена и сега сме тоа што сме.

Првиот со неговата партија не можеа и немаа уопште капацитет да ја водат државава првите години после осамостојувањето, и маме и ебаа од распродавање на државен капитал, што преку странски инвеститори, што преку ликови внатре кои станаа милионери преку ноќ.

Вториот изврши целосна изолација на државава направи афричка вукојебина на чело со него како диктатор, искраде што можеше и како курва го пренесоа преку граница.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Бранко сега да излезе сам на избори ќе има повеќе гласови од Сдсм, едноставно беше број 1.
w_50643664.jpg 16478361_902.jpg
Автоматски споено мислење:

најголемите гробари
што ти е на тебе ? Грујо не е гробар .
Со него имавме најдобра економска стабилност и развој .
Да останеше цврст во политиката ќе беше национален лидер прогласен .

Го заебаа советите на братучедот Мијалков
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.212
Поени од реакции
3.822
Само Димче Апасиев ќе ја среди државава.. Ги придобива младите, секои наредни 4 години ќе расте и расте Левица.. Додека постарите генерации да не речам пензионерите што гласаат за сдс и вмро полека ќе ги снемува...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.616
Поени од реакции
4.144
Значи, убав е косоварскиот к*р а?

Овој бугаров брм и другиве барем по малку се свесни за ситуацијата у која не доведовте, ти си се адаптираш на новата реалност. Не е толку лошо нели?
Полека, напи се од Хелексот, смири се, сам кажа дека си пред банирање од форумов со навредиве, немој ќе те банираат стварно, што ќе правиш после во животот?
Супер што си ме цитирал кога сум кажал дека со национализам може и бетер да се Влен од Дуи, така да уживај, пушење курови ќе си остане твоја дисциплина, никој не ти се меша.
Него, вака ко најголема форумска пропалица би не удостоил ли да ни кажеш за кого ти гласаше на избориве? Не е ваљда да се срамиш од сопствениот избор? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom