Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.060
Поени од реакции
21.661
кај МкдВлае највеќе ми пречи што премногу навредува и форсира свое мислење а не прифаќа дискусија . Ако не идеш по негово размислување ,тогаш или си гомно или левичар или трето . Мора ли бе да навредуваш , море Владе ?
Zavisi za koj, za random sharen kurton, denesen blagonadezen levicar nema pardon. Vie blagoreceno ste navreda za covestvoto.
Ali ok ete ke diskutirame, neka si go kazi stariot nik, i toj i ti i site blagonadezni levicari tuka posebno pod koj nik bevte vo tie revolucionerni vreminja. Biva?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.570
Поени од реакции
3.710
Авангардата бе. Хипстерски неебаљски мјул фризурчиња, дигнати чарапи и шалтање лево десно на музика од Мугер Фугер, ПМГ и Фолтин. Авангарда…
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
680
Поени од реакции
2.314
Zavisi za koj, za random sharen kurton, denesen blagonadezen levicar nema pardon. Vie blagoreceno ste navreda za covestvoto.
Ali ok ete ke diskutirame, neka si go kazi stariot nik, i toj i ti i site blagonadezni levicari tuka posebno pod koj nik bevte vo tie revolucionerni vreminja. Biva?
ако идеме по тоа ,треба и Мицко да иде у три лепе ! За овие 8 години поголема овца немам видено да седи и ќути при историски промени . Реално така ли е ? Ако не ти чинат зошто не си самокритичен и за Мицко раководството ?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.653
Поени од реакции
9.944
"Бев мангуп, градски бељаџија. Никогаш Артан ќотек не изел. Комити не доаѓаа кај нас во Чаир, ние одевме кај нив тогаш и се тепавме. Имам лузни низ телото."

Е ова куче, ова куче шип Тарско што ќотек јадеа од комити, овие кучиња што бегаат ОДМА кога има 10 Македонци а они се 8.
Овие кучиња што вадат нож во група а кога се сами се кријат под капуљачи станаа високи функционери.

Ова копиле бедно што јадел ќотек од Комити се дрзна да рече прашајте некој Комита кој е артан и дали јадел ќотек.
Гнаса една свиња муслиманска.

Во '90 само заради ваква изјава ќе беше тепан како магаре, али други времиња, други околности и генерации.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.060
Поени од реакции
21.661
ако идеме по тоа ,треба и Мицко да иде у три лепе ! За овие 8 години поголема овца немам видено да седи и ќути при историски промени . Реално така ли е ? Ако не ти чинат зошто не си самокритичен и за Мицко раководството ?
Koj ne e kriticen?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.012
Поени од реакции
4.798
Sega zasega mrtva trka okolu toa dali ke go pocituvaat ili ne, ali bitno site se slozuvame deka Severdjanija e zavrsena prikazna.
Uteha mi e sto barem najdobri nameri imavte i srusivte rezim so penkalo. Vaka taka se isplati.
P s @Zlatikevichius abe ne stavi ce si lezite . Najbitnoto go zaboravi, krsenje na ustav, kurci palci, ti rekov mi rece.
Повторно манипулираш!
Во последно време ти стана навика, не е тоа добро.
Северџганистан е завршена работа за вас северџганите не и за Македонците!
Како ги скроил овој понудените одговори единствено логично/точно е да се избере под ред. бр 5.
Овие што сега ќе дојдат на власт активно учествуваа во креирањето на Северџганистан, во кампањата НИКОГАШ збор не рекоа за тоа и да се очекува од нив нешто да сторат по тоа прашање е несериозно.

Северџганистан ќе биде завршена приказна и ќе замине во историјата кога Северџганскио Сојуз (во кој не се само сдсСС-квислиншка) ќе биде зад решетки, а тоа значи ќе победи Македонски политички субјект или пак со оружје во рака ќе одлучува Македонскиот народ!
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.570
Поени од реакции
3.710
"Бев мангуп, градски бељаџија. Никогаш Артан ќотек не изел. Комити не доаѓаа кај нас во Чаир, ние одевме кај нив тогаш и се тепавме. Имам лузни низ телото."

Е ова куче, ова куче шип Тарско што ќотек јадеа од комити, овие кучиња што бегаат ОДМА кога има 10 Македонци а они се 8.
Овие кучиња што вадат нож во група а кога се сами се кријат под капуљачи станаа високи функционери.

Ова копиле бедно што јадел ќотек од Комити се дрзна да рече прашајте некој Комита кој е артан и дали јадел ќотек.
Гнаса една свиња муслиманска.

Прави холандски вредности и критериуми за вработување во холандската амбасада. Ја незнам Црвен, Коки и кој е уште жив останат што не си ја пробаат среќата у некоја ЕУ амбасада.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.090
Поени од реакции
6.468
Eve vi ubavo objasneto i argumentirano na vas site Severdjanski tupi i glupi PickiI li podobro receno podmiteni izrodi.


 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.060
Поени од реакции
21.661
Повторно манипулираш!
Во последно време ти стана навика, не е тоа добро.
Северџганистан е завршена работа за вас северџганите не и за Македонците!
Како ги скроил овој понудените одговори единствено логично/точно е да се избере под ред. бр 5.
Овие што сега ќе дојдат на власт активно учествуваа во креирањето на Северџганистан, во кампањата НИКОГАШ збор не рекоа за тоа и да се очекува од нив нешто да сторат по тоа прашање е несериозно.

Северџганистан ќе биде завршена приказна и ќе замине во историјата кога Северџганскио Сојуз (во кој не се само сдсСС-квислиншка) ќе биде зад решетки, а тоа значи ќе победи Македонски политички субјект или пак со оружје во рака ќе одлучува Македонскиот народ!
Pa za ovaa garnitura zborame koja dobi poprilicno mnozinstvo od gragjanite so pravo na glas. Levica kako sto gledas se nebitni ili poinaku kazano gragjanite so pravo na glas ve smetaat za nebitni vo politickata scena. Ne e taa forumot, ke izbrisam akaunt i ke glumam ludilo. Si pamtat lugjeto koj sto bese.
Koga Levica ke bidi nekoj faktor za bilo sto, ete da dojde do situacija da ima mnozinstvo ili da zavisi nesto od vas togas i anketata bi bila druga, ali posto ste nebitni i politickata mokj vo parlamentot e takva kakva e, tie se opciite.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.090
Поени од реакции
6.468
Pa za ovaa garnitura zborame koja dobi poprilicno mnozinstvo od gragjanite so pravo na glas. Levica kako sto gledas se nebitni ili poinaku kazano gragjanite so pravo na glas ve smetaat za nebitni vo politickata scena. Ne e taa forumot, ke izbrisam akaunt i ke glumam ludilo. Si pamtat lugjeto koj sto bese.
Abe aman kurot mi otece od toa Account ce izbrisham.
Eve nitu sum go izbrishal nitu mislam da go brisham dodeka ne odlucham da ja napustam Kajgana za sekogash. I onaj napisot pogore avtorot kako za tebe da go napishal.

Ama iskreno od nekni sum razocaran od tebe i bi rekol deka si edno drmoserche, kvichalo shto nitu znae shto saka nitu shto bara. A ne bi me cudelo i da si bil Kodosh zavitkan vo Alu Folie.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.746
Поени од реакции
8.223
"Бев мангуп, градски бељаџија. Никогаш Артан ќотек не изел. Комити не доаѓаа кај нас во Чаир, ние одевме кај нив тогаш и се тепавме. Имам лузни низ телото."

Е ова куче, ова куче шип Тарско што ќотек јадеа од комити, овие кучиња што бегаат ОДМА кога има 10 Македонци а они се 8.
Овие кучиња што вадат нож во група а кога се сами се кријат под капуљачи станаа високи функционери.

Ова копиле бедно што јадел ќотек од Комити се дрзна да рече прашајте некој Комита кој е артан и дали јадел ќотек.
Гнаса една свиња муслиманска.

Јас Артан не знам дали јадел ќутек од комити, али знам 100% сигурно дека Артан имал сексуални односи со мажи од Холандска амбасада, меѓу другите.

Па така јас не би се залетувал многу да се фалам дека не сум јадел ќутек, ако сум бил ебен.

Прави холандски вредности и критериуми за вработување во холандската амбасада. Ја незнам Црвен, Коки и кој е уште жив останат што не си ја пробаат среќата у некоја ЕУ амбасада.
Пишав погоре, не работел он во амбасада зошто бил "фраер". И не го подржуваа толку странските амбасади, посебно Холандија неговото пробивање во хиерархијата на ДУИ поради пријателски причини.

А Црвен беше легенда на протестите против Бугарскиот договор, доаѓам кај шаторите пред влада, и таму се имаа собрано такви будали што го гледав како Црвен ги смирува и им вика опуштете се. :pos:
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.090
Поени од реакции
6.468
I ushte eden dodatok za Evropejskive Kurvi ups. dushegrizhnici i advokati na evropskite vrednosti po forumov


 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
680
Поени од реакции
2.314
Македонецот а малку да писне ,доволно е .
Грциве се спремаат да ги гласаат е најнова вест .

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.090
Поени од реакции
6.468
Македонецот а малку да писне ,доволно е .
Грциве се спремаат да ги гласаат е најнова вест .

I odi sega na ova Dushegrizhnicive objasni im deka memorandumite ne se potpishani.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom