Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.346
Поени од реакции
4.701
...една држава го гради својот меѓународен имиџ преку континуум на владеење на правото и законите
...една држава ги воспоставува своите билатерални односи со другите држави преку една конструктивна и визионерска долгорочна политика која стои над сите партиски субјекти
...една држава од својот прв ден на егзистирање се стреми да прави пријателства помеѓу носителите на светската надворешна политика и нив ги чува и одржува
...една држава се грижи за сите свои граѓани без разлика на нација или политичка ориентираност
...има ли нашата држава еден од тие атрибути? :)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.010
Поени од реакции
4.795
Бугарите сеуште можат да се оправат кон нас, тоа дали ние ќе застанеме зад турците и против бугарите зависи од самите бугари, како што гледам они немаат проблем да се први браќа со албанците, па мера според мера.
Бугаристанците можат да се оправат кон Македонците/Македонија само кога ќе вратат што украле!
Знаеш што украле нели?
 
Член од
11 август 2017
Мислења
466
Поени од реакции
383
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.078
Поени од реакции
6.462
Da bidi popregledno

441356731_10227328199255035_7989917523231879440_n.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.113
Поени од реакции
39.793
голема многу разликава, сигурно 2-3 пратеници има украдено на гром и левица.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.078
Поени од реакции
6.462
Ова е на ниво на Чаир, не на некое избирачко место, од прикажаното, украдени се гласови на ГРОМ, Левица...
Abe kradeno e do kaj shto stasale.
I posle odi veruvaj deka celo tetovo, gostivar, kumanovo, kicevo i debar i ushte nekoi drugi ne se manipulirani
Jas da sum na mestoto od vmro ce pobaram kontrola na site izveshtai
 

Kajgana Shop

На врв Bottom