Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
Калето е многу тивко, скоро и нечујно... Кажа Гога вчера во Собрание дека ден предходно го поминала цела ден со Агелар, па сега се поставува прашањето дали ова што Гога се заколна само во Македонија (Без Република и Северна) е со даден Амин од таму :unsure:
Агелер на инагурацијата беше цела во бело, чиниш млада невеста дојде
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.409
Поени од реакции
924
Агелер на инагурацијата беше цела во бело, чиниш млада невеста дојде
Да и си вика чекај да ги видам овие јужните руси шо сакат да бидат Македонци
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
460
Агелер на инагурацијата беше цела во бело, чиниш млада невеста дојде
Грешиш, она е кумата. Откако вториот брачен другар се потпиша, се официјализираше бракот.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Грешиш, она е кумата. Откако вториот брачен другар се потпиша, се официјализираше бракот.
видете и позиција како беа наредени во собранието . Агелер скроз налево сама во бело а десно сите странски преставници .
Презентација , САД и светот .
Глобален каубоец .
Трамп ќе ја брка после . ГИТ !
1715620732869.png
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
А што, уште 33 години да им се тртиме и да не ебат во здрав мозок?

Јас бев најголем поддржувач за Европа, мислев дека не постои нешто што би ме одвратило од тоа. Затоа и морам да признаам дека бев поддржувач на промената на името, затоа што мислев дека е тоа последна пречка, како што не лажеа, за да влеземе во НАТО и ЕУ. Ама после тоа следуваше француското вето, па фашистичкото и сега пак не убедуваат дека нешто друго е последна пречка. За жал предоцна сфатив дека сме им само sex toy на Европа и дека и по ова последното ќе има ново последно, па уште едно последно... Затоа ако некој денес ме праша дали сакаш да влеземе во ЕУ, му велам не. Значи успеаја мене од една крајност да ме натераат да отидам во друга. Верувам дека и поголемиот дел од народот е на иста бранова должина со мене. Затоа, да, претпочитам да "се палам" на пркоси.
Kako da ti kazam, posle ebanje nema kaenje. I so fajde od toa deka si sfatil, kazi mi ti mene. I ti i eden kup drugi koi sega svrsuvaat kako Pretsedatelkata kazala Makedonija namesto ustavnoto ime, demek prkos nesto ova ona.
Abe reci ja zasravte za site pari. Ako ne znaese ete sega znaes deka nema vtora sansa za prv vpecatok.
Ete najotvoreno te prasuvam dali ocekuvas od novata Pretsedatelka i novata vladeacka garnitura deka osven vakov cist populizam i licemerie ke napravat nesto konkretno za vrakjanje na staroto ustavno ime i gonenje na vinovnicite za negovata navodno neustavna promena.
Mozi i anketa eve, cisto da go vidime raspolozenieto na clenovite, koj uste go drzi euforijata od zakletvata, pa da se posmejme po nekoj mesec godina koj kolku naiven bil i letal so umot.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
436
Поени од реакции
836
видете и позиција како беа наредени во собранието . Агелер скроз налево сама во бело а десно сите странски преставници .
Презентација , САД и светот .
Глобален каубоец .
Трамп ќе ја брка после . ГИТ !
Прегледај го приврзокот 416824
Тежок удар на Сиљановска, незнаат кај се овие пијавици што мислат дека можат да одат против вољата на Македонецот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Шлог ќе ги стрефи северните комуњари кои првин се колнеа на Свето Писмо, кама, пиштољ и лобања, потоа вееја знаме на Република Албанија за време на Шарената Револуција, за на крај да воскликнат „Борис, Б'лгарија, Бог!“.:popce:
пред некој ден сите тие у кампања не ја вадеа Македонија од уста, нит северна нит бутур.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.760
Поени од реакции
7.587
Калето е многу тивко, скоро и нечујно... Кажа Гога вчера во Собрание дека ден предходно го поминала цела ден со Агелар, па сега се поставува прашањето дали ова што Гога се заколна само во Македонија (Без Република и Северна) е со даден Амин од таму :unsure:
Не заебавај, не смеат за прднат без дозвола. Иначе отиде бизнисот. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Бираме да се вратиме назад?

До 2018-та браневме БЈРМ, сега Северна Македонија не чини.

Специјални ми се овие со бугарски пасоши како се спремни да ја барикадираат државата ама името не го давале, истите тие што кога нашле бугарско свидителство на дедото, се радувале како да пронашле ќуп со лири.
да, бираме да се вратиме пред да станеме Илирида

тоа е нашата идеја, да се вратиме во време кога бевме слободни
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
460
Калето е многу тивко, скоро и нечујно... Кажа Гога вчера во Собрание дека ден предходно го поминала цела ден со Агелар, па сега се поставува прашањето дали ова што Гога се заколна само во Македонија (Без Република и Северна) е со даден Амин од таму :unsure:
Моментално крчмата е полна, гостите се веселат, јадат, пијат. За кратко ќе видиме колкава сметка ќе стигне.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846

Алсат . Првенец .

1715622114211.png
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.946
Поени од реакции
10.572

Kajgana Shop

На врв Bottom