Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.717
Поени од реакции
6.307
Не треба да го добијат здравство туку-така со толку пратеници. Би им го дал само под услов да се укинат организациските директори, измислена категорија , преку која повеќе се прави штета (уценувања за позиции, вработувања, спроведувања на каузи..) него корист.
Едно од тие појаките ке им дадат , бирај го најмалото зло :P
Шала на страна , искрено оној за здравство Меџити добро се покажа , девојка ми работи во здравство и ми кажа дека лекариве имале добро мислење за него ..
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Тричко жив ли е бе? Да не се обеси чоекот?

Конечно ќе имаме право лидерство во Македонија. Сега уживајте и терајте сеир на комуњарето.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.479
Поени од реакции
5.230
што е омразата со мајка Тереза? да не е светски симбол за омраза против македонизмот?
Симболизмот, Во македонски кабинети може да има слики на Гоце на Груев на Ченто а не на ојле и дојле.
Мајка Тереза не придонела со ништо за оваа држава.
Се знае кој гинел за неа а кое малцинство ја напаѓало државата.
Се знае кој е државотворен народ а кој сака да биде ама само на сон.

Околу омразата мајка Тереза била страствена подржувачка на Енвер Хоџа кој бил уште постраствен мразач на се македонско, тоа е доволно да се знае за нејзиниот карактер.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
толку небитен сектор е ова,блазе си ти.
Рупа на Балканот сме со здраството
Автоматски споено мислење:

Енвер Хоџа кој бил уште постраствен мразач на се македонско,
Кочи Ѕоѕе ,Панди Кристо и даље ?
Да не е спротивно?
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2023
Мислења
180
Поени од реакции
688
На толкав процент примени во МВР во 2023/24, јас искрено се надевам и се молам дека нема да се повтори 2001. Постарите знаат, исто имаше вакво нагло вработување во МВР и пренатрупување кадар во МВР и пред војната во 2001. Ми мириса на лошо, многу лошо. Н-е-д-а-ј б-о-ж-е..
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.479
Поени од реакции
5.230
толку небитен сектор е ова,блазе си ти.
Рупа на Балканот сме со здраството
Автоматски споено мислење:


Кочи Ѕоѕе ,Панди Кристо и даље ?
Да не е спротивно?
Оди читај нешто од Енвер Хоџа
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.935
Поени од реакции
10.531
Овие што минатите 2 години плачеа дека македонците се потиснати, бараат албанците да бидат потиснати.

Ќе го добиете Дуи за скоро време.
А дали Арачиново ќе добие фекална канализација до секоја куќа или тоа може да почека?
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
едно нешто ќе коментирам што мислам дека Жути греши.
Требаше да проба без албанска партија прво да коалицира. Иако не сакам со Знам,можеше да проба само да иде со Знам и Левица .
12 пратеници ќе има плус на свои 58.
70 пратеници ќе имаше на своја страна и целосна доминација на македонска власт и да сузбиеш албанско влијание за пола деценија.
На почеток ми фалшира веќе.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
945
Поени од реакции
3.673
Овие што минатите 2 години плачеа дека македонците се потиснати, бараат албанците да бидат потиснати.

Ќе го добиете Дуи за скоро време.
Море директно у сред пичка сосе шамија.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.964
Поени од реакции
22.210
Едно од тие појаките ке им дадат , бирај го најмалото зло :P
Шала на страна , искрено оној за здравство Меџити добро се покажа , девојка ми работи во здравство и ми кажа дека лекариве имале добро мислење за него ..
Предобар е, не смее да си замине. Мене лично за најдобар потег сметам дека му е кога го избрка Даниел од директор на Токсикологија а ја остави таа шпонката што не знае македонски и оди со татко и на работа. Што поради пауер трипови не потпишувала договор за осигурување па сеа кога дојде поплава ќе треба од народни пари да се средува штетата.

Илирските министри за здравство вработуваат исклучиво Илири додека ги држат каурите на договор на дело, менуваат директори каури со Илири и инвестирааат воглавно во нивни средини.

Супер, нека си продолжат така и наредни 4 години.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.236
Поени од реакции
8.875
А дали Арачиново ќе добие фекална канализација до секоја куќа или тоа може да почека?
Немој да им ги мешаш приоритетите.
Нивната цел засега е да добијат ваква тоалетна хартија:

1715358220570.png
 
  • Хаха
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom